Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti érzelműek törekednék...

A nemzeti érzelműek törekednék rá, hogy magyar vonatkozású műkincseket vásároljanak?

Figyelt kérdés
Az internet (vatera, jófogás, facebook stb.) telis tele van régi, iratokkal, térképekkel, textíliákkal, érmékkel, festményekkel, szobrokkal, könyvekkel, vagyis ezeket tartalmazó hirdetésekkel. Ezek nemzethez tartozó tárgyak, melyeket vajon hányan akarnak megőrízni, és hányan is őríznek meg (gyűjtenek), akik nemzeti érzelműnek vallják magukat? Végső soron a kérdés, hogy te gyűjtesz e valamit, és míért pont azt?
2022. okt. 19. 21:22
A kérdező szavazást indított:
Gyűjtök
Nem gyűjtök
4 szavazat
 1/3 Revolúcióbiológus ***** válasza:
86%
Mitől lesz nemzeti vonatkozású egy műkincs? Egy kalocsai mintás régi porcelán étkezőkészlet, a nagyszülők tulipános ládája vagy egy régi lábbal hajtós varrógép szerintem egyáltalán nem nemzeti, hanem népi. De egy Munkácsy is érhet ugyanannyit egy német vagy kanadai műgyűjtőnek aki a 19. századi romantikus festészetért van oda, mint egy hazainak aki a magyarságot látja benne. Nemzeti műkincs nekem ebben az értelemben szigorúan az a történelmi emlék ami a magyar államisághoz kapcsolódik, koronázási ékszereket meg mondjuk nem nagyon gyűjthetek és valószínűleg illegális is volna.
2022. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább gyűjtik a kólás promóciós poharakat vagy az italokat a szekrénysor tetején, esetleg menőnek az energiaitallal a gyárban.
2022. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként ideje lenne minden nemzeti érzelműnek tudomásul vennie, hogy ez is a kultúra védelme. Megőrizni a tárgyi, történelmi örökségünket.
2022. okt. 20. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!