Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt hogy gondolják, ti hogyan...

Ezt hogy gondolják, ti hogyan értelmezitek?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát akkor ha valaki szociális ellátást igényel, akkor felkutatják a rokonait? Az ember nyakába sózhatnak egy utált rokont is akár, kénytelen pl. fizetni a rezsijét, vagy magához költöztetni?



2022. okt. 19. 17:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

9-es, velem nincs gond, nem vagyok nyugdíjas sem, és szerencsére olyat tanultam, amiből szabadúszóként megélek bőven. (Valamint van férjem, családi vállalkozás, és jól kereső lányom és vejem).

Csak mondjuk huszadrangú tróger rokonokat nem akarok beengendi az életembe, elméleti síkon sem.

Azért ezzel a jogszabállyal sok embert hoznak szar helyzetbe.

2022. okt. 19. 18:46
 12/12 A kérdező kommentje:

#10

Amit 5-ös a Polgári Törvénykönyvből idézett, abba sehogy sem tudom beazonosítani a szülő testvérét:


"Hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon*, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér; továbbá az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa, ebben a sorrendben."

2022. okt. 19. 18:51
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!