A kommunizmusban hogyan iktatták ki a nemzet számára kártékony egyedeket?
#7-nek:
Szép kioktatás volt, csak épp a lényegen nem változtatott.
A kommunizmusban személyi tulajdon sincs ilyen értelemben, legfeljebb az ingó vagyonod.
KISZ= Kommunista Ifjúsági Szövetség-
Olyan vezértrutymókkal mint Gyurcsány, Kövér László, lejjebb Orbán és a többi pióca!
A válasz: sehogy!
13 - "Hogy például anyád apád mi volt járt e templomba, vallásosak e és a többi és ha nem illettél közéjük valahogy sehogy sem akartak alkalmazni, nem tanulhattál és nem utazhattál külföldön, lakást sem kaptál könnyen. "
Te is könyvből tanultad a baromságaidat!
Kádár alatt egyetlen családtagunk sem volt párttag.
Kaptunk lakást, és én lediplomáztam.
A 80-as években - egy szabadalmi díjból - bejártuk az egész Távol-Keletet!
Előbb voltunk Balin, mint ezek az ingyenélő, agyhalott celebek.
(Az sem volt jó - hiszen azért lettek elzavarva - de így utólag ehhez a mostani lepratelephez viszonyítva az Kánaán volt!)
A kérdéshez:
Pl. volt olyan ismerősöm, akiről feltételezték, hogy március 15-én kimegy a Petőfi-szoborhoz demonstrálni, ezért egy nappal előtte begyűjtötték, az ünnepet a rendőrségen töltötte, azután pedig kiengedték.
Én meg pl. egy haverommal november 7-e előestéjén félrészegen leszaggattunk 3 vörös zászlót, és megúsztuk pénzbüntetéssel, pedig ezzel lehettünk volna "kártékony egyedek" is a rendszer számára. Még utána mentem főiskolára, simán tanulhattam. (Oké, a munkahelyünket értesítették, ott volt némi gubanc, de ki nem rúgtak.)
Kádárék alatt leginkább finom módszerekkel:
Volt több olyaníró, akiket 56-os szerepvállalásukért pár évre "parkolópályára" tettek, és csak meséket vagy ifjúsági regényeket írhattak, ha írásból akartak megélni.
Barátom a Kohászati Gyárépítő Vállalatnál dolgozott, az országon belül több céghez kihelyezve. Ő mondta, hogy van jópár politikailag megbízhatatlan mérnök náluk, akiket azért helyezgetnek ide-oda az országban, hogy ne tudjanak sehol hoszabb időre gyökeret verni és esetleg a rendszer ellen "aknamunkát" végezni (bár, nem tudom mi igaz ebből).
Dr. Erdős Pétert, aki egy időben a hazai lemezkiadás teljhatalmú ura volt, azért rakták oda, hogy félreállítsák, mert rendszerkritikái miatt ült sitten Rákosi alatt és 56-os szerepe miatt Kádár alatt is.
Számtalan lehetőség és eszköz volt rá, hogy az arra érdemesültek megkapják méltó s jól kiérdemelt büntetésüket. De ez minden korban és rendszerben így természetes és helyénvaló. Illetve lenne...! Aki bűnt követ el annak lakolnia kell. Természetesen az megjegyzendő, hogy a XX. században (korábbi korokhoz nincs hozzáfűznivalóm) a legszigorúbb s legigazságosabb igazságszolgáltatás 1949 és 1953 között volt. Abban a néhány évben minden bűnös ember megkapta a bűnéhez fogható büntetését. Horthy Miklós idejében kizárólag az elnyomottakat büntették (sokszor az elnyomók bűneiért is) míg Kádárék idejében bár javult az igazságszolgáltatás színvonala (Horthyhoz képest) de elmaradt a Rákosi Mátyás idejében történtektől. Ekkor már jó néhányszor kicsúszott az igazságszolgáltatás markából a bűnös. A rendszerváltás után pedig elszabadult a pokol... Ma már bűnözhet bárki büntetlenül elég hozzá a jó összeköttetés és semmilyen bántódása nem esik. Igaz, a kérdés nem ez.
A kérdés az, hogy "A kommunizmusban hogyan iktatták ki a nemzet számára kártékony egyedeket?"
Annak rendje és módja szerint.
""A kommunizmusban hogyan iktatták ki a nemzet számára kártékony egyedeket?""
Ahogy minden más rendszerben tennék, akár ma is. Néhány tipp: kiesik az emeletről, megmérgezik, zártosztályra kerül, véletlenül elütik, az országból való végleges távozásra kérik fel, koholt vádakkal börtönbe csukják, nyomtalanul eltüntetik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!