Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád az Egyesült Európai...

Támogatnád az Egyesült Európai Államok létrejöttét?

Figyelt kérdés

A nemzetállamok kora lejárt. A mai világban csak olyan hatalmak tudnak szuerhatalommá válni, mint az USA, Kína vagy India. Mindhárom rengeteg régióra/államra van osztva, ha egyszercsak mindhárom feloszlana egyből Európa lenne ismételten az élmezőnyben. Ahogy telik az idő egyre inkább előtérbe fog kerülni ez a probléma. Külön-külön még Nyugat-Európa is elveszíti a pozícióját a gazdasági versenyben, temérdek statisztika alátámasztja ezt. A nyelvi különbségek jelentősek lennének az elején, de kötelező nyelvoktatással (célszerűbb lenne az angol), egy idő után túljutnánk ezen a problémán. Ha belegondoltok Európában az összes népre igaz az, hogy DNS szempontjából inkább vagyunk európaiak, mint magyarok, szlovákok, németek, franciák, stb. Kevert nép vagyunk Európán belül. Miért ne alakulhatna ki az európai öntudat? Már most kialakulóban van több helyen is, idővel ebből sem lenne nagyobb probléma, mint pl. Kínában vagy az USA-ban (Tibet, California esete).

Ha megvalósulna az Egyesült Európai Államok az élet minden területén feltudnánk venni a versenyt az USA-val és Kínával is. Sok dolgokban még vernénk is őket.



2022. okt. 16. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem támogatnám
41 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Én azt támogatom, hogy hosszas hadakozás után Putyin bevesse végre az atomot és ennek segítségével nyerje meg a háborút. Rengeteget javulna Oroszország harci erejének a megítélése is.
2022. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Legyen Oroszország is szuperhatalom, ott a helyük!
2022. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Támogatnám, de nem azért, hogy versenyezzünk az USÁ-val, hanem azért, hogy egy USA-Kanada-EEÁ-Ausztrália-Új Zéland unió előfutára legyen.
2022. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Abszolút támogatom.

GDP, azaz gazdasági erő tekintetében sokáig volt EU az első helyen, ennek persze sajnos betett a britek kilépése, és főleg, hogy egységes központi kormány híján nincs sem egységes gazdaságpolitika sem befelé, sem kifelé, sem egységes külpolitika, így a csuti-féle ruszkibérencek gyakorlatilag lebénítják az EU-t.

Katonailag persze eléggé gyenge az EU, de mint új ország, beléphetne a NATO-ba ugyanúgy, mint ahogy eddig, gyakorlatilag semmi nem változna.

2022. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Jöjjön létre egy modernebb Szovjetúnió, ami az előzőnél is sokkal jobb! Legyen a világ vezető hatalma az új Szovjetúnió!
2022. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-as!

A legjobb verzió lenne!

2022. okt. 16. 22:53
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Európa olyan soknemzetiségű, sokszínű, soknyelvű, hogy az egyesült államok ide nem való..
2022. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Akkor támogatnék ilyen törekvéseket, ha azok nem egy amerikanizált, liberális föderációt céloznának, hanem egy európai Európát.
2022. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Én nem támogatom az európai föderációt. Ez nem megerősítené, hanem meggyengítené az európai békét. Európa nemzetiségileg, kulturálisan, gazdasági fejlettségben nagyon sokféle, számos különbség, érdekellentét lehet, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. A kulturálisan, földrajzilag, gazdaságilag összetartozóbb, homogénebb kisebb föderációk is kudarcot vallottak, szétestek a történelmi tapasztalatok szerint, hol véres harcok árán, hol békésen (lásd például az Ír Köztársaság elszakadása Nagy-Britanniától, amit majd lehet Skócia is követni fog, Ausztria-Magyarország szétesése, Jugoszlávia szétesése, Csehszlovákia szétválása, Szerbia és Montenegró szétválása). Nem hiszem, hogy 20-30-40 európai állam összerakása egy országgá jobb, sikeresebb lenne, mint ha csak 2-3-4-6-ot próbálnak meg. Egyébként ha az integrációpártiak nagyon hisznek benne, már korábban elkezdthették volna kisebb léptékben az európai centrumban, Németország, Franciaország, Belgium, Hollandia, Luxemburg föderációjával, de eddig sem jutottak el, pedig ott kisebbek a geopolitikai, kulturális, gazdasági fejlettségi különbségek, mint úgy általában Európában.


Engem az sem zavar, hogy a föderáció hiánya miatt Brüsszelnek nincs akkora külpolitikai, katonai tekintélye, fontos szava, mint például Washingtonnak, Pekingnek a világpolitikában. A sikeres, boldog élet nem azon múlik pont, hogy valaki egy nagy erős birodalomban él vagy pedig egy kis országban. Svájc, Dánia, Írország így is jó, élhető hely Európai Egyesült Államok nélkül, de Magyarországon sem érzem hiányát, hátrányát, hogy nem olvadtunk be egy birodalomba. Nálunk is jobb az élet, mint Kínában, annak ellenére, hogy Magyarország is egy nagyon kicsi, gyenge, jelentéktelen ország Kínához képest.

2022. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Az uniós mesék egyetlen valódi igazsága és megvalósítható ígérete az, amikor lelépsz a putriból egy olyan országba, ahol a két kezed gyümölcséből saját házat tudsz venni, mert az uniós tervek egyetlen célja a munkaerőelszívás ls a nemzetállamok kifosztása volt korrupt politikusok hozzájárulásával.
2022. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!