Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ukrán magyarellenességre...

Az ukrán magyarellenességre miért nem érkezett magyar válasz?

Figyelt kérdés
Nyelvtörvény, magyarok üldözése, most a munkácsi turulszobor...pl. Tarasz Sevcsenko szobrát Budapesten be lehetne olvasztani, vagy az ún. "holodomor" (hollódomor) emlékművét is. A hazai nemzetiségi törvényeken is szigoríthatnának. Ehelyett a kormány a NATO-EU-ukrán tárgyalásokat sem vétózza.

2022. okt. 16. 20:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező!

Több mint 100 év telt el Trianon óta, a bécsi döntések pár évig voltak érvényesek, matematikai és történelmi szempontból elenyésző.

Aki magyar és Ukrajnában született az ukrán, hiába is próbálod szépíteni.

Munkácson nem lenne joga az ottani magyarságnak eltüntetni az ukrán szobrokat/jelképeket stb., mivel a területet minden szempontból az ukránok uralják. Említettem korábban is, hogy az ottani magyarság száma 8% körül van. Ez elég erős tényező, mindig a többség akarata az érvényes a demokráciában. (Így is van rendjén)

Akkor lenne jogunk eltüntetni ilyen dolgokat a magyaroknak, ha tegyük fel Debrecenben vagy Budapesten lennének ukrán alkotások. Egy ukránnak sem lenne köze hozzá, ahhoz hogy mit csinálunk Magyarország területén.

2022. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Több mint 100 év telt el Trianon óta, a bécsi döntések pár évig voltak érvényesek, matematikai és történelmi szempontból elenyésző." Ettől még nem 100 éve voltak azok a területek utoljára magyar irányítás alatt, és a köztes időszakban sem volt Kárpátalja ukrán.


"Aki magyar és Ukrajnában született az ukrán, hiába is próbálod szépíteni." Nincs igazad, hiába is próbálod sulykolni a hazugságodat, nem lesz belőle igazság.


"Munkácson nem lenne joga az ottani magyarságnak eltüntetni az ukrán szobrokat/jelképeket stb., mivel a területet minden szempontból az ukránok uralják. Említettem korábban is, hogy az ottani magyarság száma 8% körül van. Ez elég erős tényező, mindig a többség akarata az érvényes a demokráciában. (Így is van rendjén)


Akkor lenne jogunk eltüntetni ilyen dolgokat a magyaroknak, ha tegyük fel Debrecenben vagy Budapesten lennének ukrán alkotások. Egy ukránnak sem lenne köze hozzá, ahhoz hogy mit csinálunk Magyarország területén."


Ez mi? Nem tudsz olvasni? Egy szót sem szóltam munkácsi, kárpátaljai, vagy ukrajnai szobrokról, magyarországi ukrán szobrokról volt szó.

2022. okt. 16. 22:00
 13/27 anonim ***** válasza:
42%

1. Igazából ez a nyelvtörvény olyan dolog, hogy ez teremtett Ukrajnában olyan nyelvi helyzetet, ami más országokban már rég alap. Ha Magyarországot nézzük, 210 éve a hivatalos nyelv a magyar, nagyjából ugyanazok a szabályok érvényes ránk azóta, mint amiket Ukrajnában bevezetett a nyelvtörvény.

Hol van például Magyarországon törvény arról, hogy a legalább 10%-os kisebbségi arányt elérő közigazgatási területeken kötelező az adott kisebbség nyelvén is biztosítani az ügyintézést?


Ukrajnában (nem annyira meglepő módon) az ukrán a hivatalos nyelv, ezzel a törvénnyel lett az, de továbbra is lehet más nyelvet használni közigazgatási intézményekben, cégeknél, vállalkozásoknál, ha az ügyfél kéri.


2. Ezeken a szobrokon rugózni szerintem hülyeség. El lehet távolítani az ukrán szobrokat Magyarországról, engem pont nem érdekel, csak megjegyzem, mai napig van pl. Ho-Si Minh szobor is, sőt pár évvel ezelőtt még egy Marx szobrot is láttam Zalaegerszegen (azóta már nincs meg). Első körben az ilyeneket kellene eltávolítani-


3. A magyarellenes akciók tényleg problémásak, azok ellen tenni kellene, de az Orbán-kormány, megválasztása óta, egy szalmaszálat nem tett még keresztbe a kárpátaljai magyarokért, csak a szájuk jár.


De azért ez nem igaz: "Főleg, hogy az ukránok tájidegenek, invazívak arrafelé, '45 előtt ott 1db ukrán nem volt."


Olvasd már el alaposabban Ukrajna történelmét, mert ez így hülyeség. Az ott élők ugyanannyira ukránok, mint amennyire mi magyarok magyarok vagyunk.

2022. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
A kühoni magyarok csak akkor fontosak számukra, amikor szavazni kell.
2022. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

12: "magyarországi ukrán szobrokról volt szó"


Hol vannak Magyarországon ukrán szobrok?

Nem kötözködöm, csak én sose hallottam, hogy lennének.

2022. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%

Te bolond vagy kérdező :)


Szerintem meg fél európát adjuk vissza Rómának, csak nehogy összevesszenek az avarokkal amikor a kárpátmedencébe minkét nép azt mondja az övé.........


Melyik év szerint gondolod rendezni a világ országainak a határait? :D

Legyen megint amerika angol/spanyol gyarmat! Esetleg vezessük vissza a boszorkány pöröket és égessük is el a polgárokat?


Ki a frászt érdekel egy idegen ország, idegen városába, ahol maximum kisebbségben él egy népcsoport milyen bálványokat tartanak meg?


Azon miért nem vergődsz könnyesre sírt szemekkel alig maradt dzsámi az országban? Hát a rasszista magyar elpusztította szegény törökök emlék és vallási kultúrális érdekeit pedig a kárpátmedence igazából török! Vagy tatár? Majd eldöntik :D

2022. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez a 16-os komment elég izzadságszagúra sikeredett 😆
2022. okt. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
7%

Esetükben a nyelvtörvény logikus.

A szovjet kivonulásig szandékosan el volt nyomva az ukrán nyelv és csak oroszul lehetett tanulni, hivatali ügyet intézni stb kb mindent. A tv ben is csak orosz nyelvű adás mehetett.

Elképzelhető hogy ez milyen gyűlöletet kelthetett az akkor ott élő ukránokban hogy a saját országukban betiltják az anyanyelvüket.


A nyelvtörvénnyel a cél az volt hogy a lakosságot és a szovjet megszállás alatt felnövő új generációt visszaszoktassa az anyanyelvére az ukránra.

És valóban ebbe mellékes szálként beleesik a magyar kisebbség, de karpátalján 18 éves korig folyik magyar oktatás iskolába járás.

18 felett viszont már nincsen.

2022. okt. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#2 hazaarulo gyöker
2022. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

"Akik ott élnek/ott születtek azok nem magyarok, hanem ukránok, ha tetszik, ha nem."


Ertem, tehat ha Nigeriaba koltozok, fekete leszek.


Es gondolom akkor a logikaddal elve egyetertesz azzal, hogy az oroszok altal annektalt regiokban elok mar nem ukranok.


Èrdekesek vagytok ti libernyakok, reszkettek az ujgurokert (khm olyanok sincsenek, logikaddal elve kínaiak), afroamerikaikert (olyanok sincsenek), de a magyarokert nem.


Logikaddal elve Izrael sem letezik, mert a cionizmus előtt minden zsidó mas allamban elt, tehat ők nem is zsidók .

2022. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!