Az EU támogatások helyett, miért nem piaci kedvezményeket biztosít a felzárkózó tagállamoknak?
A kelet-európai országokkal elsősorban a tőkeszegénység a probléma.
Ezt úgy lehetett volna orvosolni, ha piaci kedvezményeket kapnak.
Vagyis, egy olyan környezetet kellett volna szimulálni, mint ami az 50-es, 60-as években volt.Ugyanis a nagy európai vállalatok, akkor kezdtek meghatározóvá válni.
Ekkora előnyöket, holmi EU-s támogatások osztogatásával nem lehet behozni.
Protekcionizmusra van szükség.
Csak hogy legyünk tényszerűek.
Azért a nagy közműszolgáltató multik akik "piacot vásároltak" 5000 milliárd körüli fejlesztést végeztek el - akkori forintárfolyamon - az itthon világhírű hazai közműveken, hogy a magyar parasztnak legyen vize, árama és gáza.
ja egyébként hypnotizált barátom
ezzel csak nem azt akarod mondani, hogy az istenített szocializmus még áramot gázt és vizet sem tudott biztosítani a polgárainak?
#5
Azt akarom mondani Bubuka, hogy a karbantartás és fejlesztés hiányos közművek is pont úgy le voltak gatyásodva mint az itthon ugyancsak világhírű iparunk és mezőgazdaságunk, amik jvarészt a KGST beső piacára termeltek, mert oda jó volt az a sz.r is.
Ahogy nekünk is jó volt a rendszerváltásig amit a keleti blokk gyártott.
De azért a nyolcvanas évek végén a jugoszláv Gorenje hűtők és fagyasztók jobban kellettek Ausztriából mint a Lehel cuccai Jászberényből.
Mit gondolsz, kinek köszönhető, hogy a házi napelemrendszereket nem lehet rákapcsolni szaldóelszámolással a hálózatra, mert a hivatalos álláspont szerint az nem bírja, hogy nyáron városokban már vízellátási problémák vannak?
A kormány kudarcos gazdaságpolitikájának, amit a rezsihazugsággal próbált elfedni.
Becsicskították a közműszolgáltatókat azok meg azzal spóroltak amivel tudtak. karbantartással és fejlesztéssl. Aztán még ki is szorították őket, úgyhogy fővállalkozók lettünk a saját szar cégünkben, vagyis fizethetünk mndent magunk. Illetve fizethetnénk, ha nem lopták volna el az orbánisták.
egyébként hogy lehet, hogy a rezsicsökkentés után egy évvel már estek szét a közművek?
vagy hogy már egy kéntelenítőt is sokallottak a mátrai erőműre?
nekik csak az jön le, hogy veszteséges üzemeltetni az erőművet
nekünk meg az, hogy sokkal több áramot kell importálni
#7
Nem estek szét. Pont az volt ebben az egész perverz hazugságban a zseniális, hogy a karbantartások fejlesztések hiánya nem azonnal hozott szolgáltatás romlást, hanem 10-15-20 év kell hozzá. Amikor már több lesz a lyuk mint ahány ujjunk van hogy lefogjuk őket.
A Mátrai erőművet meg inkább hagyjuk. Amit azzal műveltek, azért több embert falhoz kellett volna állítani, mert az lopás és szándékos károkozás volt. Miközben a fiókban már ott voltak az engedélyezett tervek egy ma is korszerűnek számító átépítéshez. Most persze azonnal kellene minden.
jaja, az lett volna a király, ha már rozsdás betontorzóként álla a mátrai erőmű, úgy ahogy szokták a multik újraindíthatatlanná téve, szétszerelve kiárulva
hypnotizált szerint az nem lett volna lopás
és én csak a baloldali sajtót idéztem, akik azóta minden csőtörést erre fognak
és egyébként miért ne látná el a karbantartási feladatokat az állami tulaj?
nettó profitba vándorolt az, hogy európa jövedelemarányosan második legmagasabb közműdíjait fizettük, nem csináltak azok belőle semmit
#9
"...és egyébként miért ne látná el a karbantartási feladatokat az állami tulaj?"
Nosza. De egyelőre csak a mutogatás megy, hogy Brüsszel miatt nincs pénz, de ha jön, majd akkor 3 év alatt még az alkalmazottaknak is jut pénz.
Szánalmas hazudozók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!