Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, amit kifejezetten...

Mi az, amit kifejezetten pozitívnak tekintesz Orbán Viktor kormányzásában?

Figyelt kérdés
2022. okt. 14. 16:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Pár olyan dolog akad, amiket jónak tartok. Pl.:

- járások visszaállítása, sokféle ügyintézés összevonása a kormányablakokba

- határkerítés megépítése, a schengeni egyezmény értelmében(!) a külső határok védelme az illegális migránsokkal szemben

Meg még egy-két hasonló van.

Kár, hogy sokkal több a kártékony intézkedésük.

2022. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#20

- 12 év alatt csak arra jöttem rá, hogy propagandában kiválóak, minden mást is azzal helyettesítenek.

- Az első félévre még igaz volt a (covidból fakadó gyenge bázis miatti) növekedés, de a harmadik negyedév már stagnált, az utolsóban pedig már visszaesés (csökkenés) lesz, ezt nem nevezném az EU egyik legnagyobbjának.

- Ugyan miért kellett megállapodnunk az oroszokkal a halasztott fizetésről? Miközben tudható, hogy a devizatartalékaink vészesen csökkennek. Gyakorlatilag ha kifizetnénk a gázszámlát, akkor elfogyna a devizánk, forintért kellene devizát vennünk, a forint árfolyama meg elindulna az 500-as szint felé...

2022. okt. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22

"12 év alatt csak arra jöttem rá, hogy propagandában kiválóak, minden mást is azzal helyettesítenek."

12 év alatt azért sikerült jelentős változásokat elérniük foglalkoztatottság/munkanélküliség terén, a régió átlagának megfelelő gazdasági növekedést produkálniuk, mindezt úgy, hogy arányaiban nem szállt el az államadósság sem. Messze nem igaz, hogy csak teljesítmény nélküli propagandából áll a kormányzásuk.


"Az első félévre még igaz volt a (covidból fakadó gyenge bázis miatti) növekedés"

A covidból fakadó gyenge bázis minden EU-s országot érintett. Mindenkinek a gyengebázishoz képest kellett növekednie, és ebben a versenyben a legjobbak között vagyunk.


"...a harmadik negyedév már stagnált..."

Az első negyedévben a növekedés 8% volt, az EU-s átlag 5,4%.

A második ngyedévben a növekedés 6,5% volt, az EU-s átlag 3,9%.

A harmadik negyedévről nem találtam semmit. Tudnál esetleg forrást linkelni a harmadik negyedéves magyar és európai adatokról?

2022. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Semmit. Orbán Viktor semmi jót nem tud csinálni.
2023. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten örülök annak, hogy a dolgozói réteg van támogatva. Értsd: nem ingyépézek emelése folyik, hanem kedvezőbb hitelkonstrukciók vannak, amelyeket bizonyos esetben vissza sem kell fizetni. Így nincs ingyécshaladi meg ingyégyhes a purgyéknak, inkább értelmesen osztanak pénzt olyanoknak, akiknek magas esélye van arra, hogy utána nem szórja szanaszét.

Nekem tetszenek a támogatások a felújításokra, a kocsikra is. A határkerítést is jó ötletnek tartom, főleg azután, hogy laktam Mohácson egy ideig és vidékre jártam dolgozni. Nem vicces ám, amikor kuntakinte beköltözik csak úgy a munkahelyed egyik ritkán használt melléképületébe és te hajnalban szembesülsz ezzel, amikor egyedül vagy ott.

Az mondjuk nem tetszik, hogy ennyire elizolálódik a társadalom egymástól. Nem csípem azt, hogy az emberek annak alapján ítélik meg egymást, hogy melyik pártot támogatják. Én rendszeresen vagyok lefideszesezve meg ledékásozva is, aztán egyiket se támogatom. Manapság már nem létezik a függetlenség?

2023. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!