Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért gyengül most ennyire a...

Azért gyengül most ennyire a forint, mert eddig nagyon jól éltünk, nagyon el voltak szállva a bérek? Most jön a kompenzáció, a visszaesés?

Figyelt kérdés

Ha úgy tetszik recesszió. Valóban sokan panaszkodtak eddig, főleg a magyar és külföldi multi vállalkozók, hogy mennyire el vannak szállva a magyar bérek, és mennyire el van szállva magától a munkaerő.

Igaz, töredék annyit kaptunk a munkánkért mint Nyugaton, de attól ez még elszálltnak számított a magyar gazdaság teljesítményéhez képest. Ennek megfelelően a magyar ingatlanárak is borzalmasan elszálltak, ez egy ilyen téves spekuláció hatása volt. Azt hitték, hogy az ország fejlődik, holott nem, mivel a GDP növekedést forint alapon mérték, a forint pedig gyengült. Ja, így könnyű volt "bővülő" gazdaságot mutatni, hogy egy gyengülő valuta alapján mértük a növekedés ütemét, nem USD alapon mint mindenki más.

A forint azért esik ilyen gyorsan, mert eddig túl voltak kapatva a bérek és ennek megfelelően az ingatlanárak is elszálltak? Valójában nem érnek annyit amennyire tartják/tartották őket. És ez a valuta árfolyam kompenzációját okozza?



2022. okt. 10. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
XDXDXDXDXD
2022. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Az ingatlanárok ugyanúgy forintban vannak, mint a fizetések, a logikád téves. A GDP növekedést meg reálértékben mérik. Teljes marhaság, amiket kitalálsz.
2022. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A GDP növekedést nálunk forintban mérték.. ezen én is ledöbbentem, ez igaz. Semmi más dolguk nem volt, csak gyengíteni a forintot, és ez egyből GDP növekedést mutatott.

Holott elvileg az a szokás, hogy USD-hez mérjük a GDP változást. Az a standard. Csak mi ugye csalni akartunk, jobbnak mutatni a gazdaságunkat mint amilyen.

Ennek van most meg az eredménye? Hiperinflálódó forint... A befektetők rájöttek a turpisságra?

2022. okt. 10. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, annyira nem értesz hozzá, hogy az már fáj. Nem, nem "forintban", hanem reálértékben mérik a GDP növekedését. Mindenütt a világon. Nincs semmi turpisság. Csak te nem értesz hozzá.
2022. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nos, engem nem győztél meg. Én határozottan olvastam, hogy nálunk forint alapon mérték a "gazdasági bővülést".

Szerintem ez még mindig logikusabb elmélet a forint mostani mély hanyatlására, mint az hogy Soros gyengíti a forintot... ami a legújabb Fideszes agytalálmány. Soros egy gazdag öregember a sok közül, semmi köze nincs ahhoz hogy a befektetők menekülnek innen, túl kevés lenne ő ehhez, meg egyébként is minek tenné? Azt sem tudja már, hol van Magyarország mert annyira jelentéktelen.

Vagy ami még jobb volt, amikor Gulyás Gergely azt mondta, hogy a 12 évvel ezelőtti 8 év kormányzása miatt ilyen a forint árfolyama. :)

2022. okt. 10. 23:00
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

"Hiperinflálódó forint..."ű

És te nyomod napi rendszerességgel a hiperinflációt? :)

2022. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
A befektetők egyáltalán nem menekülnek innen. Egyszerűen rossz lett a magyar fizetési mérleg.
2022. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Igazi Fideszes logika. Nem most gyenge a Forint hanem korábban volt túl erős🤣🤣
2022. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Persze hogy nem menekülnek, mert a gyárakat nem tudják összecsomagolni és zsebretéve hazavinni. Ha ilyen egyszerű lenne már megtették volna.
2022. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
egy közgazdász veszett el benned...
2022. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!