A rendszerváltás óta sosem volt még olyan fos az általános életszínvonal mint most, pedig még nem is kell fűteni. Mi lesz itt ha fűteni kell ezerrel 7x-es gázárakkal?
A reálbérek sosem voltak ilyen alacsonyak mint most, szart sem ér már a forint olyan árak vannak, de a bérek még így is rohadt alacsonyak.
Mi lesz itt akkor amikor a nyakunkba zúdul a megszorítás csomag?
"Tehát, ahogy nézem, ha minimálbért keresel, akkor ha minden nap mentél volna orvoshoz, akkor ott lettél volna, mint most az szja-val."
egyrészt munkaerő hiány van, és a valós minimálbér valahol nettó 200 ezer körül van, másrészt ezt csak egy szemléltető eszköz arra, hogy az a 300 forint az bizony költség volt a szegényeknek
#21 A philips görbe miatt. Jelenleg nő az infláció így nő az életszínvonal.
2008-ban az ingatlanok miatt teljesen beszakadt az infláció és ezzel együtt az életszínvonal is. Ha majd megáll az infláció növekedése, akkor látszik, hogy milyen élet-színvonalon élünk, addig kb. ez olyan, mint a hitel. Amikor megpróbálod normál szintre visszanyomni az inflációt (2019 óta nálunk 5%+ kb. Európában egyedüliként), akkor fog látszódni, hogy mekkora árat fizettünk azért, hogy jó élet-színvonalon éljünk.
kár, hogy az infláció az független a magyar gazdaság döntéshozóitól, mert az uniós szankciók miatt egekbe drágult műtrágya okozta élelmiszerhiány okozza
amúgy mit is kellett volna várni, hogyha mi lemondunk a 2014-2020 közötti jólétről? mondjuk eltesszük euróba, ami most szintén 10% körüli inflációval fut?
#22 Oké, de nem akarsz egy olyat keresni, ami ténylegesen szemlélteti is? :)
Amúgy rengetegen élnek (nem Pest megyében és a Dunántúlon) a minimálbér alatti fizetésből, akik évekig nem jutnak el orvoshoz, mert a várólisták iszonyúan megnőttek. Nyilván covid meg minden, értem, de azért masszívan benne van az is, hogy a kormány nem olyan intézkedéseket hozott 10 évig, ami itt tartaná az orvosokat.
#24 Sajnos nem teljesen független. Európában nekünk van a legmagasabb inflációnk (a törököket leszámítva).
"amúgy mit is kellett volna várni, hogyha mi lemondunk a 2014-2020 közötti jólétről?"
Mert ez olyan, mint egy hitel. Te felveszel 5 millió személyi kölcsönt, hogy elmenj nyaralni? Miért mondasz le róla? Mert később megszívod.
szerintem jól szemléltette, 300 forint az sok pénz volt
pont
"évekig nem jutnak el orvoshoz, mert a várólisták iszonyúan megnőttek. Nyilván covid meg minden, értem, de azért masszívan benne van az is, hogy a kormány nem olyan intézkedéseket hozott 10 évig, ami itt tartaná az orvosokat."
jelentős bérrendezéseket hajtottak végre, és háromszor annyi orvost veszünk fel az egyetemre hallgatói szerződésekkel
"Mert ez olyan, mint egy hitel. Te felveszel 5 millió személyi kölcsönt, hogy elmenj nyaralni? Miért mondasz le róla? Mert később megszívod."
Értem amit mondasz, csak azt is hozzátettem, hogy nem volt olyan eszköz amibe tehettük volna és most ne enné meg az infláció, mert az euróhoz képest a forint inflációja pont annyi, mint előtte. Néhány %.
#27 Az egyetemet elvégzők száma és a rezidenseké is növekszik?
Azért kérdezem, mert az orvosi egyetemeket nem ismerem. Viszont az tudom, hogy a saját egyetememen volt egy olyan kar, ahol államilag határozták meg, hogy egyik évről a másikra x-szer annyi diákot kell felvenni (talán 3x?), ezért levitték a ponthatárokat és a tanároknak gőzük sem volt, hogy hogyan fogják tanítani a diákokat.
Engem az jobban érdekelne, hogy mondjuk az öt éve praktizáló orvosok száma hogyan változik majd (nyilván erre még nincs statisztika). Meg gondolom, hogy a jelenlegi bérnövekedéshez még kell egy majdnem 7-8 év, hogy valami látszódjon, mire szakvizsgáznak az első orvosok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!