Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érdemelnek ugyanakkora...

Miért érdemelnek ugyanakkora fizetést a tanárok ha rajtuk semmilyen verszenyszférára jellemző teljesítmény kényszer és követelmény nincs?

Figyelt kérdés

Legtöbben elvégzik az egyetemet főiskolát és 50 évig ugyanazt tanítják, atombiztos munkahely, semmi követelmény, tovább képzési kötelezettség, vagy teljesítmény kényszer.

Akkor ezek miért érdemelnek 750 ezres- 1 milliós bruttó fizetést?



2022. okt. 9. 15:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%

10 Lol! Mégha igazad is van, akkor is amellett érvelsz hogy a vidéki magyarság essen vissza a középkor szintjére és örüljön hogy tud írni-olvasni.

Most már komolyan ott tart a fidesz hogy nálatok még Kádár is jobb sorsa tartotta a nemzetet.

2022. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%
Gratulálok, rég nem láttam ilyen értelmetlen fideszes motyogást! Biztos a politikusok és a focisták jobban megérdemlik a több fizetést. Csak ne csodálkozz, ha a gyereked hülye marad és csak pár év múlva kapsz időpontot kórházba, mert ezúton haladunk!
2022. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tanárnak az egy betanított munkás szintjén van, felolvassa a tananyagot a legtöbbnél ki is merül ennyiben a tanítás.

A nagyon gyenge szellemi képességü gyerekeket szokták tanárnak küldeni aki semmilyen más diplomát nem tudna megszerezni és igazából gyárba való

2022. okt. 9. 16:24
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem felesleges is tanárokat alkalmazni. Mennyi bérköltséget meg lehetne spórolni. Mostantól tanítsa mindenki a saját gyermekét, elvégre elég sokan azt hangoztatják, hogy egy tanár kb semmit nem tud, nem ért semmihez.
2022. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

"Mert megdolgoznak érte."


Már aki.

2022. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

"semmi követelmény, tovább képzési kötelezettség, vagy teljesítmény kényszer."

Ezt honnan veszed?

- a diploma megszerzése után minimum 2 portfolió megírása, annak védése

- tanfelügyeleti megmérettetés

- önértékelés

- 5 évenként 120 óra kötelező továbbképzés, leginkább saját költségre

Mit szeretnél még?

" 50 évig ugyanazt tanítják"

Arra ugye nem gondolsz, hogy a tanítási módszereknek 8gazodniuk kell a gyerekanyaghoz? Nem minden gyereknél alkalmazható ugyanaz a módszer, a differenciálás elvét keményen alkalmazni kell, módszertanilag nagyon felkészültnek kell lenni. Még akkor is, ha a II.vh ideje és történései mindig ugyanazok maradnak.

2022. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, te is egy betanított munkás szintjén vagy ha a fideszes hazugságokoknak bedőlsz, úgyhogy az értelmi szegénységeddel én nem nagyon dicsekednék. Főleg, hogy a firkálmányod hemzseg a helyesírási hibáktól, így valószínűleg nemhogy diplomád, de 8 osztályod sincsen meg. Ha van diplomád, az az egyetemedre nézve szégyen.
2022. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Nagy a szórás tanár és tanár között sok szempontból. Egyik kiteszi a szivét, másik a minimum elvárhatót sem teszi meg (utóbbira példa mondjuk egy énektanár, rajztanár, aki SEMMIT nem csinál az óráin , nekem volt sokat tanitó rajztanárom is meg olyan is, aki ivcceket mesélt). Valaki korrekt, valaki nem. Valaki tud tanitani, valaki jobb hiján ment erre a pályára. Valaki igazságosan osztályoz, valaki nem.

A felsőoktatásban bicskanyitogató igazságtaalnságok után is a pályán maradhatnak örökre elég sokan - valaki meg szokta buktatni a fél csoprotját, miközben minden más kollega, aki azt a tárgyat tartja, 4-5 jegyeket ad, addig nála 60 % bukik.

2022. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azért mert a tanárok nem tudnak kétkezü munkát végezni vagy egy piac képes dolgot tanulni mivel ez meg van nekik tiltva.Másoknak meg sajna valamiböl meg kel élni mert nincs biztos állami fizetésük.Én egy tanárol se halotam aki nyáron a fekvés helyet meg csinálta volna a kamionos vagy targonca vizsgát ha + kel neki.De még olyanrol se aki képezte volna magát piaci szakmákra mert minek is kelene neki az hiszen tanár.
2022. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 "kétkezü" "valamiböl" "kel" "tanárol" "halotam" "helyet" "kel" "olyanrol" "kelene"
2022. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!