Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszerű program lenne egy...

Népszerű program lenne egy főpolgármester-jelölttől, hogy a rendezvényeket kitiltja a belvárosból?

Figyelt kérdés
Gondolok itt maratonokra, félmaratonokra, biciklizésekre, békemenetre, melegfelvonulásra, stb. A közlekedés ilyenkor megbénul, de nem csak az autós közlekedés, hanem a felszíni BKV-közlekedés is. Viszont rengeteg hely van a város külsőbb részein, ahol kulturált körülmények között meg lehetne ezeket ugyanezeket tartani.
2022. okt. 7. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Én a békementet kitiltását tudnám támogatni, sportrendezvényeket már kevésbé.
2022. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Jogos a kérdés! Soha nem értettem, miért rendeznek bringaversenyt, futóversenyt a városokban? Csak a közönség miatt lehet, de a körülmények a legroszabbak bármely sport számára.

Meg egyáltalán, nem ez a funkciója egy városnak. Azt még értem, mikor a városligetben, nem forgalmas helyeken rendezik ezeket, de a körúton, hidakon legfeljebb a tüntetőknek van helye!

2022. okt. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Időben tudsz tájékozódni a sportrendezvényekről, tehát meg tudod tenni, hogy kerülőutat keresel. Nem értem a rendezvény előtti napokban puffogást, amikor hónapokkal előre megvan az időpont.
2022. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Bontsuk le a stadionokat Budapesten, építsék fel a pusztába, mert a focimeccsekre érkezők feltartják a forgalmat.
2022. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Akkor mondom azt, hogy megoldhatónak megoldható. Időben tájékozódom, és úgy elkerülöm a várost, hogy 70 km-t megyek az M0-áson. Persze minden megoldható. De az a kérdés, hogy a budapestiek többségének kellemesebb jobb lenne-e egy olyan város, ahol nincsen folyton lezárva a belváros, vagy pedig a többség ragaszkodik hozzá, hogy a belvárosban legyenek ezek megtartva.
2022. okt. 7. 08:50
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Én bírnám, ha a Sziget Fesztivált kitiltanák.
2022. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
2es, a sportrendezvényeknek fontos kultúrája van, nemcsak nyugaton, hanem Tokyio-n át, Sydney-ig, maratonokat, bringaversenyeket rendeznek. A mozgás, egészség szempontjából én semmi kivetnivalót sem látok, hogy évente 2x lezárják a belvárost. Hogy politikai megfontolásból, az már igen, az nem komplett!
2022. okt. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Sok pénzt hoznak ezek a sportrendezvények, kapásból a közterület bérlés sem ingyenes. A nagy maratonokra az a szervezők indoklása, hogy Budapest legszebb részein vezet az útvonal, és mivel jönnek külföldi futók is, ezért ez szempont. Nekem mindegy, hogy a Városligetben vagy a belvárosban van ilyen esemény, az én szempontom csak annyi, hogy tömegközlekedéssel jól megközelíthető legyen, mert nincs autóm. Az jobban zavar, ha hétköznap esti focimeccs miatt hosszabb idő munkából hazaérni, és még arra is figyelnem kell, merre kerüljek, mert a szurkolók defektes része balhés is.
2022. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Múlt héten a Hősök tere környéke volt lezárva két napig a Nemzeti Vágta miatt. Felszórják homokkal az aszfaltot, hogy lehessen lóversenyt tartani. Na ezt aztán végképp nem értem miért nem lehet erre az erre célra kialakított lóversenypályán vagy egy mezőn tartani. 😄
2022. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Eszembe se jutott, de tényleg! Van tök jó lóversenypálya Budapesten a Hősök terétől nem is hatalmas távolságra.
2022. okt. 7. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!