Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nagy az inflácio mi okból...

Ha nagy az inflácio mi okból nem tudnak spórolni az emberek?

Figyelt kérdés
Elsősorban válság van ez tény de a piac emeli az árakat és azután megy minden fel. Úgy tűnik az embereknek mégis van pénze mert az árak mennek felfelé. Ha radikálisan vissza esne a fogyasztás akkor olcsóbb lenne minden ehhez viszont tudatosabban kellene vásárolni. Én már elkezdtem a spórolást csak annyit veszek amennyire szükségem van. Válságos időkben ez az alap.

2022. okt. 2. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Én például Németországban dolgozom, nem tudom spórolásról van szó, mi baj van otthon?
2022. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én meg már eddig sem pazaroltam...

De mi a helyzet azokkal, akiknek a teljes családi jövedelme eddig is arra ment el, hogy egyáltalán életben maradjanak?

2022. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem mindenki hajlandó egy bizonyos szint alá adni. Én pl soha nem ennék szemetet (fehér lisztes termékek, olcsó húsok, olcsó tej, májkrém, párizsi, virsli, többi legalja minőségtelen szar). Mondjuk meg is dolgozom azért, hogy az infláció kellemetlen legyen csak és ne pedig életszínvonalbeli csökkenést eredményező tényező.
2022. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud a magyar leszokni az alkoholizálásról, a cigiről, van, aki a drogról, az állandóó kajálásról pl.
2022. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A spórolástól még nem fognak jelentősen csökkenni az árak. Legalábbis hosszútávon nem, mert ugyanúgy kell fizetni a cégeknek a rezsit , a megemelkedett műtrágyaárakat stb...



Hosszútávon legfeljebb tönkre fognak menni tőle a gyengébb cégek

2022. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Pszichésen az infláció pont hogy nem spórolásra, hanem költekezésre ösztönöz: Megspórolok X forintot, jövő héten már nem ér annyit. Akkor inkább elköltik a pénzüket. A stagnálás, pláne defláció már tényleg spórolásra ösztönöz, mert ha elrakok X forintot, az tartja az értékét, netán még növekszik is az értéke.
2022. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Én azt nem értem, hogy itt elvileg baromi nagy válság stb van, aztán mégis az van, hogy kb dugig van minden emberrel, az úton olyan forgalom van, hogy beszarsz stb
2022. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
7: még nem gyűrűzött be teljesen, a fűtési szezonnal fog bedőlni egy csomó cég, rúgnak ki egy csomó embert, bedőlnek hitelre vett autók, lakások, nem kell attól tartani, hogy nem lesznek bajok, sajnos
2022. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
tiszta tróger ez az ország, jól tette aki lelépett
2022. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
7 Ha normál áron volna a benzin nem volnának olyan sokan hidd el nekem mivel mindenki ha kell ha nem még sz@rni is kocsival jár főleg így hogy kitalálták az okosok a 480-as benzin árat a proliknak:-D
2022. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!