Miért fenyegetik meg a jégkár elhárító rakéta kezelőket?
#1 "Telepermetezték a kevegőt vegyszerekkel azt persze nincs felhőképződés."
Ez baromság.
Pont az a lényeg, hogy JÉG ne alakulhasson ki és nem vízcsepp, azaz eső. Ez nem befolyásolja a levegő páratartalmát, a pára kicsapódását és az eső mennyiségét.
Ráadásul már ötödik éve üzemel és most ez a nyár volt aszályos, az előzők pedig nem.
Ezüst-jodidot juttatnak a levegőbe, ez szépen feljut a légáramlatokkal a levegőbe és ott a nagyméretű jég kialakulását akadályozza csak meg. Volt is idén is jégeső nálunk és érezhetően apró, nagyon könnyű jégszemcsék voltak. A kb. 5mm-es szemcseméret ellenére minimális kárt okoztak csak, az éppen virágzó fákat is alig bántotta, pedig a tetőről annyi jég jött le, hogy bokáig lehetett állni benne, mindenhol szinte fehérre beterítette a kertet.
Az ezüst-jodid az fényre lassan elbomlik és két olyan részecske lesz belőle ami nem ártalmas. Az egyik az a fém ezüst, ezt alkalmazzák baktérium "ölő"-ként hűtőszekrényekben is, de sima fém. A másik a jód, ami vízben oldva is csak fertőtlenít. Maga az ezüst-jodid nem oldódik vízben, így nem árt a környezetnek, élőlényeknek sem.
A 2017. év 3%-kal volt csapadékosabb az 1981-2010 közötti átlagnál, 2018. 2%-kal volt kevésbé csapadékos, 2019. még csapadékosabb, volt, mint 2017, 2020 is hasonlóan, majd jön 2021 amelyik már szárazabb volt. 2011 és 2012 pedig extrém száraz volt, holott még szó sem volt a jégkármentesítő rendszer beindításáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!