Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem pofátlanság a 13.havi...

Nem pofátlanság a 13.havi nyugdíj?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a Kádár rendszer alatt kb a munkaszínvonal ilyen volt: [link]

Kádár azért,hogy ezek az emberek befogják a pofájukat ingyen lakást és ingyen cuccokat olyan nyugati hitelekből,amiket most mi fizetünk helyettük. Nem pofátlanság,ezek után a 13.havi nyugdíj léte?



2022. okt. 1. 09:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

12-es:

Vótmá ilyen, egy meghatározott összegen felül nem számolták a nyugdíjba, de előtte az ezen felüli összeg után nem is fizettek nyugdíjjárulékot.

2022. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
64%
A Fidesz csak a mostani választások előtt hozta vissza a 13. havi nyugdíjat, egyértelműen szavazatvásárlás céljából.
2022. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
74%

Ez csak egy film, nem a valóság. Voltak ilyenek is, de a legtöbben a Kádár rendszerben is nagyon sokat dolgoztak. Én pl. akkor is mindig olyan munkakörben dolgoztam, ahol nagyon is sokat kellett dolgozni, gyakran és sokat túlóráztam. Még olyan is volt, hogy egy kolléganőmmel egész éjjel bent maradtunk dolgozni. A fizikai munkások meg a legtöbb helyen teljesítménybérben voltak elszámolva. Nálunk az ÉPFU-nál pl. alig lehetett visszafogni a sofőröket, hogy ne lépjék túl a havi órakeretüket, mert sokat akartak keresni.

A rendszerváltás után, úgy 94-95 tájékán viszont volt nekem is egy rövid ideig egy olyan munkahelyem, ahol csak fölvették az utánunk járó támogatást, de munkát nem tudtak adni. Egész nap ültünk egy irodában, egy nagy asztal körül, és majd megdöglöttünk az unalomtól. Ha panaszkodtunk, akkor csak az volt a válasz, hogy örüljünk, mert így legalább mégis van munkahelyünk, és így mégiscsak kapunk valami kis pénzt, és nem kell munkanélküli segélyen lenni.

Azt meg egy ismerősömtől hallottam 2013-2014 tájékán, hogy a településükön voltak vagy 50-60-an közmunkások, közép és felsőfokú végzettségűek. Ők is csak ültek egy irodában, ahol nem kellett csinálni semmit. Egyszerre csak 10-en fértek be az irodába, így szépen beosztották, hogy mikor kinek kell bemenni, ha jön valami ellenőrzés, akkor meg tudják őket mutatni, hogy ott vannak.

2022. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!