Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kimondhatjuk, hogy a TB-ért...

Kimondhatjuk, hogy a TB-ért már nem kapsz semmit, nem működik az egészségügy kielégítően, már 2 éves várólisták is vannak?

Figyelt kérdés

A TB az már olyan mint egy adó, csak fizeted de nem igazán kapsz érte semmit. Akiknek nem tetszett, hogy hónapos várólisták vannak, az most zsörtölődhet mert már éves várólisták felé megy a magyar eü. Hiába magyarázod el nekik, hogy te most vagy beteg nem 2 év múlva leszel, meg is dögölhetsz igazából, kutyát sem érdekli. Ha valóban komoly betegséged van és meg akarsz gyógyulni akkor kénytelen vagy magánegészségügybe menni. Tehát eljutottunk oda, hogy nincs csak fizetős egészségügy, mint az USA-ban.

Kimondhatjuk, hogy az egészségügy igazából nem funkcionál Magyarországon? Direkt nem azt mondom, hogy összeomlott, mert nem omlott össze. Mindaddig nem lehet azt mondani, hogy az egészségügy összeomlott amíg egyetlen embert is ellátnak az országban. Csak nagyon nem mind1 mennyire elégíti ki az igényeket.



2022. szept. 25. 23:40
1 2 3
 1/30 árokpart ***** válasza:
20%
Vanak persze sajnos hiányosságok, de azért sokkal jobb mint régebben bármikor. Az a nagy helyzet, hogy addig-addig hangolunk az egészségügy ellen, amíg netán a kormány a havi egészségügyi járuléknál is csak úgy a semmiből bejelent egy 7-szeres szorzót mint nyáron a rezsinél, akkor aztán pisloghatunk mint hal a vízben. Amekkora járulékot fizetünk és azzal gyakorlatilag minden ellátásra jogosultak vagyunk lassan kb. 3 kg hús áráért. Egyszerűen ennél többet képtelenség kihozni ennyi pénzből, viszont az emberek nem tudnának magasabb járulékokat fizetni, mert nem lenne rá pénzük és sokan ellátatlanul maradnának, mert inkább azt a pénzt másra költenék, eltrükköznék, elcsalnák , elbliccelnék és rengeteg beteg ember lenne.
2022. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
9%

Nem mondhatod ki csak ha baromságokkal akarod magad hülyének mutatni.

nem megy éves várólisták felé az egészségügy. a ballib média próbált ilyen kreált sztorikat legyártani, aztán mindig kiderült, hogy csak az a konkrét beteg ragaszkodott egy konkrét orvoshoz és nála bizony annyi a várakozási idő - ellenben máshol akár a következő héten megműthetik.

Vannak várólisták és ez idegesítő is, de van lehetőséged dönteni, hogy kivárod azt a pár hetet, néha hónapot, vagy azért az 1 vizsgálatért fizetsz magán rendelésen.

Pár hónapja nekem is így volt, problémám akadt és el kellett mennem 2 vizsgálatra. Az egyiknél 1 hónap múlva volt időpont a másiknál 1,5 hónapig biztosan nem tudtak még időpontot se adni, tehát várnom kellett volna legalább 2-3 hónapot rá. Nem vártam, elmentem maszek rendelésre - ahol szintén volt várólista - és 2 héttel később megvolt a 2 vizsgálatom 16000+17000Ft-ért összesen.

De előtte a háziorvos azonnal fogadott, ingyen, a laborvizsgálatot azonnal megcsináltattam és azt is ingyen, ahogy azóta is voltam már többször orvosnál - szintén ingyen.

Közben a szerinted nem funkcionáló egészségügyben az idős rokonomat nem csak kivizsgálták, azonnal meg is műtötték és ezzel megmentették az életét.

Köszi, nekem jó ez így, hogy ki tudtam fizetni hogy gyorsabban sorra kerüljek, mert nem kellett kifizetnem sem előtte, sem utána semmit, családtagomnak sem a kórházi ellátását, műtétét, pedig milliós tétel lett volna egy magánkórházban.

2022. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"netán a kormány a havi egészségügyi járuléknál is csak úgy a semmiből bejelent egy 7-szeres szorzót mint nyáron a rezsinél, akkor aztán pisloghatunk mint hal a vízben"

Te melyik kormányról beszélsz? Mert ez a kormány nem hoz megszorításokat soha. A megszorítások kormánya a ballib Gyurcsány kormány vót. Miért parázol?

2022. szept. 26. 00:00
 4/30 anonim ***** válasza:
27%

Ne legyünk igazságtalanok, rengeteg gyógyszernek a nagy százalékát fizeti a TB. Bár olyan, hogy egészségbiztosítás már nem létező dolog.

Diagnosztizáltak nálam egy agy tumort 4 nap múlva már a műtőben voltam. Kiderült, hogy ez áttét, valahol máshol is van daganat. 5 nap múlva már sugárkezelés és kemo. Nem kellett sokat várnom.

2022. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 árokpart ***** válasza:
18%
3-as Nyáron pont, hogy a mostani kormány jelentette be egyik suerdai kormányinfón a rezsicsökkentés csökkentését. A gáz köbméterenkénti ára a 137-ről 747 forintra változott. Ha sokáig forszírozzátok ezt az egészségügy témát, mert tény, hogy rendbe kell tenni és ha a kormány netán gondol egyet és megemeli az egészségügyi járulékot netán az adventi időszakban mint tette 2019 decemeber 12-én, mikor meghozta azt a törvényt, hogy még sürgősségi esetben sem látnak el ha nem fizetsz járulékot, vagyis ellétnak , de ki kell fizetned, szóval ha sokáig provokáljátok ezzel és netán megteszi akkor aztán nézhetünk.
2022. szept. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
Igazából nem nézni kéne hanem megmozdulni.A netadó megmozgatta a népet,az hogy most rezsicsökkentés rezsicsokkentese van és cart se ér a forint ez senkit se indít meg.Ez a szégyen!
2022. szept. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
18%
Magán, vagy képzed magad és meggyógyítod magad. Vagy megműt valamelyik orvos ismerősöd otthon.
2022. szept. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
25%
Nem, az egészségügy helyzete kb ott van, ahol az ország fejlettségi szintje azt lehetővé teszi. A várólisták egyáltalán nem hosszúak nemzetközi összehasonlításban. Én többször látogattam az állami egészségügyet az elmúlt időszakban, mindig közeli időpontot kaptam.
2022. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

"A TB az már olyan mint egy adó, csak fizeted de nem igazán kapsz érte semmit."


Nem létezik olyan hogy TB, gondolom a társadalom biztosításra gondolsz.

Nem tűnt volna fel a fidesz egészségügyi hozzájárulásra nevezte át.

Ez miért nagy különbség?


A biztosításért cserébe kötelesek valamit nyújtani. Míg a hozzájárulás még ha ebben az esetben nem nem is önkéntes, de más a jogi státusza.


Ha adakozol a vöröskeresztnek tehát hozzá járulsz mit is kötelesek cserébe adni? SEMMIT! Te járultál hozzá.


Ugyan ez a nyugdíj hozzájárulás is, alaptörvénybe van foglalva a nyugdíj nem jár hanem csak ADHATÓ!!!


Üdv a nersevizmusban.

2022. szept. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 D-Mano ***** válasza:
75%

Hogy semmit nem kapsz, az túlzás, de affelé tartunk. Egyre több helyen kell egyre többet várni az ellátásra.

A kollégáim állandóan magánba kell menjenek, mert a problémájuk súlyosságához képest aránytalanul hosszú a várólista. (Átlagbér alatt keresünk, tehát nem vagyunk eleresztve anyagilag.)

Habár a magyar egészségügy régóta nem volt a toppon, de most már pár éve vállalhatatlan állapotok vannak benne.

Pedig ugye a egészségügyi hozzájárulás nem egy régóta fix összeg, hanem bruttó bérből vonják le százalék alapon.

Ha a bérek meg a gazdaság olyannyira nő, mint Orbánék szeretik hangoztatni, akkor elvileg az egészségügyre is több pénz érkezik be. Ami legalább az egészségügy stagnálásához elég kellene legyen, ha már a fejlődésre nem telik neki. De nem stagnál, hanem romlik.

És ezt, mint mondtam, nem a "bal/lib sajtó"-ból szedem, hanem ismerőseimtől.

2022. szept. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!