Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit takar pontosan hogy az...

Mit takar pontosan hogy az alaptörvény hogy szabad vagyok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra is közvetve hogy mit vettek alapul a kivételekre, a 10 parancsolatot gondolom..mint ne lopj ne ölj..stb.orbán csak viccből mondta vagy komolyan (nem tűnt viccnek) hogy behozna egy 11. parancsolatot, "ne bántsd a Fideszt."


Bármilyen általuk behozott törvény felülírja a szabadságjogot?

Mert ha igen akkor a szabadságjog csak egy vicc nem?

Pl. Azt is behozhatják törvénybe hogy már nem vagyunk szabadok, és kész, csak mivel ez túl meredek lenne, egyesével veszik el a szabadságunkat adott helyzetek beszabályozásával, így már kivitelezhető. Mi van ha nem akarom már támogatni a kormányalakulatot, mert sorra derülnek ki a korrupt népellenes szabályozások? Ebben szabad vagyok hogy nem támogatom többet, ha nem akarom, csak majd akkor ha arra érdemesnek ítélem meg? Ez alatt nem a szavazatom megvonását értem természetesen, mivel azt is manipulálják, hanem nem kapnak tőlem több fizetést, vagyis adót.

Értem én hogy adócsalás kiáltanak meg le is csuklik, de akkor arról van itt szó, hogy mindegy mit szolgáltatnak, mindegy hogy ellenem dolgoznak, akkor is finanszíroznom kell ezt?



2022. szept. 25. 09:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Értem én hogy adócsalás kiáltanak meg le is *csuknak, de akkor arról van itt szó, hogy mindegy mit szolgáltatnak, mindegy hogy ellenem dolgoznak, akkor is finanszíroznom kell ezt?
2022. szept. 25. 09:47
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt, hogy otthon szabadon eldöntheted, hogy megszoksz, vagy megszöksz, mert más lehetőséged nincs!
2022. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagy rabszolga, akit adnak vesznek. Te döntöd el, elmész-e szavazni, és kire. Te döntöd el, milyen vallást követsz. És hasonlók. Az adók mindenhol kötelezőek, annak semmi köze a szabadsághoz. Amúgy az adók döntő többsége oktatásra, egészségügyre, infrastruktúrafejlsztésre, rendvédelemre és hasonlókra megy el, nagyon kevés százalékot kapnak politikusok.
2022. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Finanszíroznod kell, igen. Legalábbis törvényileg biztosan-.
2022. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából azt mondasz, amit csak akarsz, - senkit nem érdekel!
2022. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez demokrácia?
2022. szept. 25. 20:30
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen. A demokrácia azt jelenti, te választod a vezetőket és nem azt, hogy nem tartod be a törvényeket.
2022. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
7 Nem mi választjuk.
2022. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A választásokat manipulálják, illetve ők állítják össze a választási opciókat. Most is egy ilyen miatt tett feljelentést Toroczkai. A tízparancsolatot betartom szívesen anélkül hogy, bárki kötelezne rá. De orbán 11. parancsolatát, és egyéb törvényeiket meghagynám inkább neked #7
2022. szept. 25. 21:22
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát #4 és #5, ha jól értem a helyzet úgy áll, hogy ez az alakulat, ez az önmagát "kormánynak" nevező alakulat, amit mi fizetünk azért hogy az életünket jobbá tegye, bármit megtehet önkényesen,(bizonyos tűréshatári keretek között), illetve mi ki vagyunk szolgáltatva a rendelkezéseinek, megszorításainak, plusz akkor sem szabad megvonnunk a fizetésüket, az adót, ha látjuk, hogy munkájuk nem az érdekünkben, hanem ellenünkre zajlik. Mert ha megvonnánk a fizetésüket, rákényszerítenének a fizetésre, akár be is börtönöznének, ha lenne annyi hely a börtönben, ha elég kevés ember vonja meg a fizetésüket. Azon a jogon börtönöznének be hogy adócsalónak neveznének, tehát csalunk ha nem finanszírozzuk tovább az ellenünk zajló intézkedéseket?
2022. szept. 25. 21:33
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!