Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Turán mániás Fideszesek/Mi...

A Turán mániás Fideszesek/Mi Hazánkosok mért tartják megszégyenítésnek, hogy a nyelvünk finn-ugor?

Figyelt kérdés
Bizonyitott tény, hogy a magyar nyelv az Uráli azon belül a finn-ugor nyelvcsaládba tartozik. A sok nacionalista szerint ez egy "kitaláció" hogy megszégyenítse a magyarokat. Szerintem inkább az megszégyenítés, ha az ujgúrokal meg más primitív népekkel hasonlítanak minket össze. A közép-ázsiai türk államokal rokonságban álni mért nem számit megszégyenitésnek? Szerintem Finnország egy fejlett, kulurált nyílt állam, olyan mint Németország csak sokkal kevesebb lakossal. A Finn nők is sokkal szebbek, mint például a kirgíz nők. Kultúrában is közelebb álunk az evangélikus Finnországhoz, mint az iszlám türk országokhoz.

2022. szept. 23. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, tisztában vagyok ezekkel. De attól még áll, amit írtam. Az a gondolat mögötte is hülyeség, hogy "a finnugor elmélettel akarnak minket tönkretenni, meg lealacsonyítani az akárkik". A XXI. században már nem számít, hogy ki milyen néptől származik, azaz csak az ilyen turbómagyar, meg egyéb balkáni körökben. Sőt, A XIX. században is mindegy lett volna. Azért fedezték fel ezt az elméletet, mert hasonlítanak a nyelvek. Amúgy 1896 fele is szúrta a Nagy-Magyarországon élő nemzetiségek szemét ez a hun, meg kalandozó magyar imádat. Közrejátszott ez a saját elméleteik kialakulásához, meg Trianonhoz. Ady Endre is írja a "Történelmi lecke fiúknak" című versében:

"Hóditották ez országot

Derék, lelkes, úri szittyák,

Jóttevői szegény népnek:

Iskolában így tanitják."

2022. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó féreg nép a magyar már vagy 100 éve, szóval szerintem a reputációnkon nem sokat ront.
2022. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

12.


Most akkor te...


1.Ugyanolyan magyar vagy, mint a többi, így magadat is leférgezed.


2.Te nem vagy magyar - akkor viszont a beugatásod méltánytalan.

2022. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Ezek az emberek megvannak győződve arról h a Habsburgok találták ki és valahogyan még mindig elhiszik h az egész világ összeesküdött ellenünk, hogy még mindig áll ez a számukra kitaláció. (vagy egyesek már azt hiszik h a finnek is tagadják h a magyar nyelv finn-ugor lenne) Elolvas az ember angol nyelvű, vagy finn, észt, magyar nyelvészektől cikkeket, vagy bármilyen külföldi nyelvész publikációját a témában, elég egyértelműen látszik, hogy ez egy nyelvészek álltal elfogadott tény, és semmi köze a román nacionalisták által kitalált dák-római elmélethez. És nem is azt jelenti, hogy finnek lennénk!

Az ilyen kommentek mutatják, meg h olyanok próbálnak hazugságnak beállítani egy tudományos tényt, akik azt sem tudják, hogy mit jelent a finn-Ugor kifejezés, aztán terjesztik a marhaságaikat.

2022. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%

13.


1. Anyám magyar, Magyarországon nőttem fel tehát igen, magyar vagyok.

2. Nem is büszkélkedem azzal, hogy magyar származású vagyok. XD Manapság már románnak lenni is előnyösebb. Le is hagyta Románia az országot életminőségben is.

2022. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

hogy a nyelvünk finn-ugor?

---------


Az lehet , hogya tijéd, de az enyém a magyar és az indogermán és germán.

2022. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

14/16 anonim ***** válasza:

71%


Az ilyen kommentek mutatják, meg h olyanok próbálnak hazugságnak beállítani egy tudományos tényt,

---------


Ez e tény hang olyan nyelvkakilási hang, így Lüge is lehet. Rekkintem az totál az. Ez a tudomány is olyan pejoratív hang.


Már nem is rakom, hogy anat is makogsz, fingom nem vahn ezekről a hangról, így kb. stak azt hallom: bla bla, habubsd.


Na igen, a nyelvnek nem mondták, hogy az, hisz nem az, az indogermán és germán.

2022. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 hun_74 ***** válasza:
0%

Kérdező!

Neked ilyen helyesírással, inkább csak beszélned kellene...

2022. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Semmiben nem hagyott le minket Romània. Maximum annyiban, hogy több olyan ember van ott, aki nem szeret fürdeni.
2023. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!