Reálisnak tartod, hogyha megegyezünk Brüsszellel, akkor 380 köré megy vissza a forint év végére?
"eljött a racionalista politika ideje. "
Hogy lehet ennyire csúnyán elgépelni... pedig az r és az n elég messze vannak egymástól.
10! Én azon a hülyeség en nevetek hogy itten "jobboldali" fordulatról ír valami szerencsétlen, ektelik két hónap: "ezek nem is ojbánmegputyinbajátai brühühü valójában ezek libsiiiiik"
Pár éve ez volt, szinte minden eus országot jobboldali kormány vezette, más se hallottam hogy "ezek valójában liberálisok, csak jobboldalinak mondják magukat"
Nem tartom lehetségesnek. Rossz szerkezetű a gazdaság, az állam épp a korábban eltapsolt pénzeket szedi vissza miközben sunyiban megint kicsatornás némi lepattanót ide-oda,e mellett persze lesz egy laza 2000 milliárdos megszorítás. Sok okot nem látok a forint erősödésére...
Nem tudom emlékszik-e még valaki, de Orbán Viktor 265 forint körüli árfolyamnál alapította az első kormányát ebben a sorozatban. A 385 sem lenne kimondottan jó eredmény 12 év szárnyalás után.
Kishitűek! Merjetek nagyot álmodni: 280! :)
Különben azt a pénzt soha nem kapjuk meg, esetleg ha a lengyelek is.
Aztán mi a lópikulától erősödne a forint? Már 20 év megmondták a nagyok, hogy évi 2-3% a gyengülés, ez a "függetlenség" ára. Számold csak vissza, meg is van pontosan, ha pár évig nem gyengül, akkor hirtelen szokta behozni a lemaradást.
Függ a dollár-euro árfolyamtól is. Tekintettel arra, hogy az euro is gyengélkedik, várhatóan a Központi Bank kamatemelési politikát fog folytatni. Ha így lesz, akkor gyengülni fog a forint az euroval szemben, nem pedig 380 köré erősödni, amit önmagában nevetséges erősödésnek hívni.
Ráadásul a nemzetközi politikai környezet sem kedvez nekünk. Az EU egyetlen oroszbarát tagállamaként vagyunk számon tartva, miközben Oroszország benne van egy vesztes háborúban és - minden ellenkező hazai téveszmével szemben - földbe állt a gazdasága.
Az össz uniós támogatás a GDP-nek "csak" kb. 5 százaléka ha minden igaz. A megegyezés a függőben lévő összegről legfeljebb csak pár százalékot számítana, valamennyi ideig.
Akkor tartanám reálisnak a jelentősebb erősödést, ha mérséklődne az infláció és a háború véget érne, visszavonnának egyes szankciókat és az euró elkezdene jelentősen erősödni. Akkor sem azonnal.
Ha megnézed az árfolyam grafikont akkor láthatod, hogy folyamatosan gyengül, már 2020 előtt is gyengülő pályán volt. Hosszú távon lehet számítani a gyengülésre.
Igaz, a grafikonon az is látható, hogy 2020 előtt nem voltak olyan drasztikus esések, mint a COVID megjelenésekor, vagy az ukrán háború kitörésekor.
Ezek az esetek azt vetítik előre, hogy ha bármilyen újabb jövőbeli csapás jelenik meg, ami Magyarországot is érinti, akkor várható lesz egy újabb, hirtelen 15 százalékos árfolyam esés.
Ezek miatt azt mondom, hogy ha van devizatartalékod, akkor hagyd meg. Akkor is, ha kis erősödést látsz.
"Tudod , ep választás. Legalabb tajekozodj minimális mielőtt baromságokat írsz"
És szerinted ha saját országukba rájuk szavaznának, akkor az EP-be nem juttatnák be az embereiket? Gondolkozz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!