Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Néha belegondolto...

Ellenzékiek! Néha belegondoltok, mennyi értékes órát vesztegettek el az életetekből az itt folytatott szélmalomharcotokra?

Figyelt kérdés

Naponta tucatjaival gyártjátok a - finoman fogalmazva is - butuska és szőrszálhasogató, gyakran izzadtságszagú kérdéseiteket. Van ugye a Doktororbáviktormihályos kérdéseket nagyüzemben előállító emberke, akinek az ezredik ilyen jellegű kérdése után is szent meggyőződése, hogy ő mennyire jópofa és frappáns. Nem gondoltatok még rá, hogy ideje lenne írni neki 1-2 privát üzit, hogy oké, mi is ellenzékiek vagyunk, de már nekünk is ciki, amit itt művelsz?

Mindezt csak azért kérdem, mert még a negyedik 2/3 után is sorra nyeri a Fidesz az időközi választásokat, most már az utolsó bástyátokban, Budapesten is. A teljesség igénye nélkül: Óbuda, Józsefváros, Várnegyed, és most Zugló (Pest Rózsadombja) és Újbuda.

Még mindig előttem vannak azok a kommentek, akik szerint a Fideszre már csak az utolsó zsákfalvak szélein lakók szavaznak (azok is csak egy zsák krumpliért), ezzel szemben a felvilágosult és iskolázott nagyvárosiak már mind ellenzékiek... Ehhez képest lassan Budapesten is ott nyer a Fidesz, ahol csak akar. Miközben - szerintetek - haldoklik a magyar gazdaság és a Fidesz hamarosan bukni fog...

Javasolnék egy alapos önvizsgálatot, mert olyasmivel áltatjátok magatokat most már hosszú évek óta, amelyet szerintem még ti sem hisztek el.



2022. szept. 18. 21:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%

"az elmúlt 12 (mellesleg példátlanul sikeres) év "


Tudod, hogy a világgazdaság ezalatt hogyan ment? Tudod, mi az a mennyiségi lazítás? Tudod, hogy mi volt a világgazdasági alapja az emelkedésnek 2010 óta, ami mostanra megszűnt?

2022. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a doktororbánviktormihályozós nem kifejezetten ellenzéki kérdező. Mármint ellenzéki, de nem azért állít elő doktororbánviktormihályozós kérdéseket, mert ellenzékieskedni akar, hanem mert vezetni akarja a gyk politika szekciójának toplistáját. Mert ettől boldog. Mint a másik, aki állandóan egzotikus országok miniszterelnökének nevére kérdez rá, Bissau-Guinea meg Tuvalu meg miegyéb. Az is lehet, hogy ez a kettő ugyanaz. Nekik privát üzeneteket dobálni, na, az lenne időpazarlás. :)


Ami azt illeti, hogy a Fidesz már nagyvárosokban is egyre sikeresebb, nos, ez tény. De a gyk politikai szekciója dühöngeni is van. Az egyszeri ellenzéki szavazónak szerintem nem kell magába néznie, teljesen adekvát válasznak tartom a részéről a sokadik választási bukta után (ami alapvetően nem az ő kudarca, ő nem politikai szereplő, csak van politikai preferenciája) kiír egy kérdést, hogy "Orbán mikor húz már el a búsba?"


Ami az időpazarlást illeti: te is elég sok időt eltöltesz itt, és attól se vagy előrébb, meg a kedvenc pártod sincs előrébb, meg az utált párt sincs hátrébb, az elszúrt idő már csak ilyen. Értelmetlen. Te belegondoltál már? Az enyém is elpazarolt. Én már belegondoltam.

2022. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

#14

A Forint árfolyam romlásának ellenére Euróra átváltva reálértéken nőttek a fizetések az elmúlt 12 évben.

2010-ben a netto minimálbér 215 euro volt, ma 333 euro. Ez több, mint 50%-os növekedés, miközben az euro inflációja ugyanezen időszak alatt 27% volt.


A Fidesz 12 éve alatt fajlagosan kisebb az infláció, mint az MSZP 8 éve alatt.


Rekord alacdony pedagógus bérek? Miben rekorder? A lettekénél például magasabbak a pedagógusbérek.


Komolyan ennyit tudsz felhozni, mint "statisztika"?

2022. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Hogy van az hogy Szlovakibam egy darab Suzuki Swiftet nem látok, de itthon minden második autó az? Akkor nálunk jobb a gazdaság, vagy ott?


Na, szerintem is..

2022. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
*Szlovákiában
2022. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te belegondoltál, hogy mennyi időt vesztegetsz el, például erre a kérdésre is? :)

Egyébként a Fidesz nem fog a közeljövőben megbukni, aki erre számít az egy álomvilágban él. Ettől függetlenül az országot szerintem nem jól vezetik és nem jó irányba megyünk. De ez már mindannyiunk problémája még akkor is, ha nem mindenki vesz erről tudomást.

2022. szept. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz elbukott, hiába fogja megnyerni a következő választást is.

Nem vagyok ellenzéki, de tisztában vagyok vele milyen agymosást csinál a fidesz és te s bedőltél neki kedves kérdező.

Pedagógusok minimálbért kapnak, a Fidesz politikusok meg az EUra fogják.

Ez nem az EU dolga, saját forrásból illik a béreket emelni, legalábbis olyan országokban, ahol nem nyúlják le kamu tendereken keresztül.

Ja várj itt még az EUs pénzek is erre a sorsja jutnak. Akkor nem szóltam. Szóljunk már az EUnak emberek, 5 milliárd alatt nem fog fejlődni az ország, mert annyi megy a politikusainkank, azon felül ami befolyik, na abból talán kaphatnak a tanárok.

2022. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!