Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek! Néha belegondolto...

Ellenzékiek! Néha belegondoltok, mennyi értékes órát vesztegettek el az életetekből az itt folytatott szélmalomharcotokra?

Figyelt kérdés

Naponta tucatjaival gyártjátok a - finoman fogalmazva is - butuska és szőrszálhasogató, gyakran izzadtságszagú kérdéseiteket. Van ugye a Doktororbáviktormihályos kérdéseket nagyüzemben előállító emberke, akinek az ezredik ilyen jellegű kérdése után is szent meggyőződése, hogy ő mennyire jópofa és frappáns. Nem gondoltatok még rá, hogy ideje lenne írni neki 1-2 privát üzit, hogy oké, mi is ellenzékiek vagyunk, de már nekünk is ciki, amit itt művelsz?

Mindezt csak azért kérdem, mert még a negyedik 2/3 után is sorra nyeri a Fidesz az időközi választásokat, most már az utolsó bástyátokban, Budapesten is. A teljesség igénye nélkül: Óbuda, Józsefváros, Várnegyed, és most Zugló (Pest Rózsadombja) és Újbuda.

Még mindig előttem vannak azok a kommentek, akik szerint a Fideszre már csak az utolsó zsákfalvak szélein lakók szavaznak (azok is csak egy zsák krumpliért), ezzel szemben a felvilágosult és iskolázott nagyvárosiak már mind ellenzékiek... Ehhez képest lassan Budapesten is ott nyer a Fidesz, ahol csak akar. Miközben - szerintetek - haldoklik a magyar gazdaság és a Fidesz hamarosan bukni fog...

Javasolnék egy alapos önvizsgálatot, mert olyasmivel áltatjátok magatokat most már hosszú évek óta, amelyet szerintem még ti sem hisztek el.



2022. szept. 18. 21:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%

7: az országok összehasonlításhoz a maginflációt érdemes nézni, amiből kiveszik a külső hatásokat, pl. az importált energiát, amikre nincs ráhatása az országoknak. Maginflációban így néznek ki a legrosszabbak Európában:


Ukraine 19.1

Hungary 19

Moldova 18.5

Russia 17.71

...


[link]

2022. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 D-Mano ***** válasza:
79%

7-es,

Az inflációról: a hivatalos magyar inflációs adatok erősen kozmetikázottak; más szóval sokkal magasabb itthon az infláció, mint amennyit az úgy nevezett hivatalos adatok mutatnak.

2022. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

Teljes kiorlesu kenyer fel kilo 1300 tavaly 400 volt.


Fsztt van itt 15 szazalek infla.

2022. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

"#3


Bizonyítsd adatokkal, statisztikákkal, hogy a Fidesz szarul kormányzott az elmúlt 12 évben."


Nézz utána a forint árfolyamának, az inflációnak, a rekordszar pedagógusbéreknek és láéthatod a statisztikát.

2022. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
Ma 21:40 vagyok. Vagy nézz rá arra, amit a ma 21:35 kor kommentelő írt. Majdnem akkora az infláció itt, mint Ukrajnában! Na ezt hogy hozta össze az a rekordbajnok Fidesz? Olyan jó párt?:))
2022. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#3: Statisztikák és grafikonok tömkelegét linkeltem már be az elmúlt 1-2 évben, amely a sikeres gazdasági folyamatokat bizonyította. A reakciók:


- Ezeket én hamisítottam

- A KSH mást mond (csak épp egy darab KSH-adatot nem tudott linkelni)

- Fúj, a hazug Origón jelent meg

- Fúj, a hazug Mandineren jelent meg

- Automatikus lepontozás


Tény, hogy most nehezebb idők jönnek (nem mi kezdtünk háborúba és nem mi hoztuk a visszafelé elsülő EU-s szankciókat sem), de a kormány bizonyította, hogy válságkezelésben sem rossz. Értem persze, hogy ha a Covid, majd a háború miatti romló adatokat megpróbálja az ellenzék kihasználni és felnagyítani, de hogy ezt az átmeneti problémát úgy tálalják, mint ha az elmúlt 12 (mellesleg példátlanul sikeres) év egyenes következménye lenne, nos az több, mint bicskanyitogató. A jelenlegi (világméretű) gazdasági krízis okozta gazdasági nehézségeket megpróbálják visszamenőleg ráhúzni az elmúlt 12 évre, miközben a számok csak 2020-ban, a Covid idején kezdtek romlani, nem pedig 2010 óta.

2022. szept. 18. 21:58
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod az, hogy az elmúlt 1-2 évben mit linkelgettél, az ennél a kérdésnél nem releváns. Mellesleg tudod a Fidesz rendszeresen csak az érme egyik oldalát mutatja és úgy közöl tényeket, ezzel elferdítve a valóságot. Mit értek ezalatt? Például lehet, hogy a bérek nőttek, csak közben az infláció miatt reál értékben még csökkentek is közben, csak számszerint nőttek. Na ilyen adatokkal kamuzik a Fidesz, nem ilyenekért kaptál lepontozást?


Egy dologra válaszolj nekem! A rettentő Gyurcsány idejében 300 alatt volt a forint és orbán a saját szájával mondta, hogy a gyenge forintot gyenge emberek akarnak, meg hogy az ellentétes az emberek érdekével. Most meg 400 fölött van az EUró árfolyam! Ez hogy lehet? Erre válaszolj nekem FIdesznyik!

2022. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy például a Fidesz azzal henceg, hogy nálunk többet emelkedett a GDP, mint az EU átlag, csak azt nem teszi hozzá, hogy eleve EU átlag alatti szintről indulunk, meg a GDP növekedés nem feltétlenül jelent életszínvonal növekedést. Szóval gondolom kérdező ilyen módon ostoba statisztikákat linkelhettél, azért pontoztak le.
2022. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan h itt meg sehol semmilyen haboru nem volt, demi mar arsapkakat kellett bevezessunk mert olyan dragulas volt.


Az h a fidesz jobboldali, de kommunistab piacellenesebb nem igenehetne azt a sokk jobboldali magasrol leszarja azt latom. Amugy meg arstoppok mellett is csak 30szazalekra tudjak az elelmiszer inflat lehazudni. Hat itt allunk.


Nevetseges hogy bemesz a boltba kijossz a fel fizudat otthagyva majd mindenert Brusszelt okolod.

2022. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc masik fideszes propagandam, hogy nemetorszag osszeomlik a magas rezsi arak miatt, itt is egy 100as lesz a havi gazszamla meg ott is a kulonbseg hohy itt 300at viszel haza ott meg 1 misit.


A kommunizmus alatt is a nyugathanyatlott, aztan latjuk mi lett, semmi se valtozott, szocializmus 2.0 ez a fidesz teljesitmenye.

2022. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!