Más is érzi úgy politikai értelemben a hangulatot ma Magyarországon, mintha 1989-ben ilyenkor járnánk szeptember derekán?
#11 ha lenne rendszerváltó hangulat az kitermelné magából azokat akikkel rendszert lehetne váltani. Így volt ez 1989-ben is.
Nincsen rendszerváltó hangulat. Ellenzéket akarnak csak váltani az emberek és amíg ez nem történik meg addig még kormányváltó hangulat sem lesz. Mert kire váltanák le őket?
Nem tudom milyen az mert akkor születtem. 2006ra viszont emlékszem. Nincs olyan hangulat sem.
2006ban gyurcsány nem kifelé mutogatott eura brüsszelre sorosra ellenzékre.
Mostanra az agyak már át vannak mosva. A propaganda végzi a dolgát.
A fidesznek a válság hatására nőhet is a népszerűsége mert a propaganda el fogja hitetni az emberekkel hogy a világban zajló dolgok miatt van minden rossz. Ráadásul nem elég hogy ilyen rossz a helyzet még támadnak is minket brüsszelből a globalisták. Az ellenzék persze a globalistákkal van.
Szóval az emberek majd haragudni fognak mindenkire de orbán a megmentő lesz nekik aki harcol a világgal a magyarságért.
Az unios pénzeknél már látszik is hogy kiket fognak megnevezni: a hazaáruló baloldali politikusok miatt nem kapunk eus pénzt.
Egyébként a legglobalistább azaz neoliberális párt a fidesz, mivel a fidesz csinált adóparadicsomot a multiknak az országból a fidesz nem akarja adóztatni a gazdagokat. Szóval jó nagy átverés az egész. 😅
#15 Látod hogy most nem olyan a helyzet, mint 2006-ban de nem érted a különbséget.
2006-ban a választás előtt a kormányzat titkolta el az államháztartási adatokat a választók elől mert tudták, hogy ha kikerül nyilvánosságra a valóság - ahogy a törvény rendelte volna az adatok nyilvánosságra hozatalát - akkor bukják a választást. Mert gyurcsányék hazudtak arról hogy áll az ország, a gazdaság. Azt hazudták, hogy minden rendben, ami adócsökkentést megléptek az tartható, amiket ígértek kampányban azok megvalósíthatók, miközben tudták jól - ezt is gyurcsány maga árulta el utána - hoyg semmi sem igaz, csak hazugság. Ezért is vonták vissza az adócsökkentést a győzelmük után szinte azonnal.
2006-ban alig 2 éve léptünk be az eu-ba, elméletben ott volt a hatalmas pénzbőség a pályázati lehetőségekkel, a gyakorlatban alig volt haszna belőle az országnak. 2006-ban a környező országok ezt a pénzbőséget kihasználva hatalmas gazdasági növekedéssel haladtak előre, ez az ország meg hátra. EZ volt ami felháborította akkor az embereket, hogy napvilágra került gyurcsány beszéde arról, hogy tudatosan hazudtak a kampányban, nem hogy nem tudják jól csinálni de tudják magukról, hogy nem is képesek a gazdaságot jobban irányítani, mégis ők akartak kormányon maradni.
Most nem ez a helyzet. A kormány teszi a dolgát és a gazdaság azon része amire a kormányzatnak ráhatása van az egy évtizede jól működik. Ami gond az külső és pont ennek a kormányzatnak a szándékaival ellentétes döntések okozzák és az emberek ezt értik. Nem csak itt gondolják az emberek, hogy az infláció oka az energiaválság meg a szankciók és hogy korábban a pandémia, most a háború miatt szaladt el az államadósság, hanem minden más országban is. Csak míg a német kormányt meg a francia, svéd és más kormányokat hibáztatják emiatt mert ők valóban okozói is voltak ezeknek (pandémiának nem természetesen), addig az Orbán kormány minden alkalommal éppen a rossz döntésekkel szemben állt ki. Lehet mutogatni az Orbánékra azzal, hogy hát ők is megszavazták, azonban mindig látni kell, hogy nem azt amit az elején meg akartak velük is szavaztatni. Mindig hosszas vita után szavaztak meg egy más, módosított változatot ahol jól látható volt az, hogy más véleményen vannak, mást tartanak megfelelőnek és a mi országunkra nem is vonatkozik minden ugyanúgy, épp a kormánynak köszönhetően.
A különbség 2006 és 2022 között az, hogy az emberek látják a kormányzati munkát és annak eredményeit, értik hogy milyen nehéz külső körülmények között kellett ezt elérni. 2006-ban viszont a kormány egy olyan kampánnyal nyert amiben olyan kedvező képet mutattak az országról mint amilyennek lennie kellett volna éppen a külső kedvező körülmények miatt - hisz a szomszédaink olyanok is voltak, de kiderült, hogy ez csak hazugság. A kormány volt akkor alkalmatlan, mert jó külső körülmények között is csak elqrni tudta.
Uristen. Dehogy működött jól az elmult évtizedben. Ugyanaz mint gyurcsány csak még neoliberálisabb.
Amikkel tartosan fejlődni tudnánk az a humántőkébe való befektetés - oktatás egézsségügy foglalkoztatáspolitika tömegközlekedés stb.
Ezekben nem léptünk előre.
A termelékenységünk nem növekedett vagy ha igen az úgy hogy jobban terheljük a munkaerőt.
Intenziv gazdaságfejlesztés helyett volt viszont extenziv.
Ezer mrdokat öntöttünk betonba és térkőbe. Ez gdp számokban szép is lehet de nem növeltük a termelékenységet.
A másik probléma a ft gyengítése ami tudatos volt a fidesztől. Ez jó volt a német koreai multiknak mert hajtja az exportot a bérnövekedést pedig könnyebb kigazdálkodni. Euroban számolva nem volt nagy béremelkedés.
Aztán még a 10es évek elején 5-600 mrdot sikerült átcsoportosítani a magas keresetűekhez az alacsonyabb keresetűektől az egykulcsos adóval. A multiknak pedig 9 %ra csökkentették a nyereségadójukat. - mondjuk folyamatosan megy a szöveg erről is hogy kiviszik a nyereségüket de hát maga a fidesz teszi ezt lehetővé nekik 😂
Ja és környezetvédelmi szabályokat is felülírja a befektetői érdek ezt látjuk a balatonnal fertő tónál tatai tónál is.
Ezt pedig ugy hozták össze hogy sokkal több pénzt kaptak mint 2006ban jött az eutol és volt 2008as válság után 6-7 nagyon jó év a világgazdaságban.
#18 Szép kis sületlenség halmazt tudtál ide letenni.
Néhány dolog, hátha eljut az agyadig a valóság:
Az első Orbán kormány idején ugyanezt csinálták a ballibek, jött a mese arról, hogy felesleges és elhibázott az állami beruházáspolitika, "Ezer mrdokat öntöttünk betonba és térkőbe" amikor beindították az országban a fűrdőépítési programot meg az autópálya és autóút építéseket. Aztán a választási kampányban már ígérték ennek a többszörösét, hogy ők majd tízszer annyi autópályát fognak építeni, tízszer annyi beruházás lesz majd stb. stb. Meg is nyerték vele a választást aztán láthattuk mi volt 2002 után: semmi. Az M6 extrém költséges építésén túl nem igazán tudtak felmutatni semmit a 8 évük alatt aminek értelme lett volna. Persze sorra átadták és maguknak tulajdonították az Orbán kormány alatt indított projekteket.
Ma viszont az, hogy a turizmus olyan jelentős bevételi forrása lehet az országnak és hogy annyi cég tud jönni beruházni, annak pont az akkor meginduló útépítések és az elkészült fűrdők jelentik az alapját. Ami akkor csak betonnak, felesleges beruházásnak tűnt a ballibek szemében, az valójában egy hosszútávú gazdaságfejlesztés első lépése.
Ahogy a sokat szidott Belgrád-Budapest vasútvonal, a túlárazottnak kikiáltott útépítések, vasút fejlesztések is mind mostanában is.
A termelékenységet nem az állam dolga növelni, nem a kommunizmusban vagyunk. Az a cégek és tulajdonosaik feladata.
A humántőkébe pedig folyamatosan nyomnak egyre nagyobb pénzeket. Mégis ment a sivalkodás az egekig amikor hozzányúltak az akadémiai pénzelosztó rendszerhez, hogy a többlet pénz ne tűnjön el a süllyesztőben ahogy előtte történt állandóan. Ment a hiszti az egyetemek modellváltása miatt éppen úgy, ahogy a szakképzés átalakítása miatt is vagy éppen a Fudan egyetem kapcsán, amik mind a humán erőforrás fejlesztését célozzák hosszútávra. Nem a CEU hoz eredményt az ország számára meg még több szabadbölcsész, hanem a mérnökök, kutatók, fejlesztők, orvosok és más szakemberek.
Ide hozta az elektromos autó fejlesztését már több cég, pont amiatt hogy itt megtalálják a hozzá szükségeseket.
"Aztán még a 10es évek elején 5-600 mrdot sikerült átcsoportosítani a magas keresetűekhez az alacsonyabb keresetűektől az egykulcsos adóval. "
Nem! Most mindenki alacsonyabb adókulccsal adózik, mint korábban a legkisebb jövedelműek. A 17%+32% kulcsok helyett most mindenkinek 15% az SZJA. Egyformán, és így aki 10-szer annyit keres az 10-szer annyit fog adózni utána.
Szépen nyomod a ballib propagandát, kár hogy eddig sem jött be. Okulhatnál belőle!
Sok csusztatás van ebben.
Szocik több autópályát építettek mint a fidesz még a 2010 utáni fidesszel összehasonlítva is.
Senki nem mondta hogy az állam növelje a termelékenységet. Azt mondtam hogy az alrendszereket tartaa rendben hiszen az a dolga.
Fudant hozzák ide ha akarják de ne fizessünk már érte 500 mrdot. Ez ugy nagyon szar üzlet mint amilyen szar a bp-belgrád vasut is.
Egykulcsos adó meg teljesen neoliberális marhaság. Mi értelme annak hogy nem adóznak többet a gazdagok és az állam elesik ettől a bevételtől?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!