Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy járási hivatalban dolgozom...

Egy járási hivatalban dolgozom, most komolyan 18 fokban fogok ülni és dolgozni? Miért nem lehet akkor home Officeba menni, hogy teheti ezt a kormány velünk?

Figyelt kérdés

Eléggé fázós vagyok sajnos és most hallottam hogy lehet hogy 18 fokban kell majd ülnünk az irodában... Oké hogy felveszem a nagykabátot és társait de így is elég hideg lesz ott dolgozni.


Nem értem ezt az egészen hiszem nem olyan rég, még a németeken röhögött mindenki Magyarországon, hogy csak 19 fokig lehet felfűteni, mást mondanak most, olyan érzésem van mintha át lettél volna verve az emberek


2022. szept. 11. 08:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
35%

12.

"Felesleges összehasonlítani a fizikai munkát végzőkkel, pláne azokkal, aki ehhez speciális ruházatot is kapnak."


Ne aggódj, az itt kommentelők nem végeztek soha életükben fizikai munkát,( engem kivéve) És én sem helyeslem a 18 fokot.

2022. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
71%

#27

Á nem,csak 16-7 évesen már hóba fagyba nyomtam a fűrésztelepen a rönköket, olyan hajnalokon is,amikor ráköptem a vas asztalra és majdnem csattant rajta mire odaért,mert megfagyott a csula a levegőben mire odaért... Ahhoz képest a 18 fok elég jó. Viszont ülve tényleg szar,a végtagok tényleg fáznak.

2022. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
28%
De mint mindent azt is meglehet szokni,meg egy vastag zokni sokat segít.
2022. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
93%

9:34


Elolvastad általad belinkelt cikket?


[link]


" Ha tartósan nem vagy otthon, elég temperálni a lakást 16 fokon, ha viszont rövidebb időre mész el, például dolgozni, 18-19 foknál alacsonyabbra ne hűtsd le, hogy gyorsan vissza tudd fűteni."


A hangsúly a "vissza tudd fűteni."

2022. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
24%
Egy haverom a Rewe raktárban dolgozik 4 fokban, te örülj, hogy 14 fokkal melegebb az irodád
2022. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
29%
Legalább éberebbek lesztek, mert eddig még a tej is megaludt a szátokban.
2022. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
7:)))
2022. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
31%
Jelen pillanatban 19 fokot mutat a hőmérő a szobámban és egész jól elvagyok, egy réteg ruhában...
2022. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Jól át vagytok verve. Azt hiszitek hogy a költségek egyenesen arányosak a hőmérséklettel, pedig nagyon nem. 19-ről 23 fokra felfűteni mindössze 2-3%-al több energia mint 0-ról 19-re. Ehhez képest persze az emberi hőérzet egész más tud lenni. Már 2 "megfázott" dolgozó több veszteség pénzben egy cégnek mint ez a pár %-nyi gázszámla.

Azaz titpikusan megint az ostobaság győzedelmeskedett a tudomány (pl. fizika-épületenergetika-hőtan-biológia) fölött. Csak gratulálni tudok a sok bambának aki bevette.


Meg azoknak is gratulálok, igazi Nobel díjasok vagytok, akik azon spórolnának h home office helyett bejárnak dolgozni. A temperáló hőmérséklet fenntartásához képest max 10%-os veszteség a gázszámlán, ehhez képest BKV bérlet, irodai junk food, irodai téli ruha stbstb amire sokkal többet költötök. Nem is beszélve az időről amit elvesztegettek.

2022. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!