Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem a felgyorsult...

Szerintetek nem a felgyorsult világ az oka a távmunka elterjedésének?

Figyelt kérdés
Manapság ami személyes, azt senki sem szereti. A tömegközlekedésen, az ügyfélszolgálatokon folyamatos a türelmetlenkedés. Az üzletekben folyamatos a tolakodás. Mindenki siet, hogy kaparjon magának. A haszon lett a minden. Az utazás elvesztette a hasznos jellegét. Az én szüleimnek az utazás már a munka része volt. Ma mi a kérdés? Mennyi a hasznod a munkáltatódnak? Mennyit termelsz? Gyakorlatilag a közösségi élmény elveszett. Mindenki csak kapar és kapar magának.
2022. szept. 8. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a spanyolnátha idején az emberek rendelkezésére állt volna, a mai technológia, ami lehetővé tette a távmunkát, akkor is alkalmazták volna.
2022. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy barlangban éltél volna az elmúlt 3-4 évben, akkor tudnád, hogy nem.


A járvány előtt közkeletű tény volt, hogy az otthonról végzett munka csak 60-70%-ban hasznos munka az irodaihoz képest, mert az ember ellébecolja a napot.

Aztán a járvánnyal rákényszerültek a cégek a távmunkára, és kiderült, hogy így is simán lehet hozni az elvárt színvonalat.

Azóta már az irodai munka minősül 60-70%-ban hasznosnak az otthonihoz képest, mert az emberek eldumálják, elkávézgatják az időt és nem dolgoznak. Nomeg a munkakörülmények sem annyira testreszabhatóak, mint otthon.

Ráadásul akik korábban napi 2x1 órát utazgattak, azoknak most nem kell. Az utazás önmagában kidobott idő, ha nem ejtesz útba valamit, amire szükséged van.


És valóban, kevesebbet találkozunk emberekkel, viszont én azt vettem észre, hogy ha megtesszük, az sokkal minőségibb. Sokkal jobbakat beszélgetek a haverjaimmal azóta, amióta nincsenek egész nap emberek körülöttem. Egyszerűen mert vágyom a társaságra és ezt a szociális igényt azzal tudom levezetni akivel tényleg szeretném, nem pedig a környező kollégák fecsegésével. Persze, kedvelem a kollégáimat is, de velük is szívesebben találkozom munkán kívül.


A munkaidő így a munkáról szól, a szabadidő, ami az utazás hiányában eleve több, meg arra fordítható amire akarjuk. Igény esetén emberekre.

2022. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rájöttek a munkáltatók hogy a távmunkával ők is sokat tudnak spórolni. Nem kell fizetni a benzinpénzt, nem kell fűteni az irodákat és fizetni a villanyszámlát.
2022. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Közösségi érzés? Engem az összes munkahelyemen kikészítettek, volt, hogy majdnem öngyilkos lettem, mert annyira utáltam az életemet. amióta vállalkozó vagyok és otthonról dolgozom, minden pöpec! Semmi köze a felgyorsult világhoz, egyszerűen nem akarok nap mint nap emberek között lenni, mert undorító!
2022. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jókor kérded, Gulyás épp ma jelentette be, hogy az állami-és közszférában egy nap home office sem megengedett.
2022. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen az volt az értelmetlen, hogy oda-vissza ingázzon reggel/este egy csomó ember a munkahelyre. Rengeteg felesleges utazás, idő. Ami munkát otthonról el lehet végezni, azt úgy kell, hogy ne ingázásra menjen el a pénz, energia.
2022. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pikk Ász ***** válasza:
0%
Neeeeeeem.
2022. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintetek nem a felgyorsult világ az oka a távmunka elterjedésének?


Annyira nem elterjedt a távmunka, hogy általánosnak lehessen nevezni. Azért alakult ki, mert a telekommunikáció fejlődésével elérhetővé vált, hogy bizonyos feladatokat, munkákat más helyszínről végezzenek el. Voltak cégek, ahol éltek ezzel a lehetőséggel. Költséghatékonnyá vált a munka.

Az más lapra tartozik, hogy melyik cég hogyan tudta a távmunkát szervezni és kezelni. Vannak rossz és vannak nagyon jó példák.

Szinte minden szellemi és ügyfélszolgálati foglalkozás kiszervezhető távmunkára.


Ma mi a kérdés? Mennyi a hasznod a munkáltatódnak? Mennyit termelsz?


A profitorientáltság már a kapitalizmus jellemzője általában. A munkáltatónak fontos, hogy megérje a munkavállalót alkalmaznia, aki kitermeli a saját fizetését és azon felül a cég profitját.

Elméletileg. A szocializmusban is termelésre voltak büszkék, ha megnézel egy abban a korszakban készült filmet, vagy dokumentumfilmet akkor láthatod, hogy milyen büszkék a termelésre és még ki is tüntették a legjobban termelő elvtársakat és elvtársnőket, már akkor is folyamatosan dübörgött a (szocialista) gazdaság. Dübörögni dübörgött, de amit egyáltalán megtermelt, azt egy zárt rendszerbe adta el, silány, vagy éppen még elfogadható minőségben. Amikor kinyílt a volt szocialista blokk országainak kapuja a nyugat felé (rendszerváltás), akkor itt álltunk ugyanazzal a mentalitással (egyesek szerint még ma is ez a mentalitás van és ezért loholunk a nyugat nyomában).

2022. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkáltatók a teljes munkavállalók feletti kontrollt preferálják, - csak a járvány volt az, amely miatt kénytelenek voltak elmozdulni az otthoni munkavégzés irányába. Aztán néhány meg is világosodott abban a tekintetben, hogy vannak olyan munkakörök náluk, amelyek betöltéséhez teljesen felesleges a bent kínált munkafeltételeket fenntartani, kínálni.
2022. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!