Mi lett volna ha az Európai Unió úgy dönt, hogy akárcsak Észak-Írországban, látva a váltó kormányzást 2002-ig, úgy nálunk is kötelező lett volna a két ellenkező oldalon álló legnagyobb pártnak kötelezően megállapodnia a koalícióról?
-Ha meg nem áll fel a kormány, akkor meg közvetlenül Brüsszel szólt volna bele a törvényhozói és végrehajtói folyamatokba?
Értsd ez alatt, hogy 1990-ben jobboldali MDF és liberális SZDSZ volt, a két legnagyobb ellenzéki párt.
1994-ben MSZP ÉS SZDSZ 2/3-ot kapott, talán először és utoljára, és ők koalícióra léptek.
1998-ban MSZP ÉS FIDESZ rivalizálása elkezdődött, amiből Fidesz került ki győztesen.
2002-ben újra az MSZP-SZDSZ lett, de az SZDSZ előző és akkori választáson is törpe párttá alakult, akár csak az MDF.
Viszont ez a polgár háborút megakadályozva, mondjuk Brüsszelben azt mondták volna, hogy csak úgy lehessen kormányozni, a polgárháborús hangulatot elkerülve, hogy ha közösen kormányoz MSZP és FIDESZ, de mellette más pártokat is bevehettek volna.
Én mondjuk adnám. Be kell látni, hogy mind jobb, mind baloldalon vannak jó meglátások, de mindkettő élből, gondolkodás nélkül elutasítja a másik ötleteit csak azért, mert a másiké.
Egy ilyen együttműködési kényszer segítené a párbeszédet és az egyensúly megtartását.
No persze.... egymás ötleteit továbbra sem lenne muszáj megszavazniuk, így elég valószínű, hogy jó magyar szokás szerint csak elbsznák ezt a lehetőséget is a fejlődésre...
#5 Te nagyon kevered a törvény szerint kötelező dolgokat azzal hogy ésszerűségből milyen megoldást találtak ki a sajáát hatáskörükben.
Schwazeneggeréknél ELŐBB megválasztották azokat akik bekerültek a kormányzatba, majd UTÁNA ezek közül a választott kormányzó TISZTSÉGEKRE nevezett ki olyanokat akiket erre alkalmasnak látott. Nem a választást szabályozták és nem írtál elő, hogy a vesztes pártokból kell kötelezően a kormányzat felének állnia, akik éppen azért vesztettek, mert teljesen mást akarnak tenni kormányon, mint amit a választók akartak.
Most a magyar parlamentben is van olyan szokásjog, hogy a parlamentnek az alelnökei minden pártból kerülnek ki és mindig több az ellenzéki mint a kormánypárti közöttük. Ahogy alpolgármestereket is gyakran választanak meg az ellenzék soraiból - ha nem olyan nagy a nézetkülönbség a pártok között.
Amiről te beszélsz az annyi lenne, hogy hiába döntenék el a választók hogy merre menjen az ország, annak is be kellene kerülnie aki pont az ellenkező irányba vinné. Azaz döntésképtelen lenne a kormány.
Mire lenne ez jó neked?
Nem hülyeségeket kell kitalálni, hanem meg kell nyerni a választást és akkor 4 év van arra, hogy megmutassák mit tudnak kezdeni vele.
#8 Pont az a baj, hogy nem söpörték ki az előző rendszer embereit a különböző területekről és sok éven keresztül szándékosan ártottak a jelenlegi kormányzat megítélésének mert sokszor szabotálták a feladataik végrehajtását.
2010 óta az van ahogyan a választópolgárok döntöttek.
Választásról választásra nem csak nem csökkent a jelenlegi kormánykoalíció támogatottsága, de most magasabb is volt mint bármikor és abszolót többséget kaptak a listás szavazatokból is.
Ez nem azt jelzi, hogy az ellenzékieket akarnák kormányon látni az emberek, hanem pont az ellenkezőjét.
Nem korlátozhatod a választást olyan baromsággal, hogy előírod kinek kell benne lennie a koalícióban. Ezzel elveszed magát a demokratikus döntési lehetőséget.
Most ezzel az ötleteddel amúgy mire jutnál? Nem is indultak külön az összefogás pártjai. Vagy vegyük a közös listán bejutott és közösen indított jelölteknél azt ahogy a véletlen meg a szerencse bejuttatta közülük a jelöltjeiket? Előírnád, hogy a bukott miniszterelnök pártja legyen tagja a kormányzatnak, aki ellenében szavaztak pont az emberek a fidesz-kdnp-re nagy számban más kisebb külön induló párt vagy jelölt helyett, csak nehogy megint kormányra kerülhessenek?
Hogyan????
Önmagában meg van a koalíciónak a 2/3-os többsége és szerintetek ez már nem demokrácia, te meg most mellé csapnád még a 15 fős dk tagságát is? 75%-os többséget akarsz a kormánynak és 25%-t az ellenzéknek?
Na és hogy képzeled el a közös kormányzást? Orbán majd kinevezi 12 év sikeres kormányzás után az ellenségét, gyurcsányt és a vele bukott politikusait döntéshozónak? Nem gondolod hogy egy ilyen esetben kapnának egy "nelegyenlábalattésneszólhassonbelesemmibe" minisztériumot és ennyi?
Vagy úgy gondolod, hogy ezentúl Orbánék csak olyan döntéseket hozhatnának amit egy 7,5%-os frakciócska elfogad?
Komolyan nem értem miért nem gondolod végig mi is az amit javasolsz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!