Gondoltatok már arra hogy ha megszűnik a rezsicsökkentés akkor milyen gáz és áramszámlákkal fog szembesülni a magyar ember?Mit fog kezdeni egy olyan helyzettel?
Jelen állás szerint az a tapasztalatom hogy mindenki azzal foglalkozik hogy átlépi -e a meghatározott értékeket, vagy kell mellette piaci árat is fizetnie.De ha nem ér véget a háború, vagy nem kap Magyarország eu-s pénzt, akkor csak idő kérdése és tarthatatlanná válik a rezsicsökkentés teljes egészében.Ilyen állapotok mellett nem kell észlénynek lenni ahhoz hogy ezt hosszú távon ilyen körülmények között lehetetlen fenntartani.De mi lesz akkor? Felkészültetek erre? Sokaknak a mostani helyzet is komoly problémát okoz, hogy csak kevés százalékát is piaci áron kell fizetni bizonyos szolgáltatásoknak.Jelenleg a világunkban minden drágul, nem csak a különféle szolgáltatások, erőforrások,élelmiszerek, hanem minden amit csak el lehet képzelni.Kivétel a fizetések, mert a legtöbb helyen nem történik változás.
Ha eljön az az idő hogy eltörlik a rezsicsökkentést, akkor az országunkban nagyon sokan kerülnek komoly bajba!
#11
Lesz.
Ismétlem. A fidesz eltörölte a lakossági díjszabást. Ha azt megtarja és csak a rezsicsökkentést dobja ki tokkal vonóval, akkor is fényévekkel jobban járt volna a lakosság.
Csak nem értik szegények.
Én a helyedben jobban izgulnék azon, hogy a vállalatokkal mi lesz akiknek a termeléséhez kell a gáz.
De a lakossági fogyasztás az kb. 4 milliárd köbméter. Ebből mondjuk legyen 3 milliárd az amit mindenáron el kell fogyasztani és a rezsicsökkentés lefedi. Ez kb. 32 millió MWh-nak felel meg, TTF gázár jelenleg 214 euró, a csúcs 330 eurón volt, gondolom ha átlag 300-at veszek erre az évre úgy hogy a betárolási időszak most van valószínűleg túllövöm az átlag árat.
Ez összesen évi 3 840 milliárd forintba (9,6 milliárd euró) kerülne, ami hatalmas összeg de ha ezt ki kell fizetni akkor ennyivel csökken az a pénz amit a magyarok elköltenek, ami valószínűleg egy masszív recesszióhoz vezetne. (ha csak szimplán elvásárolják ezt az összeget annak is legalább a harmada-fele visszakerül az államkasszába)
Most 46 ezer milliárdos államadósságnak a finanszírozása kerül évi 1000-1500 milliárdba, tételezzük fel hogy az újonnan kibocsátott kötvények csak lényegesen magasabb kamat mellett kelnek el, az azt jelentené hogy ha az egész gázfogyasztást hitelből akarnánk megoldani akkor az évi 200-300 milliárdba fájna, ami nem olyan összeg amitől megroppanna a költségvetés.
Arra meg azért nem lehet szerintem számítani, hogy tartósan ezen az áron fog megragadni a gáz ára, magasabb lesz mint a covid idején volt de nem a 200-300 eurós szint lesz.
ma 20:52
Melyik EU-s ország árszintjén lennénk ha megtartottuk volna a lakossági díjszabást? :)
#16
A lakossági díjszabás soha nem a piaci ár volt, hanem mindíg a lakosság fizetőképességéhez igazított.
A MEKH meg kapja be. Sikerült a csúcsgázáron rögzíteniük a távhőszolgáltatók számára a referencia árat. Előtte és utána egy héttel is olcsóbb volt. Nem kicsit, nagyon.
És sikerült a tízszeresére emelni a gázkereskedők garantált hasznát. Biztosan a családok védelmében.
ma 21:28
Mennyi lenne most ha marad a lakossági díjszabás?
Ha az megfizethető szint lenne akkor nem lenne hiány a költségvetésben?
Magyarázd már el nekem, hogy mégis mivel lennénk előrébb egy lakossági árnál. (esetleg azt is elmagyarázhatod, hogy ha ez egy olyan jól működő rendszer volt akkor 2009-ben a mostani átlagfogyasztással(ami mint tudjuk kamu, mert senki nem fér bele) mért került évi 285 ezerbe a gáz és villany fogyasztás miközben az átlag nettó bér 123 ezer volt?)
A távhőszolgáltatók vesznek gázt? Mert tudtommal a távhő erőművek hulladék hőjéből származik.
Amikor majd tényleg lesz távhő(télen) akkor mennyi lesz a gáz ára?
Egyáltalán ki veszi ma a gázt? Mert tudtommal pont az állam tárol be, mert a kereskedők nem hajlandók betárolni, mert nem tudják milyen áron tudják majd eladni a gázt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!