A téli számlák eljövetele után a fidesz fanatikusok kivonulnak majd az utcára tüntetni gyurcsány ellen?
#2
Nem Moszkva ellen kellene tüntetni, amely háborút indított?
#4
"Nem moszkva és brüsszel ellen kell, mert a németeknél tehát a NÉMETEKNÉL 500 FORINT a "világpiaci gázár" nálunk 700. Miért? Mert vagy nem kapjuk olyan olcsón ahogy szíjártó mondja, vagy égető szükség van a plusz pénzre most, hogy nem jönnek az eus hitelek."
1. a gáznak nincsen világpiaci ára, van a hollandoknál valamiféle gáztőzsde, de nincs olyan, hogy "világpiaci gázár" mert kevés eladó gáz van és rengeteg vásárló, emiatt ha valakinek van eladó gáza akkor közli éppen mennyit kér érte és aki hajlandó azt kifizetni, az viheti.
2. Nem 500Ft a németeknek a gáz ára. 2022. augusztus 30. kedd "A földgáz megavattonkénti ára elérte a 300 euró körüli szintet, ami éves összevetésben több mint hatszoros növekedés."
Ez tetszik:):).
Nem, de normális országban eredetileg elege szokott lenni egy idő után a zembereknek azokból, akik tesze-toszák, csak keresztbe tesznek nekik, mindig csak mást hibáztatnak.
Mo.-n a tűréshatár lassan magasabb lessz, mint egy legjobb MMA-s fájdalomküszöbe...
#5
Már a háború előtt megemelkedtek az energiaárak, ez tény, viszont az is tény, hogy Oroszország támadta meg Ukrajnát, és az is tény, hogy nem lennének szankciók, ha az oroszok nem támadnak. Egyébként nem értem mit vergődtök a szankciókon, amikor Magyarországra érkezik az orosz olaj meg a földgáz. Akkor minket nem kellene, hogy érintsen a szankciók hatása.
#9 "Egyébként nem értem mit vergődtök a szankciókon, amikor Magyarországra érkezik az orosz olaj meg a földgáz. Akkor minket nem kellene, hogy érintsen a szankciók hatása."
Ez nem így működik.
A szankcióknak nem csak annyi a hatása hogy a szankciózó országokba nem megy kőolaj, gáz meg más nyersanyag a szankció miatt.
Az is ott van - és ez az ami minket is érint - hogy a szankciózó országok most onnan akarják beszerezni ugyanezeket az alapanyagokat, termékeket, ahonnan mindenki más már bevásárolt és nincs eladatlan többlet. Vagyis rá kell licitáljanak másokra, hogy megkapják ők a régebbi vevők helyett - azaz emelkedik az ára.
Pl. a kőolajat eddig az oroszoktól vették X tonna mennyiségben a nyugat-európai országok. Most ez az X mennyiség kell nekik a korábban (2 éve) diktatúrának nevezett és szankcióval sújtott Venezuelától, aki eddig Guayanaban, Braziíliában adta el helyette olcsón. Most ment az unió vezetője és úgy kaphatja csak meg, ha többet fizet az unió a venezuelai kőolajért. Emiatt azoknak nem lesz olcsón kőolaja, akik eddig Venezuelából vették meg a diktátortól a szankcióval sújtott kőolajat - menniük kell tovább vásárolni helyette máshonnan - az megint emeli az árat. A végére az oroszok is sokkal drágábban fogják tudni eladni a kőolajukat, hiszen a kitermelés nem nőtt és ha mindenki valaki más szokásos kőolaját veszi meg drágábban, a sor végén levőnek majd az orosz marad - megint többért, mint amennyiért korábban kőolajat vett.
Mivel így a világon emelkedett a kőolaj ára, hiába van nekünk hosszútávú szerződésünk, abban nem fix ár van, hanem a világpiaci ár követésével egy mozgó ár, és mi is többet kell fizessünk az oroszoknak ugyanazért a kőolajért mint előtte.
Ebből meg jön, hogy nő a kőolaj termékek ára, drágább az üzemanyag. Mivel mindent szállítani kell, minden másnak az árába is beépül ez a drágább üzemanyag - > ott vagyunk ahol most, magas és egyre növekvő inflációnál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!