Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a feministák szerint egy...

Ha a feministák szerint egy nő kevesebb fizetéssel is beéri, akkor miért nincsenek teli a cégek nőkkel?

Figyelt kérdés

Egy cég profitelvű, erre kényszeríti a piac. Ha nem a profit alapján szerveződik, egyszerűen lemarad, majd kiesik a versenyből és bezárhatja a boltot.

Namost, ha elfogadjuk azt a feminista állítást, hogy egy nőnek 30%-al kevesebbet kell kifizetnie egy cégnek, akkor hogyhogy nincs meg már most mind alkalmazottak, mind a felsővezetők között a 50, de akár 100% női arány? Hiszen ha 30%-al profitábilisabb felvenni egy női munkavállalót, akkor miért lennének annyira ostobák a cégvezetők, hogy mégis a férfit veszik fel ennyivel több veszteséget okozva maguknak?



2022. szept. 2. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Sok helyen nem népszerűek a női jelentkezők, mert (a munkaadó szerint) nekik van/lesz gyerekük, elmennek majd gyesre, gyedre, táppénzre a beteg gyerekkel, nem lehet befogni túlórázni mert mennie kell a gyerekért, stb stb.
2022. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#11 igazuk is van, f*ért akar mind lepulyázni a mai világban?
2022. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Válasz még mindig nem jött, hogy miért ilyen buták ezek a férfi vezetők, hogy nem az ugyanolyan jól teljesítő nőket veszik fel 30%-al kevesebb bérért.
2022. szept. 2. 16:40
 14/19 anonim ***** válasza:

#13

Olvasd el amit írtam. (#11)

2022. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14; ez nem állja meg a helyét, hiszen a rendkívül kedvezményes 30%-os nyereséggel mindez még így is megérné.
2022. szept. 2. 16:52
 16/19 anonim ***** válasza:

#15

Mármint mi érné meg? Az, hogy folyton eltűnik, nem lehet rá számítani, stb? Én fizetnék inkább 100% bért csak legyen kész a feladat, mint 70%-ot azért hogy ne legyen kész. Utóbbi sima pénzkidobás.

2022. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt én se értettem soha.
2022. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

18: amúgy én nyilván értem.

Lényeg, hogy semmiféle bérkülönbség nincsen, csak a feministák ismét beleszaladtak a saját hazudozásaikba. Kíváncsi voltam, mivel csodás megfejtéssel rukkolnak most elő, de úgy látszik, erre nekik sincs érvük.

2022. szept. 2. 17:39
 19/19 anonim ***** válasza:

Közigazgatásban fix bértábla van.

Sok helyen szintén.

2022. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!