A Vodafone megvásárlása miért fontosabb a fidesznek mint a tanárok fizetésének emelése?
"A Vodafont most lehet megvenni és nem 1 év múlva, most kell kifizetni. "
Nem a Vodafone ajánlotta fel magát felvásárlásra, hanem a vevő kereste meg őket, így ennek a mondatnak semmi értelme nincs. 1 év múlva is megkereshették volna őket egy ajánlattal.
"Nem maradna több a költségvetésben, a költségvetés a folyó kiadásokat összegzi, nem a befektetéseket."
Ez úgy butaság, ahogy van.
"Nem egy kategória a kettő, az egyik egy befektetés, ami majd pénzt hoz, a másik meg folyamatosan megnöveli a folyó költségeket."
Egy ilyen befektetés nem térül meg 10 éven belül (konkrétan a Vodafone felvásárlása pedig szerintem 20 éven belül sem), míg ha fizetéseket emelsz, azok egy része járulékok és SZJA formájában + ÁFA és jövedéki adók formájában visszafolynak. Igazi különbség aktuálisan ott csapódna le, hogy a bérfejlesztés továbbgerjesztené az inflációt.
#10, Háááát, nem tudom, hogy van-e értelme csomagolni... :SSS
Egyik közvetlen családtagom (aki egy másik telekommunikációs cégnél dolgozik) éppen ma mesélte, hogy ha az állam megveszi a Vodát és kitömik közpénzzel, nyertes pályázatokkal stb., olyan ajánlatokat fog tudni adni a Voda mind a lakosságnak mind a vállalkozásoknak, amivel ők nem fognak tudni piaci alapon versenyezni. Valószínűleg el fogják veszíteni az ügyfeleik jelentős részét, többek között rengeteg állami cég náluk van, azokat is mind át fogják vinni a Vodához, értelemszerűen a saját szolgáltatójukhoz. Attól tartanak, hogy rettenetesen le fog esni a piaci részesedésük, a céges ügyfeleik jelentős részét elveszítik, és ha a lakossági ügyfeleiknek is csak egy részét, egy kis hányadát tudják megtartani, nem biztos, hogy érdemes lesz a magyarországi cégcsoportot megtartania a tulajdonosnak. Azzal is számolnak, hogy esetleg ők is bedőlnek a Voda megvásárlását követően. Szóval ők is paráznak rendesen. Fogalmuk sincs, hogy mi lesz velük a jövőben vagy hogy fog rájuk hatni ez az egész Vodás történet pontosan, de félnek, nem túl biztatóak a kilátások.
"#12 Ez annyit jelent, hogy piaci verseny lesz a vevőkért és neked fognak majd jobb feltételeket felkínálni ha nem akarják, hogy átmenj a Vodához. Meg a cégeknek, vállalkozásoknak is."
Állami pénzekkel való kitömés =/= piaci verseny. Sokkal inkább a verseny megkárosítása, hisz a vodafone az állami támogatások miatt nem fog innovációba fektetni és színvonalat emelni (mégis minek? állambácsi kipótolja az árversenyt), a telekom és társai pedig vagy feltalálják a spanyol viaszt, amire kevés az esély, vagy leromlik az eredményességük és beleragadnak abba az állapotba, hogy ha akarnának se tudnának többet ajánlani az ügyfélnek.
#14 Ezt a hülyeséget nyomták akkor is amikor a rezsicégeket vették meg, akkor is amikor bármi mást - soha nem volt igaz egyik sem.
Éppen ellenkezőleg. Sokszor a nagy cégek egymás között felosztják a piacot és a haszon maximalizálása miatt nem mennek a fejlesztések.
"Éppen ellenkezőleg. Sokszor a nagy cégek egymás között felosztják a piacot és a haszon maximalizálása miatt nem mennek a fejlesztések."
És a rezsicégeknél mégis mi az anyám fejlesztések történtek? Tisztán látható, hogy nálunk a piaci ár jóval drágább, mint egyéb EU-s országokban, elsősorban a rendszerhasználati díjak miatt. De miért? A rezsi kizárólag azért olcsó, mert az állam folyamatosan kipótolta az összeget. Az állami gondozású cégek működtetése olyan rossz, hogy historikusan újra és újra bebizonyosodik az akademikus világban. Gondolom vannak kivételek, de nem azok fogják eldönteni, hogy a telekommunikációs piacnak a javára lesz-e ez az államosítás.
"Állami pénzekkel való kitömés =/= piaci verseny."
Ahhh, de örülök, hogy ezt leírtad! Szó szerint én is ezt akartam írni. Már 2x le is írtam, de kitöröltem, mondom nem állok bele, mert semmi értelme olyannal vitázni, aki az alapfogalmakkal sincs tisztában.
Ott írtam konkrétan pár sorral előtte, hogy százmilliárdokkal kitömött állami céggel "nem fognak tudni piaci alapon versenyezni", erre leírja, hogy majd piaci verseny lesz a "vevőkért" (ügyfelekért). Nem érti sem az állam, sem a piac működését.
Ahová az állam "versenytársként" beteszi a lábát, ott nincs esélyegyenlőség a piaci szereplők között, sőt többnyire éppen az az állam célja, hogy kiszorítsa a többi szereplőt (majd megszerezve a tulajdonjogot haveri köröknek játssza ki azt).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!