Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszerben az átlag...

A Kádár-rendszerben az átlag magyar mennyire jól tudott oroszul? Kb. mint most angolul?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem mivel gyakorlatilag sosem volt használva magyar ajkúként pedig elég nehéz kiejteni néhány orosz szót
2022. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából semennyire nem tudtunk oroszul. Olvasni még tudom a cirill írást, csak nem értem mit :-)
2022. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire, az angol már akkor is népszerűbb volt az emberek között. Nem véletlenül.
2022. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
nem mert teljesen eltérő nyelvszerkezet . De a lengyelek, szerbek, stb mai napig megértik mert hasonló szláv nyelvszerkezetű
2022. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még tanítottak oroszt általánosban, de csak néhány semmire sem jó szót, mondatot jegyeztem meg belőle, nem tudok folyékonyan beszélni a nyelven. Pedig úgy általában elég jó tanuló voltam.
2022. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Szüleim, nagyszüleim elbeszéléseiből tudok nyilatkozni.Az orosz nyelvet nem igazán beszélték, mivel rájuk volt kényszerítve és ez az elnyomás szimbóluma volt tulajdonképp.Az emberek tudat alatt is és tudottan is lázadtak ellene, ezért nem igazán tanult meg a többség oroszul.Persze voltak, akik igen.De a többség úgy állt hozzá, hogy nem akarja tanulni, mert erőszakkal lett rájuk kényszerítve.Bár a cirill abc-t azért még a mai napig el tudják olvasni, csak ennél többet nem sokan tudnak felmutatni.Meg az is igaz, hogy ha nem gyakorolsz aktívan egy idegennyelvet, akkor sokat lehet felejteni.
2022. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Mondjuk a szláv nyelveket beszélőknek igazán nem telik semmiből megérteni más szláv nyelveket beszélőket, mert akkora a nyelvek közti hasonlóság.Ha még tanul is hozzá, akkor különösen.Igaz ez a neolatin nyelveket beszélőkre is.

A magyar nyelvhez még csak hasonló sem létezik, nekünk gyakorlatilag tényleg a 0-ról és teljesen más logikával(logikátlansággal) kell megközelítenünk az idegennyelveket.Persze nekünk is vannak olyan nyelvek, amiket könnyebb lenne megtanulnunk mint mondjuk a szláv, germán vagy latin nyelveket.De azok is csak könnyebbek, nem "ingyen kapjuk" gyakorlatilag a nyelvtan és a szókincs 50%-át.

2022. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a suliban csak a ragozást forszírozták így nem tanultunk meg beszélni. Szavak eszembe jutnak az abc-t is ismerem.

A mai fiatalok könnyebb helyzetben vannak. Az interneten minden elérhető. Az angol legfőképpen. 2-3 évesek is használják már az angol szavakat. Annak idején az oroszt nem.

2022. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz nyelv számunkra, nem volt túl népszerű akkor sem.
2022. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most az angolul tanulóknak sokkal könnyebb. Internet, face, zene, streaming szolgáltatók, mindenhol ömlik az angol szöveg. Mikor oroszul tanultunk nem volt semmi és eleve az alapoktól kellett kezdeni a cirill betűk megtanulásával.
2022. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!