Kelet-Európában a rendszerváltás után miért nem vegyesvállalatokat használtak, mint a kínaiak?
Kína fejlődésének az a kulcsa,hogy rengeteg nyugati céget, tőkét engedtek be.
Viszont, ezek a vállalatok csak úgy léphettek be Kínába jogi személyként, ha vegyesvállalatot hoznak létre, azaz az összes autóipari, elektronikai...stb cég részben állami tulajdon.Olyan mértékben,hogy hozzáférnek a szabadalmakhoz, szellemi tudáshoz.
Manapság már megy nekik önerőből is, hiszen a kínai telekommunikációs cégek innovatívabbak, mint a nagy tradicionális márkák, mint a Samsung,Sony,Apple.
Képzeljük el,hogy akár Magyarországon, akár Szlovákiában milyen komoly szellemi tudást lehetett volna összeszedni, ha az Audi és VW részben a magyar, illetve szlovák tulajdonában van.
Mert Kína hatalmas piac, ezért a nyugati cégek, hogy hozzáférjenek a piachoz, belementek ebbe. (Egyben megszivatva magukat, mert a kínaiak ellopták így egy csomó technológiájukat.)
Magyarország pici ország. A nyugati cégek beintettek volna erre, mert ekkora elhanyagolható a piac nem érte volna meg a kockázatot, amit a kínai piacért bevállaltak.
Mert a rendszerváltást elárulta a szoci háttérhálózat.
Antal mondta anno, hogy tetszettek volna forradalmat csinálni...
De a nyugati tőkés ügynökségek is kijátszották egymás ellen a keleti blokkot így összefogás nélkül ezt lehetetlen lett volna megcsinálni
Kérdező, most is küzdenek az országok, hogy hova menjen a multi. Aki több pénzt, támogatást ígér, oda mennek.
Kína akkora piac, hogy nem kellett ígérnie semmit, ő diktálta a feltételeket, amivel beengedte a cégeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!