Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen mentális betegségeknél...

Milyen mentális betegségeknél vennéd el a szavazati jogát egy embernek?

Figyelt kérdés
Én olyanokra gondolok, amelyek a józan döntés meghozását lehetetleníti el, pl. demencia, pszichopatizmus.
2022. aug. 11. 09:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
33%
Olyanoktól, akiknek a keresési előzményeikben olyan szennylapok szerepelnek, mint a kuruc.info és a vadhajtasok.hu. Legveszélyesebb emberek, ők maguk sem veszik észre mennyire károsak, semmi keresnivalójuk a 21. századi társadalomban.
2022. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

11#


Nektek nincs keresnivalótok egy nemzetállamban.Menjetek csináljatok magatoknak országot.

2022. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%

#11

A telexesek rákos woke sejtjei társadalmunknan, akkor őket se hagyd ki.

2022. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%

Részben most is korlátozva van ez:

"Nem rendelkezik sem aktív, sem passzív választójoggal az, akit a bíróság kizárt a választójogból, mert a választójog gyakorlásához szükséges belátási képessége

- pszichés állapota, szellemi fogyatkozása vagy szenvedélybetegsége miatt tartósan vagy időszakonként visszatérően nagymértékben csökkent

-vagy pszichés állapota vagy szellemi fogyatkozása miatt tartósan teljes mértékben hiányzik."


Az lehet gond, hogy sok embernél nincs meg a bírósági határozat erről, pedig kéne.

Egyébként én inkább általános, alapműveltséghez kötném a választójogot. Bár sajnos a szavazvásárlást így sem lehetne teljesen kiszűrni.

2022. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

Alapból senkitől nem venném el.

A befolyásolhatóság nem feltétlenül fogyatékosság függő. Rokon szociális munkásként dolgozott fogyatékosokkal és ahogy mondta, közöttük is voltak olyanok, akik be tudták látni, hogy mi az érdekük, pl. ha elveszik a támogatást, akkor nekik rosszabb lesz. Ugyanakkor több diplomás, elvileg nagyon okos emberek között vannak olyanok, akiket tökéletesen az orruknál fogva lehet vezetni.

Ezeket nehéz kezelni.

Ha én egyszer "hatalomra" jutnék, akkor jól definiálnék, utána betilttatnék minden manipulációt, mentalista trükköt, reklámot, hirdetést, amelyekkel jelenleg manipulálják az embereket.

Ahhoz lenne hasonló, ami már most is elvárt a cégektől: ha valótlanságot állítanak, akkor azt büntetnénk és nem csak a pártot, hanem visszavezetnénk a kitalálókra és őket is. Lehetne 3 rossz húzása minden pártnak. Ha ezt elérik, akkor fel kell számolni az egész pártot, ha kormányon van, akkor új választásokra kerülne sor.

2022. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

10-es és 15-ös válaszok voltak nagyon szimpatikusak (még ha nem is ugyanazt mondták).

Ugyanakkor hátborzongató volt olvasni, hogy sokan kb. észak-koreai diktatúrát vezetnének be a demokrácia szent nevében. Ezeknél még a mostani magyarországi helyzet is sokkal-sokkal jobb.


Én a választási kampányra vonatkozóan hoznék keményebb szabályokat. A kereskedelmi reklámokban eleve tiltott, hogy egy cég a másik termékét ócsárolja. Csak a magáét dicsérheti. A maximum, amit mondhatnak, hogy "míg más mosóporok csak ezt tudják, addig a ..... termék amazt tudja".

Ha végiggondoljuk, hogy a Fidesz plakátjain tízszer annyit szerepelt MZP ("mini-Feri"), mint Orbán Viktor, és általában hazugságokat állítottak tényként róla, akkor sejthető mivel van nekem itt problémám.

2022. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%

Egy pszichopata nagyon is józanul tud dönteni :)


nem befolyásolják az érzelmei


Olyan dolgokról beszélsz amihez nem értesz!

2022. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 B2man ***** válasza:
26%
Ha egy ország parlamenti ellenzéke a kormányt szapulja az EU-ban, ne tartson nekem erkölcsi prédikációt!
2022. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%

én 30-70 év között engedném a szavazást


30 év alatt éretlenek, 70 év felett pedig már elbutultak az emberek többsége

2022. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Igazából lehet, hogy a dolog ennél sokkal egyszerűbb. A kérdés és a válaszolók többsége azért akar elvenni emberektől jogokat, hogy ezzel a saját nézeteit helyzetbe hozza. Elég csak azt megnézni, hogy a különböző platformok elképedve állnak a másik oldal ostobasága előtt és nem értik, hogy a másik mit nem lát azon ami történik. És így rövid úton eljut oda, hogy a másik nem lehet más csak egy gerinctelen féreg.


Nekem az a véleményem, hogy Magyarországon elég lenne csak megszüntetni az egyéni körzetes szavazást. Igazából amúgy is mindenki csak a színét nézi a képviselőjelöltnek és nem a személyét. Ezzel teret lehetne adni egy elég széles spektrumú pártkollekciónak és nem utolsó sorban rákényszerítené a kormányt a koalíciós kormányzásra.

2022. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!