Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ingatlanokat miért nem...

Az ingatlanokat miért nem teszik hatósági árassá, hogy a fiatalok is tudjanak lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés
A semmirevaló CSOK helyett inkább ki kéne tűzni hogy négyzetméterért ennyi a max ami kérni lehet és kész, meg hogy egy embernek mondjuk két háznál több ne lehessen a birtokában. Nem a csirkefarhátat meg ilyen hülyeségeket kéne hatósági árazni... Bár lehet rosszul látom.

2022. aug. 10. 18:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%
Jól is néznénk ki, megveszem a házat mint befektetés aztán egy tollvonással kevesebbet ér mint amennyiért vettem.
2022. aug. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez az. Befektetés. Magyarul nyerészkedni akarsz a kormány által létrehozott lakhatási válságon.

Ezt nagyon be kéne tiltani. Legyen lakásod több is, de ne lehessen kiadni ennyi pénzért. Fektess másba. A lakhatás maradjon alapvető emberi jog.

2022. aug. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
59%

22, maradjon alapvető emberi jog? Soha nem volt az. Vagy szerinte dmikor volt az?


És akkor mondj jó alternatívát befektetésnek, ha van 10-30 milliója egy magánembernek. Merthogy sem az állam sem a bankok nem tudnak jelenleg jó alternatívát nyújtani, ahol a pénzed gyarapodna, de legalább nem veszítené el az értékét.

2022. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%
Na nehogy már azokat kelljen sajnálni, akiknek van 30 milliója a tartalékban! Én azokat sajnálom, akiknek egyetlen lakása sincs és még ki is szipolyozzák őket a befektetőknek hívott élősködők.
2022. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%

24, nem kell sajnálni őket. Ezt senki nem kérte.

Csak azt kértem, hogy mondj jobb alternatívát.


Én pl egy 28 éves vak férfi vagyok, 5 éve dolgozom egy irodában adatkezelői munkakörben alkalmazottként. Feleségem pedagógus. Az elmúlt 5 évben iskerült felhalmoznunk pármillió forintot amit állampapírba fektetünk. Aztán jött az infláció és az tláttuk, hogy el fogja vinni mindne megtakarításunkat, ha nem fektetünk valami időtállóbba. Így hát családi és némi banki segítséggel összekuporgattunk annyit, hogy a meglévő pénzünket ingatlanba fektethessük. Felújítottuk és most kiadtuk.

A célunk az, hogy előbb-utóbb tudjunk venni egy családi házat. Az ingatlanba fektetés azért sem rossz ötlet, mert akármerre mozognak az ingatlanok, mivel a célunk is egy ingatlan vásárlása, kb együtt fog mozogni vele az értéke. De amit vettünk az egy 30 m2-es lyuk, oda nem szívesen csinálnák 2-3 gyereket.


Ez szerintem egy teljesen átlagos emberi történet. Nincs cégem, nem "nyerészkedek" pusztán szeretnék egyről a kettőre jutni azt felhasználva amit már megszereztem. Te talán nem így vagy vele?


Szóval hagyd a fröcsögést és mondj alternatívákat arra, hogy a közember ne veszítse el azt amit évek munkájával összeszedett. És ha lehet még gyarapodjon is, bár úgy látom ez itt elítélendő, hogy valamerre haladjon az ember élete...

2022. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
69%

A hatósági árat úgy tudnám elképzelni ingatlan esetében,hogy....


Az állam vagy az önkormányzatok épített társasházakat,és a benne lévő lakásokat valamilyen rögzített piaci ár alatt, hatósági áron kiadja

fix évekre (3 vagy 5 évre ).


Minden más beavatkozás a lakás piacban, egy f@szság lenne.

2022. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
29%
Legalább az albérletárakat maximalizálni kéne, mert ilyen albérletárak mellett sosem lesz lakása annak sem, aki nettó 500 ezret keres. Nekem a szüleim pl a maguk dolgaira sem tudtak annyit összeszedni életükben, nemhogy az én lakáshoz jutásomat támogatni tudják a semmiből. Hiába dolgozok és gyűjtögetek, egy 15 nm-es lyuk is elérhetetlen már.
2022. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!