Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztriában miért nincs olyan...

Ausztriában miért nincs olyan tanulatlan, kulturáltan proli réteg mint Magyarországon, mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

Gyakran járok át Ausztriába, és valahogy ott sohasem látni ilyen tipikus balkáni tanulatlan, kulturálatlan embereket.


Nem mondom hogy ott mindenki hat diplomás arisztokrata családból származik, de valahogy az átlag ember is sokkal értelmesebb, kultúráltabb, intelligensebb mint itt, pedig itt vannak a szomszédba mégis szakadéknyi a különbség.



#FIDESZ #Orbán. Viktor
2022. aug. 9. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha azt vesszük nem.... hiába volt Eötvös és Klebelsberg Kunó urakkal se sikerült felszámolni az analfabetizmust és hiába épültek egyetemek, ha ilyen-olyan okok miatt nem tudott bejutni tömegével a paraszti-munkás szülők gyermeke a felsőoktatásba...


1945 előtt is voltak népi főiskolák mozgalma, amiből kinőtt a NÉKOSZ 1945 után.. aminek segítségével csomó tehetséges értelmes paraszti fiatal jutott be egyetemre, másrészt azt is célul tűzték ki, hogy megőrizzék az osztálytudatukat ezek a fiatalok. Szerintem ha tovább folytatódik a Horthy félig feudális félig kapitalista politikája akkor ez nem valósul meg... pl akkor nem lett volna Galgóczi Erzsébetünk se...

2022. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Mivel itt orbán 12 éve neveli az ilyen buta embereket. A propagandagépezet és az ország züllesztése oroszország és argentína szintjén van.
2022. aug. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Én nem csak Orbánban látom a hibát, hanem a rendszerváltás utáni kormányokban... pl ha kormányváltás volt, az előző kormány jó megoldásait minden megfontolás nélkül kidobták.... Finnországban pl hiába voltak különböző kormányok, de ott legalább az oktatási reformhoz amit ma csodaként említenek ahhoz ragaszkodtak...
2022. aug. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
Mert simán csak hülye vagy, aki néhány ember alapján levonja a következtetést, hogy ott aztán csak olyanok laknak. Pökhendi, kihanemén emberek csinálnak ilyet.
2022. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy én nem néhány ember alapján vontam le, ha nem lett volna néhány tanárom és a szüleim én is hasonlóképpen viselkednék.... Pl van 3 bátyám, és megfigyeltem, hogy pl egyik bátyám bár értelmes lenne, esze alapján, de úgy viselkedik, ahogy nem kellene.... hogy miért? Mert a kortárs szocializációs mintáiból ezt vette fel... én hiába tanultam szakiskolában majd ugyanott szakközépiskolai osztályba végeztem, de mégis kilógtam a sorból... mert lengyel-magyar kettős állampolgár, mert meleg vagyok, mert más érdekelt, így teljesen kivontam magamat, hogy olyan lumpenprolis viselkedést vegyek fel...
2022. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem simán a rossz minta és a kortárscsoport nyomása az oka. Ha itt is elvárnák a protokoll alapminimumait, nem lenne gond.
2022. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
28%
hanyatló nyugat.
2022. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Ettől még hanyatló. Mondjuk a bevándorlókról az állítólag ott élők nem beszéltek.
2022. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
És Ausztria ingyen kapott egy éléskamrát, amely soha nem volt az övé, és azt is tőlünk: az Őrvidéket.
2022. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!