Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán hogy kifizesse a rezsit,...

Orbán hogy kifizesse a rezsit, miért nem vesz fel IMF hitelt?

Figyelt kérdés

Az ország nem tudja a bevételeiből kifizetni a gázt,oljat,áramot és emiatt már rá kell terhelni a lakosságra. A kérdésem egyszerű. Ilyen esetben, amikor pénz kell vesz fel az ember kölcsönt. Az ellenzék is ezt tette. Most az ellenzékiek tüntetnek. Az ő igényeiket is teljesíteni kell, mert a nép másik fele. Ha mást akarnak, akkor ilyenkor amikor nincs pénze az országnak oljra,gázra akkor ki kell az ő igényeiket is elégíteni. Miért nem veszünk fel kölcsönt?


Nekem ez nagyon jó lenne, mert akkor most sokkal könnyebb lenne és meg tudnám az igényeimet valósítani. Az hogy később rossz lesz engem már nem érint pl, mert nem vállaltam gyereket és öreg koromba már mindegy nekem



2022. aug. 9. 18:36
A kérdező szavazást indított:
IMF hitelt kéne felvenni
Más Soros-nyugati hitelt
Nem.
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Tele vagyunk már így is hitellel. Meg ugye újabb hitel felnyomná az így is rekordszinten lévő inflációt az egekbe. Totális gazdasági összeomlás jönne.
2022. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Egyaltalan nem vagyunk tele hitellel. A gdp aranyos allamadossag kb ugyanannyi mint 2010 elott azonban sokkal nagyobb mertekben forintban vagyunk eladosodva, vagyis az orszag a sajat polgarainak tartozik(allampapir pl) sokkal kisebb mértékű a kulfoldi hitel, nem mellesleg az sem igaz hogy az allamkassza ures. Csak juliusban 260milliarddal tobb a bevetel mint elozetesen szamitottak ra, mert a magas inflacio miatt az afa bevetel jelentosen megnott.
2022. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

"Egyaltalan nem vagyunk tele hitellel"

De:

[link]


"A gdp aranyos allamadossag kb ugyanannyi mint 2010 "

Sosem volt 95%:

[link]


"azonban sokkal nagyobb mertekben forintban vagyunk eladosodva"

Ami egyébként az MSZP alatt mindegy volt, mivel erősebb és stabilabb volt a forint.

Szóval ennek az összehasonlításnak nincs értelme.


"nem mellesleg az sem igaz hogy az allamkassza ures"

De igaz.


"Csak juliusban 260milliarddal tobb a bevetel mint elozetesen szamitottak ra"

És most írjam le, hogy milyen hiányra számítottak egész évben, amit már az év elsőfelében átléptek az agyatlan osztogatás miatt?


"mert a magas inflacio miatt az afa bevetel jelentosen megnott."

Akkor annak az extra bevételnek pláne nincs jelentősége.

Egy kicsi ország, erősen nyitott gazdasággal erősen dependál a környező valutákra, pl. az euróra, vagyis ha szart se ér a pénzünk, akkor nem igazán beszélhetünk extra bevételről sem.

2022. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!