Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki sokkal több járulékot...

Aki sokkal több járulékot fizet, az miért nem részesül előnyben?

Figyelt kérdés
Én annyi járulékot fizetek a cégem által mint 20 másik ember összesen, mégis ha kapok egy szívrohamot lehet hogy később ér ki hozzám a mentő mint egy alkoholista munkanélkülihez.

2022. aug. 7. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen előnyöket lehetne akkor kapni cserében?

Az akkor nem lenne pozitív diszkrimináció ?

2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát igen én is havonta 500000-et fizetek a munkabéremből az államba. És ugyanolyan szolgáltatásokat kapok, mint amikor a TB csekket fizettem.


Itt szerintem nem az lenne a jó megoldás hogy aki többet fizet az jobbat kap, hanem inkább nem kellene fizetni... csak sajnos én egy multinál dolgozom, ahol nincs borítékozás, KATA sem.


Mielőtt valamelyik droid előhozza a nyugdíjat: nyugi a mai nem túl öreg korosztály nem fog kapni értékelhető nyugdíjat, vagy körülbelül lehetetlen lesz elérni a korhatárt...

2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
A kérdés alapján remélem is, hogy később ér ki.
2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
mert az emberi elet nem a fizetesedtol fugg. lofsznyival sem er kevesebbet mas elete, csak mert te tobbet keresel. narcisztikus fsz
2022. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Na, demokráciában ugyanannyit ér egy vállalkozó mint egy munkanélküli, vagy az a kommunizmus már nem is tudom.😉
2022. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek megállapított bizonyos százalék szerint fizetendő ,a teljes bruttó bérből levonva.

Ez olyan,mint az egykulcsos SZJA,ha valaki többet keres,az is csak 19 %-ot

fizet be,mint aki kevesebbet keres az is csak 19 %-ot fizeti be.

A magasabb bérnek igaz több a 19%-a,mint az alacsonyabb bérnek,de mindkettő

kulcsa ugyanaz,a befizetett összeg azonban nem. Ez valami hasonló dolog.

2022. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Ez itt nem az USA, hogy attól függ milyen kezelést vagy ellátást kapsz, hogy milyen eü biztosítást fizetsz.
2022. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Nagyszerű ötlet! De akkor zárjuk be a gyerekosztályokat, mert a kis élősködők egy fillér járulékot sem fizetnek! Meg hát a nyugdíjasokat se lássuk el, mert ők sem!


Itt Európában még működik a társadalmi szolidaritáson alapuló egészségbiztosítás vívmánya. Amit te pedzegetsz, az a libertariánus modell - nézd meg, hogy milyen jól működik vele az USA egészségügye! Ja, azért elvárnál "ingyen" olyan ellátást is, amit amúgy nem fedez az addigi életedben befizetett járulékod sem? Hát, ez nem úgy működik, vagy az egyik, vagy a másik...

2022. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"#FIDESZ #Orbán Viktor"


Kulcsszavak alapján ez a kérdező teszi fel nagyjából minden harmadik kérdést a politika kategóriában... Ennyi krumplit kapsz vagy mi?

2022. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Itt Európában még működik"

Még.

De hogy meddig!?

Melyik nagy demokrata állam lesz az első amelyik korlátozni fogja?

2022. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!