Ha Koszovó megtámadja Szerbiát akkor két tűz közé kerülünk, mindenképpen belekeverednénk a világháborúba, jönne a sorkatonaság?
Ne adj isten akár a világháború epicentrumává is válhatnánk. Mivel ha Szerbia háborúba kerülne, akkor lenne egy oroszbarát (Szerbia) háborúban álló szomszédunk is és egy NATO barát (Ukrajna) is. Tehát politikailag ez harapófogó lenne.
Szinte biztos, hogy besoroznának minket? Mert akkor lehet menekülni kéne ebből a szarfészekből, aminek gazdaságilag egyébként sincs jövője...
Ne a sorkatonaságtól félj, hanem attól, hogy az USA kirobbantja a kontinensen a háborút, és nekúnk aztán nincs hova mennünk.
Gyurcsányék meg eleve be akartak lépni az ukrán-orosz háborúba.
Ezek a dolgok hogyan következnek egymásból?
Magyarország nem NATO tag? Szerbia megtámad egy NATO tagállamot? Vagy mi van?
5. Ja, az ukránoknak a szokása.
A csecseneket is az ukránok küldték Ukrajnába gyilkolni.
Aleksandar Vulin szerb belügyminiszter kijelentette, hogy ha Koszovó felvételt nyerne a NATO-ba, az semmi mást nem jelentene Szerbia számára, mint fenyegetést a fegyveres összetűzések lehetőségére.
A koszovói parlament szerdán egy határozatot fogadott el, amellyel felszólítja a kormányt, hogy kezdje meg a NATO-csatlakozáshoz szükséges tárgyalásokat.
– Ha Koszovót egy katonai szövetség fennhatósága alá helyezik, azzal semmissé teszik az ENSZ Biztonsági Tanácsának 1244-es határozatát, a kumanovói egyezményt, és az ENSZ által adott garanciákat, egyúttal arra is kötelezik a katonai szövetség tagállamait, hogy azok védelmezzék az új tag területi egységét – írta közleményében Vulin.
A tárcavezető feltette a kérdést, hogy vajon kételkedik-e bárki is abban, hogy Albin Kurti nem tétovázna a Koszovóban élő szerbek ellen támadásokat szítani, különösen a tartomány északi részében, és mindaddig provokálni, amíg Szerbia kénytelen nem lenne a szerb nép védelmére kelni.
– Koszovót erőszakkal becsatlakoztatni a NATO-ba nemcsak a NATO tagfelvételi eljárásának szabályait sértené, de az ENSZ BT 1244-es határozatát is, ez pedig már nyílt fenyegetés lenne Szerbia ellen, illetve az Aleksandr Vučić államfő elleni nyomásgyakorlásnak is egy újabb formája, és mindezzel tisztában vannak azok az országok is, amelyek Pristina NATO-hoz való csatlakozásáról tárgyalnak – tette hozzá Vulin.
A szerb miniszter kihangsúlyozta, hogy Koszovó nem állam, nincs saját hadserege, és legalább négy NATO tagállam számára jelent politikai problémát, de belátható időn belül nem is lesz jelentős katonai kapacitása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!