Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy olyan irányvo...

Támogatnátok egy olyan irányvonalat Magyarország számára, hogy a világ egyik vallási központja legyünk vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy arra törekedjünk, hogy afféle "Mekkája" legyünk a világ összes vallásának.


Az alábbiak fejében jött az ötlet:


-Jelenleg Magyarország a világ egyetlen országa, ahol készítenek kóser hízott libamájat, tőlünk exportálják USÁ-ba, Izraelbe, stb. mert máshol betiltották vagy a kóservágást vagy a libatömést.


-Magyarországon található az egyetlen sintóista szentély Japánon kívül


-Magyarországon található Európa egyetlen buddhista főiskolája


-Magyarország rengeteg pénzt költ a más országokban jelenlevő keresztényüldözés ellen


-Magyarországnak van Európában a legjobb kapcsolata Izraellel, és a zsidók számára a legbiztonságosabb európai ország


-Nálunk található a Krisna-völgy



2022. júl. 25. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mire lenne ez jó? Ez egy sokszínű európai ország és nem a vallásos emberek vannak többségben.

Olyan nincsen, hogy minden vallás megtalálja a helyét és jelentősen képviselteti magát szervezetekben is meg hívőkben is egy közös területen, hiszen egyes vallások eleve nem képesek más vallás képviselőivel együttélésre békésen. Az általad leírt "vallási központ" pedig egy olyan Jeruzsálemet jelentene, ahol nem csak a zsidók meg muzulmánok fundamentalistái sokan lennének egyszerre, hanem még mellé több más vallásé is.

Kevered azzal, hogy van egy olyan közeg, ahová nyugodtan jöhet minden vallás követője, mert itt nincsen egyiknek sem szélsőséges képviselete.

2022. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A libatömést betiltanám azt tömném ki helyette, aki egy állatot így megkínoz. A többi hidegen hagy, nem vagyok vallásos.
2022. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
#2 A libatömés nem rossz az állatnak. Nézni rossz annak akik nem ért hozzá, a valóságban a libákat nem bántja. Már ha olyan végzi aki tudja mit és hogyan kell csinálni.
2022. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes ötlet, de a kivitelezésen még kell gondolkodni. A katolikusoknak Vatikán a központ, a muszlimoknak Mekka, a zsidóknak Jeruzsálem, az ázsiai vallások képviselőinek nem tudunk mit nyújtani azon kívül, hogy van egy kis főiskola és egy szentély.
2022. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
#3 Próbáld ki milyen érzés, aztán tudsz nyilatkozni, hogy jó-e. :)
2022. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%

#5 Hát, lehet hogy te liba vagy - én nem. Ahogy nem is értek a libák töméséhez.

Viszont én nem csak a sötétzöld propagandát szoktam fogyasztani hanem ismerem azokat is akik valóságban foglalkoztak libatöméssel és láttam már valódi libát amit tömtek. nem csak nem fájt neki, de sorban is álltak szépen várva hogy őket is megtömjék.

2022. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a vallási központok így alakulnak ki, hogy csak úgy rábökünk valamire, hogy legyen az...

Ugyan én katolikus keresztény vagyok, de nem hiszem, hogy pl. a sinoisták elfogadnák Magyarországot vallási központjuknak azért, mert van itt egy szentély.

2022. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
A liba nem azért áll sorban mert annyira élvezi a tönést,hanem mert hozzászokik és tudja hogy úgysem kerülheti el a sorsát.Ne ringasd magad abba a hitben hogy az olyan ku&va jó neki
2022. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem, szerintem eleve nincs létjogosultsága semmilyen vallásnak a 21. században, éppen eléggé fejlett már a tudomány ahhoz, hogy senkinek ne kelljen mesefigurákban hinnie. Aki meg mégis hisz valamelyikben, az nyugodtan megteheti otthon is, a hithez nem szükséges fél földrészen átzarándolkolni, ugyanígy templomokra sincs hozzá szükség.


A mellékszálhoz: jellemző, hogy minden normális országban tilos a libatömés, csak nálunk nem. (Ugyanúgy, ahogy kismillió környezetkárosító növényvédő szer is tiltva van az EU-ban, de mi csak azért is tovább használjuk őket.) Kit érdekel, hogy állatkínzás? Fő, hogy magas legyen a profit! A sporthorgászok is váltig állítják, hogy nem fáj a halnak, ha felsebzett szájjal visszabasszák a vízbe. Dehogynem, csak a szerencsétlen nem tud beszélni és panaszkodni, ahogy a tömött liba sem. Nem is várhatnánk mást egy olyan országban, ahol népszokásszámba megy a kutyák láncra verése és a felesleges szaporulat vízbe fojtása.

2022. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!