Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok hogy kereshetnek...

A tanárok hogy kereshetnek keveset?

Figyelt kérdés
Nem akarom azt mondani hogy úsznak a pénzben, de az hogy lehet hogy édesanyám 3 éve pedagógiai asszisztensként nettó 193ezret kap (érettségi+okj), míg egy diplomás tanár 160-170et? Ez iskolánként valtozik, szar a rendszer, vagy valaki ferdít?

2022. júl. 24. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Rém unalmas már ez a folyamatos tanári követelőzés.
2022. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
160 ezer a kezdőbérre vonatkozik. Mivel anyukád valószínűleg már rendelkezik munkatapasztalattal, így ezért kereshet okj-val 193 ezret, mert nem a valódi tudásért jár a fizetés, hanem a munkatapasztalatért. Vagyis ha 25 évig takarítottál egy gyárban, majd el mész tanárnak egy iskolába, akkor ugyanannyit fogsz keresni, mint egy 25 éve tanító tanár, akinek 25 tapasztalata is van tanítás terén, a takarítós tanárnak meg nem. Na ilyen jól van kitalálva ez a rendszer...
2022. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Úgy, hogy fidesz kormány van.
2022. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Édesanyám pont takarító volt. 38 éves és ebből 12 évet dolgozott bejelentve a pedagógiai pálya előtt.

Így már értem mért szomorú a helyzet.

Köszönöm a valaszod.

2022. júl. 24. 11:42
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Egy betanított összeszerelő országban nincs igény pedagógusokra, s a bérük is ennek megfelelő.
2022. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

"édesanyám 3 éve pedagógiai asszisztensként nettó 193ezret kap (érettségi+okj), míg egy diplomás tanár 160-170et? Ez iskolánként valtozik, szar a rendszer, vagy valaki ferdít?"


Csíru! Gépkocsivezető vagyok, elvégzett 8 általános soztályhoz kötött foglalkozás, havi 800 ezernél kevesebbet még sohasem kaptam kézbe. Értem én hogy te elégedett vagy anyád fizetésével, de csak mert eltart. Sokallod mert reggel csak felkelned kell és főz rád, mos rád. Ha neked kéne megélned a saját fizetésednek félmilliót még keveselnél 8 általánossal. Most anyádnak 193 ezret sokallsz diplomával. SZAVAZZ A FIDESZRE majd azok lecsökkentik, akár 47 ezerre is!

2022. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Még ekkora görény ember én nem láttam, aki az őt eltartó saját anyja fizetését sokallja.
2022. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, tiszta szégyen vagy! Te gyász!
2022. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

"Kérdező, tiszta szégyen vagy! Te gyász!"


Ez mondjuk így, ebben a formában igaz.

2022. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen iskolában dolgozik valaki, akár tanárként, akár más munkakörben.

Az alapítványi, egyházi iskolák többet adnak.Illetve, a szakmunkások, szakgimnáziumokban is magasabb a fizetés, ugyanis más minisztériumhoz is tartoznak és nem az EMMI alá.

2022. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!