Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az elektromos autókkal?

Mi lesz az elektromos autókkal?

Figyelt kérdés
Évekig nyomták,hogy spórolj! Vegyél elektromos autót,mert az nem szennyez, olcsó,most még drasztikusan emelik a villamosság árát.
2022. júl. 19. 12:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
7%
Ja, a bicikli KariGeri halálpróbája, Budapesten. Sok sikert ahhoz, hogy ne baxon oda egy autó. Én most a Petőfi hídnál kanyarodtam a rakpartra autóval, a lendületes bicikli előtt megálltam, hátam mögött majdnem belém jöttek, nem is értettek, mi miatt állok meg, míg meg nem látták a lámpa nélküli spontán bicikliút kereszteződést...
2022. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#4


Mit saccolsz, az áram honnan jön?

2022. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, nem egészen értem, a tényeket miért pontozzák le, de hát a gyakorin vagyunk, mit csodálkozom.


10-es kérdésére válaszolva:


Üzemanyagok: nem világos, hogy a mostani 480 Ft-os árhoz viszonyítsunk vagy a korábbi, 400 Ft körüli árhoz, de ársapka nélkül 800-820 Ft körül vannak, vagyis a korábbi árnak duplája, a mostani ársapkás árnak kb. 1,7-szerese.


Áram: Eddig 38 Ft/kWh volt, augusztustól a havi 210 kWh (évi 2524 kWh) feletti mennyiség ára 242 Ft/kWh. Abból kiindulva, hogy a háztartás normál fogyasztása jó, ha belefér az olcsó áramba, egy elektromos autó töltése többlet-fogyasztásként gyakorlatilag egy az egyben a megemelt áron fog történni, ami az eddigi ár 6,37-szerese.


A gáz ára egyébként kilencszeresére emelkedett (természetesen csak a megadott határ felett).

2022. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Gazdagéknak me se kottyan tölteni!
2022. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#13


Mondjuk nem volt az az elvetemült mszp-s vagy még előtte mszmp-s kormány, amelyik a lakossági tarifákat be merte volna szántani.

Szerintem a végén a fidesz sem teszi meg, csak majd győzelemként vezetik elő, a hülyébbeknek meg fel sem tűnik majd, hogy soha nem fizettek piaci árat. Akkor sem, amikor még rezsicsökkentés sem volt.

2022. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
5%

Sok okos tojás😃.

Mi gondoltok, miért akadályozzák minden téren paksII-őt? Kicsit beljebb lennénk áramból? Függetlenebbek? A függés a jó! Európa most megdől, nem kell sokat várni, nincsenek évtizedek, talán már évek sem. Jönnek a furcsábbnál furcsább törvények, a józanésszel ellentétes rendeletek. Vajh mi lehet a cél? 😂

2022. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16! Tényleg jó as függés? épp most esik pofára Nyugat-Európa (egy része) hogy nem az!

Egyébként mindenki a lokális energiatermelést érts. nap, szél, víz energiát propagálja, ami pont, hogy nem a függőségre épít, csak egyelőre sajnos nehezen megoldható a fölösleges energia tárolása.

2022. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17


Akkor ezért tiltott nálunk a szélerőművek telepítése? Hogy ne kelljen tárolni?


Jellemzően ez az egyetlen dolog, amiben a sötétzöldek és az orbánisták nagykoalícióban hülyék.

2022. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Évekig nyomták,hogy spórolj! Vegyél elektromos autót,mert az nem szennyez, olcsó,most még drasztikusan emelik a villamosság árát."


Látod, és még ezt is hülyén csinálják. Hiszen még alig minden 300-adik ember rendelkezik elektromos autóval, most még csak kicsit kaszálnak az áramon. Ha akkor emelték volna, amikor már minden harmadik ember elektromos autóval jár, akkor 100x nagyobbat kaszáltak volna!

De az is egy lehetőség, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz, és nem azért emelik az áram árát, mert sokan használnak elektromos autót. Az is lehet, hogy senki sem emel semmit sem, csak szimplán működnek a gazdasági törvényszerűségek, hogy amiből egyre kevesebb van, az egyre drágább lesz. Ezen nem gondolkodtál még?

Ez esetben az elektromos autók maradni fognak, mert sok előnyük van a benzines társaikkal szemben. Csendesek, szagtalanok, és elmennek bármiből előállított árammal, nincs akkora függésük a fosszilis energiahordozóktól.

2022. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18! Nem teljesen értem, hogy miért írod ezt le nekem?


üdv. 17.

2022. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!