Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma reggel kint voltam a...

Ma reggel kint voltam a tüntetésen, és azon gondolkoztam, lehet ez nevetségesebb?

Figyelt kérdés

Úgy voltam vele, hogy kimegyek, megnézem milyen ez a nagy tüntetésnek beharangozott dolog, nehogy rajtam múljon az egész.


Ehhez képest nem voltak többen, mint a többi napon, ellenben voltak söröző fiatalok, volt, aki krétával a földre rajzolt, volt aki a hangosbemondóba a témához nem illő valamilyen verset szavalt el miközben elsírta magát :D. Voltak akik táncoltak, illetve nem is olyan sok idő után egymásnak estek az emberek, hogy akkor hova menjenek, miért pont oda, volt futár, aki elment dolgozni, annak is neki mentek, hogy "ezért tüntetünk értetek, hogy hazamenj?"


Miután realizáltam, hogy ez inkább egy fesztivál, vagy egy lazább májusi felvonulás, ahol az emberek nagy része bulinak fogja fel azt, hogy a járda helyett az úton sétáltam, inkább haza mentem.


Azt hittem az elmúlt évek kormányzása elég volt ahhoz, hogy itt valamilyen komolyabb megmozdulás legyen, de ezek szerint én ülök fordítva a moziban, és mindenki elégedett vagy nem tudom :D


2022. júl. 18. 11:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, milyen tüntetést akarsz? Ahol mindenkit megvernek, még azt is, akinek véletlenül arra volt dolga? Mert amikor olyan tüntetés volt, akkor meg azért húztátok a szátokat...
2022. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%
Lehet nem leszek népszerű, de ez a ma reggeli balhé csak a munkába igyekvők szopatására volt jó. Itt ennél a békésen tüntetgetünk, piknikezünk, beszédeket mondunknál több kell. De a fekete leves majd ez után jön, október-novemberre fogja konkrétan megérezni a lakosság. Akkor lesznek majd komolyan vehető tüntetések, ezeket meg hagyjuk már.. az ellenzék sem képes kikínlódni egy pár mondatos üzenetet, amivel a tüntetések mellé állna és lehetne ezerrel ismételgetni minden felületen. Majd mikor leszel _miből_ kifizetni a rezsit, az alapvető élelmiszereket, na majd akkor lesz balhé.
2022. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
*nem lesz miből. (autocorrect fck)
2022. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Hm. 9 órakor hivatalosan véget ért a reggel 7 órakor kezdődött tüntetés. Rendőr nem volt, a forgalmat terelték más irányokba.

Az ételfutárokon kívüliek azonban folytatták, egy részük maradt a Margit hídon, a másik részük felvonulásba kezdett. 11 órakor a rendőrség megunta a hídlezárást, és létszámfölénnyel elkezdték a járdára szorítást. Ezt videózta egy parlamenti képviselő, a sokkoló használatát is, ami kényszerítő eszköz:

[link]

2022. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

"A katásokat már sokkolóval oszlatja a rendőrség. Ebből még nagy baj lesz."

Nem lett.



"De a fekete leves majd ez után jön, október-novemberre fogja konkrétan megérezni a lakosság. Akkor lesznek majd komolyan vehető tüntetések."

Persze... Meddig várjunk és mire? Nem lesz soha, semmi.

2022. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!