Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elnézve a bolti árak emelkedés...

Elnézve a bolti árak emelkedését, illetve a minimálbért, minimálnyugdíjat, közmunkabért, mediánbért: körülbelül mikor fordul nagyon komolyra a helyzet?

Figyelt kérdés

Az első 3-at nyilván tudja mindenki, a mediánbér viszont még a KSH (aminek az igazságtartalma már az Origo hírportállal versenyzik) még aszerint sem éri el a nettó 250 ezer forintot sem. A valóságban tehát még sokkal kevesebb, kb. nettó 200 ezer. Ha úgy vesszük, hogy egy embernek már csak az élelmiszerre kötelezően elköltendő havi kiadása 100-150e forint, úgy hogy szemét kajákat eszik nem minőségit. A magyarok már hozzá vannak szokva a hulladék kajákhoz, én tudom jól mert Ausztriában élek, itt el sem tudnának adni olyan élelmiszert ami a magyar átlag fölött is van minőségben akár, ezért nem is forgalmaznak. A Mo.-n forgalomban lévő élelmiszerek felső 10-20%-a az ami itt egyáltalán eladható a boltokban, mert egy osztrák az alá minőségben nem megy. Ezért van az, hogy Magyarországon a covid halálozás világrekord volt, mert a sok szemét kaja hazavágta az immunrendszerét az emberek többségének. Szerintem még Afrikában is megsértődnének ha ilyen kaját dobnának le nekik a helikopterekről mint amin a magyarok élnek. Ezt viccen kívül mondom.

De már ez a kaja is igen drágává vált, ha megnézzük mennyiből kell megélniük a magyaroknak. És az árak csak mennek felfelé, de a bevételek nem növekednek. Szerinted mennyi idő múlva lesz a helyzet már tényleg komoly? Mikor lesznek éhség elleni tüntetések? Főleg azoknak akiknek sok gyereket meg fiatalkorút is etetni kell aki még iskolaköteles, mennyi időn belül lesz nagy gebasz?



2022. júl. 12. 18:26
A kérdező szavazást indított:
1 hónapon belül
1-2 hónap között
2-3 hónap között
3-5 hónap között
Karácsony és Újév után fog kitörni a balhé, amikor az emberek túlköltekezése miatt nem lesz pénz kajára januárban
1 év múlva kb.
2 év múlva kb.
2+ év múlva
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Bezzegausztria,ahol megfagynak a télen.
2022. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 millióan erre szavaztak. Megérdemlik.
2022. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

18: van egy olyan érzésem, hogy mi előbb fagyunk meg.

Az osztrák gáztározók töltöttsége magasan a magyar szint felett van.

2022. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Napról napra komolyabb lesz a helyzet , de sajnos nem tudunk mit csinálni még örülhetünk ha Putyin megáll Ukrajnánál és nem megy tovább.
2022. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam kint Ausztriában (most is oda készülök, mert két év a hazai fostengerben elég volt) és valóban igaz, hogy ott lényegesen jobb az élelmiszerek minősége.

A kérdésre pedig: szerintem év vége felé fog annyira elszabadulni az infláció, hogy “baj” legyen. A mostani kamatemelgetések meg KATA-módosítás csak a kezdet…

2022. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Putyin már sehová sem megy. Ukrajnában is befagyott a front.
2022. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az jó lenne, mindenkinek.
2022. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Egy közgazdaság-történészt kellene megkérdezni arról, hogy 1945-456-ban az infláció milyen sebességgel következett be (milpengő-bilpengő), hogy amikor valaki délelőtt megkapta a havi fizetését, akkor délután abból már csak 1 doboz gyufát tudott vásárolni.
2022. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Az élelmiszerek minősége hogy lenne már jobb Ausztriában? Persze egy világklasszis cukrászda biztos jobb ott, de az Aldiban megtalálod itthon is amit kint veszel.
2022. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2) igen ők megérdemlik, csakhogy vannak még vannak 6,5 millióan ebben az országban.
2022. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!