Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mit csinált rosszul,...

Orbán mit csinált rosszul, hogy ilyen helyzetben van az ország, mit kellett volna helyette?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 12:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%

A rendszer váltás utáni években a legtöbb kommunizmustól eltérő, valamire való irányzat megkapta a néptől a lehetőséget arra, hogy megmutassa, hogy mire is képes.

Ezután a nép rájött, hogy nem jó az, ha csak 4 évig van hatalmon valamelyik párt, hiszen éppen, hogy berendezkednek a kormányzásra, amire jön a következő választás. Tenni nem tudnak semmit. A kollektív magyar tudat valamiért a Fideszt favorizálta és megtartotta magának több ciklus erejéig. Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a ciklus az utolsó a Fidesznek annak ellenére, hogy én is rájuk szavaztam. Ha nem villantanak valami ténylegesen valami nagyon érzékelhető pozitív változást, akkor a nép leselejtezi őket. Értjük mi magyarok, hogy megy a parasztvakítás. Szépítik a tényeket, csűrik-csavarják a számokat és még sem történt az elmúlt évtizedben olyan változás, amire a magyarság vágyik. Úgy tűnik, hogy a kormány minden próbálkozása az érzékelhető jólét felé hiába való.

Viszont a már korábban hatalmon lévő MSZP sosem fog már nyerni ebben az országban. Gyurcsány személyének köszönhetően a DK is ugyanúgy esélytelen és minden olyan párt esélytelen, amely Gyurcsány nevéhez köthető. A jobbiknak lett volna esélye Vonával az élen sikert aratnia 18-ban, ám a köztudat hazaárulónak minősítette a pártot, amiért nem támogatta a Fidesz migránspolitikáját, ráadásul ezt megelőzően pont azoktól a tagoktól vált meg, akik a Jobbikot szimpatikussá tették a lakosság szemében.

Maradt a Fidesz és maradt ismét a Fidesz, mert az emberek attól tartottak, hogy az ellenzéki összefogás azt is elveszi tőlük, amit a Fidesz meghagyott. Külön kiemelem, ha Gyurcsánynak köze nem lett volna az öszefogáshoz, akkor nagy eséllyel ők nyerték volna meg a választást, de viszont az ára hatalmas megosztottság lett volna egy olyan országgyőlési megoszlással, amivel lehetetlen lett volna bármiféle változást elérni. Így nyerhetett a Fidesz ismét kétharmaddal. És ki kell emelnem: Gyurcsány Ferenc nyerte meg a Fidesznek ezt a négy évet. Amiben szerintem van egyfajta irónia és egy üzenet is: Köszönjük szépen, Gyurcsányból soha többé nem kérünk.

Nézzétek, én nem vagyok politológus, egyszerű munkásember vagyok az átlagnál jobb emberismerettel. Ennyi elég ahhoz, hogy az elmúlt 10 évben viszonylag pontosan meg tudjam jósolni a népszavazások és választások eredményeit. Egészen biztosan állíthatom, amíg Gyurcsány Ferenc el nem tűnik a politika közelebből nem lesz változás. Sőt, tovább megyek, számomra már szinte egyértelmű, hogy a Viktor kifejezetten hálát ad Gyurcsány politikai szereplésének, hiszen Ferenc minden egyes megnyilvánulása biztosítja számára, hogy nem lesz kormányváltás.

Pedig nagyon egyszerűen le lehetne váltani ezt a kormányt, nevetségesen egyszerű lenne a módja csupán Gyurcsány személye és jelenléte ezt nem teszi lehetővé. Persze elképzelhető, hogy kiválóan vezetné az országot, de ezt a magyarok túlnyomó többsége sosem fogja megkockáztatni inkább meghagyjuk a Fideszt a vezetésre.

És bátran ki merem jelenteni, hogy jelenleg a Mi Hazánkban látom a lehetőséget, hogy megnyissa a kaput akár a választások előtti kormányváltáshoz. De a kutyák is ott vannak és be fognak jutni 4 év múlva csak több piknik kellene és több fű meg minden, hogy nyerhessenek.

2022. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

Ott a gond ha valós probléma van nem Tud kormányozni, csak vagdalkozik a nép kárára, amíg az EU küldte a csilliardokat addig dübörgot Minden, mentek a lopasok, stadionok....

De most mikor nincs pénz a bőrünket is lenyúzna ez a b. uzi

Megemeli a rendőrök és a Katonák fizetését, mert fél a tömegtöl, a tüntetőktöl! Félti azt a dagadt pitsajat

Már rég a börtönbe lenne a helye ahol minden rab Őt köcsögölné

2022. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%

Elment 900 milliárd tao-támogatásra (focistákra).

600-700 milliárd alsó hangon stadionokra.

Pár százmilliárd propagandára.


Ehelyett lehetett volna pl. szigetelni a lakásokat, házakat, hogy feleannyiból fűteni lehessen őket. Megvalósíthatósági tanulmányt készíteni a makói palagázmező kitermeléséről, víztározókat létesíteni a kiskörei tározó mintájára, hogy a szárazság idején is legyen mivel öntözni, bővíteni az Adria olajvezetéket, hogy ne függjünk legalább ebben a köcsög ruszkiktól, a sikeres magyar cégeket támogatni az agyhalott mészaros lőrinc helyett... Folytassam?

2022. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna ennyit lopni
2022. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
94%
A fideszbarom, aki lepontozott, vajon stadionnal vagy focistákkal fog fűteni a télen? 23-as voltam :D
2022. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
3%
Azt, hogy kimeri mondani az igazat, és hogy nem enged a zarolásoknak. Csak sajnos Brüsszel emiatt elvett minden pénzt.
2022. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
94%
O1G TAKARODJ!
2022. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
21-es. A legjobb eddigi komment az oldalon. Azt írod munkásember vagy, de jobban fogalmazol, írsz mint sok diplomás. Az volt még az egyik probléma, hogy sok értelmiségi balos lenézte a munkásokat, vidéket.
2022. júl. 17. 08:24
 29/29 A kérdező kommentje:
Ezeket a kommenteket kellene felolvasni a parlamentben, sokkal találóbbak mint az ellenzék felszólalásai.
2022. júl. 17. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!