Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért állítanak...

A Fideszesek miért állítanak logikailag egymást cáfoló dolgokat az euróárfolyamról és az inflációról? Hogy értik ezt?

Figyelt kérdés

Egyetlen hozzászólásban is láttam leírva, ugyanazon fideszes hozzászóló által:


1. Soros miatt gyengül a forint, ezzel támadja Magyarországot, mert nem a sorosbérenc ellenzék nyert, hanem a Fidesz.


2. Ha az ellenzék nyert volna, vagy ha Gyurcsány lenne a miniszterelnök, akkor most még sokkal gyengébb lenne a forint.


3. A gyenge forint valójában nagyon jó a magyar gazdaságnak.



Tehát: a fideszes hozzászólók azt állítják, hogy kifejezetten Soros György gyengíti a forintot, hogy ártson az országnak - de valójában jót tesz az országgal. Viszony ha az ellenzék lenne hatalmon, akkor nem gyengítené (azaz nem használna az országnak) - de varázslatos módon magától volna sokkal-sokkal gyengébb a forint (ami nyilván sokkal-sokkal jobb lenne az országnak az ő logikájuk szerint).


Akkor végülis jobb lenne az országnak, ha az ellenzék vezetné, mert még gyengébb lenne a forint? De mitől lenne gyengébb, ha Soros gyengíti, úgy meg nem gyengítené?


Tényleg: mi van a fideszesek fejében (tisztelet a kivételnek), és hogy lehet egymásnak ennyire ellentmondó állításokat párhuzamosan fenntartani?


Most akkor gyengébb vagy erősebb volna a forint, ha az ellenzék lenne?

Ha gyenge a forint, az jó vagy rossz?

Soros gyengíti vagy nem Soros gyengíti?

Ha jó a gyenge forint, miért segíti Soros Orbán Viktort ezzel - és miért nem segítené az ellenzéket?

Ha mégis rossz a gyenge forint és ezt Soros okozza, akkor miért gyengítené még jobban akkor, ha a "sorosbérenc" ellenzék lenne hatalmon?


Érti még valaki ezt az egész ködfelhőt?



2022. júl. 7. 15:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
84%

"hogyan vetheted a szememre, hogy homogén masszának kezelek embereket "


Jaj, dehogy akartam én bármit a szemedre vetni, csak rosszul fogalmaztam, ne haragudj. Azt akartam mondani, hogy - általam is - gyakran elkövetett hiba, hogy egy embertömeg véleményét úgy kezeljük, mintha egy ember mondaná.


Pl én egy csomó felesleges munkahelyi konfliktust generáltam, mert két külföldi kollégámat egynek kezeltem tudat alatt, és amikor az egyik A-t mondott, a másik azzal ellentétest, akkor szétvetett az ideg, hogy lehetnek ezek ilyen következetlenek. A valóságban két, ellentétes személyiségű, érdekeltségű és munkakörű ember voltak, különböző részlegen, csak éppen amikor velem beszéltek, mindig ugyanabban a tárgyalóban ültek, és egységes álláspontot próbáltak képviselni.


"hogy képesek fenntartani három ilyen mélységesen ellentmondó, egymást kizáró állítást, párhuzamosan is akár?"


Értettem, és egyet is értek, csak abban érzem a veszélyt, amikor megcímezzük "A" fideszest. Nem te, elég a hozzászólásokat olvasni: az átlag fideszes egy agymosott birka, aki mindent elhisz, és a többi. Valóban létező típus az m1-et bámuló nyugdíjas, de nem 3 millió ember. A fideszeseknek általános véleménye, hogy az ellenzéki az egy balliberális gyökér, aki annyira liberális, hogy utál és lenéz mindenkit, aki nem úgy gondolkodik, ahogy ő.


Éppen ezért amikor valaki megkérdezi, hogy mi a véleményük a 415-ös Euróról, csak a támadási szándékot látják, hogy megint jól beléjük akar rúgni egy ellenzéki. Ennek megfelelően még az sem fogja bevallani, hogy szerinte is gáz, akit amúgy zavar, nehogy támadási felületet adjon, inkább visszaolt valami f.szságot, eltereli a témát, visszatámad, stb. Emiatt nehéz is a valódi gondolkodásukat megközelíteni, a pszichéjükről valós képet kapni.


A kérdés amúgy összetett. A családomban nem egy ember annyira haragszik pl Gyurcsányra, hogy eldöntötte, hogy az ördögre is előbb szavaz, mint bármire, amihez neki köze van. Zavarja őket egy csomó dolog, de képtelenek feldolgozni, hogy valaki szerint az ellenzék jobb volna. Szerintük egy 415-ös Euró az ellenzékkel 615 lenne.


A sógoromat pl az foglalkoztatja, hogy neki most sokkal jobb mint a Fidesz előtt, meg a vallott értékrend is szimpi. Egy 415-ös Euróval úgy van, hogy okos ember az a Matolcsy, majd megoldja ezt is.


Mindegy, túlbeszéltem. A lényeg, hogy jó lenne elengedni azt a fejekben, hogy az infláció és a magas Euro a Fidesz hibája, aki pedig ezek után még mindig kitart a Fidesz mellett, az nem lehet más, mint idióta, mert ez nagyon nem segít. Mint mondtam, ezt nem rád értem, kérdező, ezzel együtt az általános a mentalitás miatt te sem fogsz választ kapni sajnos.

2022. júl. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!