Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért állítanak...

A Fideszesek miért állítanak logikailag egymást cáfoló dolgokat az euróárfolyamról és az inflációról? Hogy értik ezt?

Figyelt kérdés

Egyetlen hozzászólásban is láttam leírva, ugyanazon fideszes hozzászóló által:


1. Soros miatt gyengül a forint, ezzel támadja Magyarországot, mert nem a sorosbérenc ellenzék nyert, hanem a Fidesz.


2. Ha az ellenzék nyert volna, vagy ha Gyurcsány lenne a miniszterelnök, akkor most még sokkal gyengébb lenne a forint.


3. A gyenge forint valójában nagyon jó a magyar gazdaságnak.



Tehát: a fideszes hozzászólók azt állítják, hogy kifejezetten Soros György gyengíti a forintot, hogy ártson az országnak - de valójában jót tesz az országgal. Viszony ha az ellenzék lenne hatalmon, akkor nem gyengítené (azaz nem használna az országnak) - de varázslatos módon magától volna sokkal-sokkal gyengébb a forint (ami nyilván sokkal-sokkal jobb lenne az országnak az ő logikájuk szerint).


Akkor végülis jobb lenne az országnak, ha az ellenzék vezetné, mert még gyengébb lenne a forint? De mitől lenne gyengébb, ha Soros gyengíti, úgy meg nem gyengítené?


Tényleg: mi van a fideszesek fejében (tisztelet a kivételnek), és hogy lehet egymásnak ennyire ellentmondó állításokat párhuzamosan fenntartani?


Most akkor gyengébb vagy erősebb volna a forint, ha az ellenzék lenne?

Ha gyenge a forint, az jó vagy rossz?

Soros gyengíti vagy nem Soros gyengíti?

Ha jó a gyenge forint, miért segíti Soros Orbán Viktort ezzel - és miért nem segítené az ellenzéket?

Ha mégis rossz a gyenge forint és ezt Soros okozza, akkor miért gyengítené még jobban akkor, ha a "sorosbérenc" ellenzék lenne hatalmon?


Érti még valaki ezt az egész ködfelhőt?



2022. júl. 7. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, ennyire mélyen nem értelmezik a saját gondolataikat.

A lényeg, hogy megmagyarázta, hogy most sem a kormány a hibás, és amúgy is jó a helyzet.

2022. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a kérdésedben van három alapvető tévedés.


1: tudat alatt azt gondolod, a "fideszes", az egy homogén massza, amiben mindenki ugyanúgy gondolkodik. Többnyire az egyikük így, a másikuk úgy magyarázza az inflációt, ami csak azért tűnik ellentmondásosnak, mert a "fideszest" egy entitásként kezeled.


És persze vannak olyanok, akit te idéztél, akik az összes érvet egyszerre dobálják be, és valóban idióta logikai bukfencbe bonyolódnak ezzel, de ezt meg ne általánosítsuk minden fideszesre, mondván "tisztelet a kivételnek"


2: automatikusan azt gondolod, hogy az infláció szükségszerűen a kormány hozzá nem értésének az eredménye, holott azért sokkal több minden is okozza - beleértve a kormányunk "áldásos" tevékenységét is természetesen, de ezzel együtt az infláció és a valutakereskedelm bonyolult jelenségek, amiket ha csak úgy meg lehetne fogni, akkor nem szállnának el soha sehol.


3: azt gondolod, hogy Magyarországon bárki is racionális alapon választ pártot - főleg a Fideszt -, és feltételezed, hogy bármilyen gazdasági mutató meggyőzheti. Nem számít, számukra a Fidesz jelenti a naiv reményt, ahogy az ellenzékieknek a kormányváltás és az "utolérni Ausztriát" szlogen. Ezen igazából nem fog változtatni semmilyen történés, mert ez egy érzelmi elkötelezettség, semmi más.

2022. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es, én benned sem értem, hogyan vetheted a szememre, hogy homogén masszának kezelek embereket az 1. pontodban, miután a 3. pontodban homogén masszának kezelsz embereket (fideszeseket, ellenzékieket egyaránt).


Ettől eltekintve, javarészt egyet tudok érteni az érveléseddel, azzal a három megjegyzéssel, hogy:


1. Nem gondolom teljesen homogén masszának (ezt akartam érzékeltetni a "tisztelet a kivételnek" terminussal), de hihetetlenül gyakori érvelések ezek, legalábbis ezen az oldalon (talán pontosítanom kellett volna, de magától értetődőnek tűnt, hogy az ITTENI fideszes fórumozók visszatérő érvrendszerére vonatkozott a kérdés).

Ja, és TÉNYLEG egyetlen hozzászóláson belül is találkoztam a három, egymásnak ellentmondó állítással.


2. Nem állítottam és nem is gondoltam, hogy az infláció egytényezős dolog, és nem is erről szól a kérdésem. Engem nem az infláció és nem a kormány érdekelt most ebben, hanem, hogy elvileg gondolkodni képes emberi lények, itt, ezen a fórumon, hogy képesek fenntartani három ilyen mélységesen ellentmondó, egymást kizáró állítást, párhuzamosan is akár?


3. Azt gondolom, hogy azért sok ember - én is - racionálisan választ pártot (de nem vitatom, hogy sokan vannak, akik szent házasságot kötnek egy párttal és tűzön-vizen át azzal az eggyel mennek, akármi van - de sokan nem ilyenek vagyunk, én nem is hiszem, szavaztam kétszer ugyanarra a pártra...).

De erre is vonatkozik, hogy nem ez volt a kérdésem tárgya: még az érzelmileg elkötelezett embernek is lehet annyi logikája és sütnivalója, hogy egymást kizáró dolgokat ne állítson egyszerre, amikor szeretett pártját védelmezi, akkor se.


Szóval sokmindenben egyetértve veled, a kérdésemet mégis fenntartom. Engem valahogy ezeknek az embereknek a pszichéje érdekel (mint kuriózum). Mi van a fejükben?


Legjobban azt szeretném, ha ők maguk elmagyaráznák, hogyan értik (persze tippelni is lehet).

2022. júl. 7. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fidernyák nem magyaráz, nem indokol, nem érvel, mert központi mantrákat terjesztenek.

Orbán saját magától okosabbat nem tűr meg a pártban, így értelemszerűen tőle csak hülyébbek vannak körülötte és az "imádói" között!

Az meg nem egy nagy mérce...

Láthatjuk, hogy zsarolni képes, kompromisszumra nem: elszállt a nemzeti valutánk - ezért jobb helyen sittre vágnák a "nemzetrontó szellemi vezért"!

2022. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És még a fideszesek csodálkoznak, hogy miért hülyézik őket.
2022. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak belekeveredtek a saját hazugságaiba.
2022. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az embereknek valójában nincsenek is koherens elképzeléseik. Minden "érvre" csak egy fegyverként tekintenek, amit felhasználhatnak arra, hogy szembeszálljanak az "ellenséggel". Ha az egyik helyzetben ez az "érv" kell, akkor ezt veszik elő, ha a másikban az, akkor azt. Az már nem érdekli őket, hogy a kettő üti egymást.


Én egyszer egy rasszizmusról szóló hosszú vitában láttam azt, hogy a csávó azt mondta igazi rasszizmus már nem is létezik, csak politikailag kreált, aztán öt perccel később már azt mondta, hogy a rasszizmus a világ legtermészetesebb dolga, és normális hogy senki se kedveli azt, akinek más a bőrszíne.


Ezek az emberek mindig csak valami ellen beszélnek, sosem valamiért.

2022. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok ehhez hasonlóval lehet találkozni valóban. De nem kell csodálkozni, hiszen sokszor a kormány tagjai is ellentmondanak egymásnak, vagy belekeverednek a saját hazugságaikba. Lásd, legutóbb V. Judit milyen szépen elszólta magát a megszorításokkal kapcsolatban, majd miután erre rájött, rögtön terelni kezdett, hogy természetesen a kormány saját magát célzó megszorításokról van szó.

Ott van pl. Maruzsa, aki azt találta mondani, hogy a tanárok nem fognak felmondani, mert ilyen gazdasági válságban nem fognak másik munkát találni. Közben azt hirdetik, hogy Magyarország gazdasága száguld, első a régióban, mindenki bennünket utánoz.

Vagy ott a fő- fő "ispán": háborús veszélyhelyzetet hirdet, elmondja, hogy ez nem a béremelések és a szórakozás ideje, ezzel szemben piszkosul megemeli a saját és a haverok fizetését, s jó drága pénzen 4 napos banzájt szervez. Ehhez hasonlóan sok, egymásnak merőben ellentmondó kijelentéseik voltak covid idején is.

Ha a vezérkar ilyen, mit várunk a hívektől?

2022. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a dagadt fizetése a legeslegnehezebb időkben lett megemeltetve/megduplázva, az mindent elmond erről a velejéig romlott fidernyák csőcselékről!

Ehhez olyan mérhetetlenül vastag bőr kell a pofára, hogy azt egy rinocérosz is megirigyelné!

2022. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem gonsolkodnak csak M1-et néznek. Helyettük a kormány gondolkodik és tényeket rak eléjük.
2022. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!