Már recesszió van az EU-ban az átgondolatlan szankciók miatt?
#18-as RENGETEG médiumban írtak róla, hogy az USA milyen gonosz, még az USA-ban is!
Michael Moore dokumentumfilmeket láttál már?
Amerikában, egy amerikai, amerikai pénzből is szidhatta Amerikát - és jó sok pénzt KERESETT rajta, ahelyett, hogy megmérgezték volna polóniummal vagy elütötte volna egy autó, ahogy oroszországban szokott történni a rendszerkritikus újságírókkal!
Ja, és van egy nagy különbség a két háború között: míg az irakit sokan ellenezték, és több NATO-tagállam is volt, amelyik NEM szállt bele, elhatárolódott tőle, addig az afganisztáni háború a NATO háborúja volt, mert az Afganisztánban kormányzó erőnek számító TÁLIBOK AZ USA TERÜLETÉN követtek el támadást az USA ellen: Ikertornyok, Pentagon, több ezer civil halott!
A NATO alapszerződése kimondja: ha egy tagállamot a SAJÁT TERÜLETÉN támadás ér, azt valamennyi tagállam automatikusan önmaga elleni támadásként reagálja le és hadba lép!
Egyelőre ukránok SOHA nem vezettek személyszállító repülőgépeket moszkvai vagy szentpétervári felhőkarcolókba, sem ruszki katonai létesítményekbe, és oroszország területén SOHA SEMMILYEN TÁMADÁST NEM HAJTOTTAK VÉGRE ukránok, sem civilek, sem katonai áldozatok ellen, mind a mai napig!
Semmi hasonló sem történt 911-hez, amire ruszkisztánnak egy invázióval kellett volna reagálnia!
"És hány ország szankcionálta az USÁ-t?"
Az USA-t nem lehet szankcionálni, mert a világ legnagyobb gazdasága. Gyakorlatilag minden ország függésben van vele. Kuba például a '60-as évek óta amerikai embargó alatt van, meg is látszik rajtuk.
"Hány médiumban írtak arról, hogy az USA milyen gonosz"
Nemzetközi szinten például a Guardian, a Huffington Post, a New York Times, és a Le Monde, és a Jacobin is rendszeresen írt az amerikaiak háborús bűneiről és a háborúk emberáldozatairól, és nyíltan háborúellenes vonalat képviseltek. Hazai szinten a Népszabadság anno egy teljes cikksorozatot hozott le a háború okozta emberi és anyagi károkról.
"hány ország szankcionálta az USÁ-t? Hány ország ítélte el hivatalosan az USÁ-t? Hány amerikai sportolót, zenészt tiltottak ki a versenyekről? Hány amerikai oligarcha vagyonát vették el?"
Nem értem az érvelést. Te azt kéred rajtunk számon, hogy miért nem szankcionálták az USA-t, annak oligarcháit, sportolóit, zenészeit? Nem értem miért vagy kiakadva. Hiszen ebből az érvelésből az következik, hogy egy imperialista háború esetén ez a helyes megoldás. Az USA imperialista háborúi során ez elmaradt, de most örülhetsz, hiszen az orosz imperializmus ellen a nyugati világ egyöntetűen és határozottan kiállt szankciókkal, a sportolók és zenészek kitiltásával, és az oligarchák vagyonának elkobzásával. A múlton nem tudunk változtatni, de szerencsére ma már a politikusaink egyértelműen a te álláspontodat képviselik, miszerint az imperialista országokat meg kell állítani gazdasági és kulturális eszközökkel.
#25 Mindkettő számít, a tett is és hogy ki követi el. Valahol természetes, hogy az egész civilizált világ máshogy tekintett az USA ellentámadásaira, miután a két szemünkkel láttuk, élőben, ahogy brutális támadás éri, saját területén. (Miután túlzásokba estek a válasszal, igenis nagyon-nagyon sok kritikát kaptak kül- és belföldről egyaránt, gigatüntetések voltak, hatalmas társadalmi nyomás, és végül ki is vonultak Afganisztánból, mint tudjuk...).
oroszország egy diktatúra, sem külső, sem belső kritika nem érdekli, sem diplomáciai erőfeszítések nem hatnak rá, kizárólag szankciókkal lehet visszaszorítani.
oroszország semmilyen terrort, támadást nem szenvedett el, mégis megtámadta KÉTSZER Ukrajnát. Ebből egyet az egész világ elnézett neki, 2014-ben a Krím annektálását és a Don-Basz-ban szakadár állam létrehozását.
Ezt a második, ok nélküli, brutális lerohanást már nem nézte tétlenül a világ. Ennyi az egész.
Ja, és a legfontosabb: az a körülmény, hogy KI SZANKCIONÁL.
Embargót Amerikával szemben is hirdetett sok ország a világon, csakhogy ezzel önmagukat sikerült büntetniük, nem az USA gazdaságát.
A szankción mindenki veszít, az is, aki szankcionál, tehát ezt az eszközt csak az ERŐSEBB, nagyobb gazdaságnak érdemes a gyengébb gazdasággal szemben bevetni. Így ő is gyengül egy kicsit, de a gyengébb megsemmisül, az államcsőd szélére sodródik.
Értelmetlen öngyilkosság beszüntetnie a kereskedelmet egy gyengébb országnak az erősebbel szemben, mert magát vágja haza jobban, a másik félnek kisebbet árt.
Az USA, az EU, a NATO-tagállamok, vagy épp a Brit Nemzetközösség együtt is, de még külön-külön is olyan erős gazdaságok, hogy adott esetben megérheti nekik a biztonságukért inkább gazdasági szankciókkal élni (amin veszítenek ugyan, de a másik fél sokkal-sokkal többet, és képtelenné válik további háborúk finanszírozására).
Ezért van, hogy míg az USA vagy az EU, vagy épp Nagy-Britannia esetében még mindig NÖVEKEDÉS van (csak az üteme lassult), addig oroszország már 10%-os recessziónál tart, és ez növekedni fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!