Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy közgazdász ismerősöm...

Egy közgazdász ismerősöm szerint csak CSOK-babaváró eltörléssel, ingatlanadóval, megtakarítás adóval, menza jegyrendszerrel és energiafogyasztás korlátozással lehet túlélni a következő éveket Mo.-n. Igaza lehet?

Figyelt kérdés

Tehát nagyjából szinte teljes visszavezetésével a kommunizmusnak. Még ha átmenetileg is. A magyar gazdaság szerinte nem lesz képes enélkül a szélsőséges intézkedések nélkül átvészelni a tömeges éhezést, mert túl gyenge ahhoz. Nyugaton elkerülhető az ilyesmi.

De szerinte az lesz, hogy eltörlik a lakáshitel ingyenpénzeket, sőt tovább kell menni, ingatlanadót kell kivetni minden kiadható ingatlanra és telekre. Így még ha valaki bérbe is adja, fizetheti be adóként a bérleti díjat, ha meg nem adja ki, akkor veszteséges lesz az ingatlan. Ugyanakkor a befektetési vagyonok is remélhetőleg "csak" meg lesznek adóztatva és csak a kamatot veszik el, rosszabb esetben egy részét lefoglalhatják. Továbbá maximalizálhatják az energiafogyasztást, a központi fűtést max. 20 fokra állíthatják, de nem központi fűtés esetén is lesz korlát, és menza jegy rendszer lesz, hogy ne legyenek tömeges éhenhalások. Sok a nyugdíjas, sok a sok gyerekes akik nem tudnák megfizetni mindenkinek a kaját, de így kiküszöbölhető.

Ez mennyire fog megvalósulni az eljövendő években, amikor megfizethetetlenné válnak az élelmiszer- és energiaárak és korlátos lesz a hozzáférés mennyisége is? Az erős gazdaságú nyugat ki tudja majd monetarizálni hogy ne legyen kommunizmus 2.0, mi nem, - haverom véleménye szerint. Ezzel persze hosszú távon még jobban lemarad a gazdaságunk Nyugattól, de legalább túléljük.



2022. júl. 4. 22:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"EU tagállamaként"

Ez önmagában semmit nem jelent, és aki ezt nem tudja, az igencsak nincs képben az élet alapvető dolgaival. Nagyon nem mind1, hogy azért vagy EU-s ország, mert neked vannak rabszolgagyáraid, vagy azért, mert te kényszerülsz arra, hogy EU tag legyél és dolgozhass negyed-ötöd annyi bérekért mint Nyugaton, csak azért mert enélkül Albánia/Koszovó szinten lennél és nem lenne még ennyi lehetőség sem.

Egyértelmű, hogy önmagában hogy EU-s ország vagyunk, nem garancia a jólétre, bár jólétet eddig sem tapasztaltunk, gazdasági szárnyalás idején, válságban a túlélésnek is örülnünk kell. Miközben a gazdag EU-s országokban meg Jürgen-nek a 3 luxus autójából el kell majd adnia az egyiket.

2022. júl. 4. 23:10
 12/31 anonim ***** válasza:
87%

"Tehát nagyjából szinte teljes visszavezetésével a kommunizmusnak."


Jó is volt az.

Mondjuk a nyolcvanas évek elejére konkrétan az államcsőd szélére vitt minket, onnan pedig a nyugati kölcsönökkel elvegetáltunk még 6-7 évet, de próbáljuk ki újra.

2022. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

"megtakarítás adóval,"


Addig ütném amig mozog.

2022. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 árokpart ***** válasza:
100%
Az ismerősöd még közgazdasági szakközép közelébe se menjen szerintem.
2022. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

"persze, marha jó ötlet lenne azokat is jól megszopatni akik évtizedeket dolgoznak azért, hogy egy saját ingatlanban éljék"


"megtakarítás adóval," -> "Addig ütném amig mozog."


Nyilván ti nem értitek a válság lényegét, a szocializmus lényegét, a kényszerhelyzet lényegét. Mint már írtam, attól lehet csak elvenni akinek van valamije amit el lehet venni. És annak kell odaadni vészhelyzetben akinek nincs semmije. Aztán ha véget ér a válság, ami lehet akár 5-10 év, akkor majd kezdhetjük újra építeni a piacgazdaságot.

"a nyolcvanas évek elejére konkrétan az államcsőd szélére vitt minket"

De túléltük. Nyilván most is az lesz, hogy még nagyobb lemaradással fogjuk folytatni a kapitalizmust ha vége a krízisnek, mint a hanyatló Nyugat. De talán nem kellett volna annyi hitelt felvenni a semmiért (kínai vasút, Fudan, tolvaj hitelek) gazdaságilag stabil éra idején, hogy most 80 százalék éves GDP legyen az államadósságunk, ami miatt még tovább ütik a forintot és még hamarabb beüthet a válság és még mélyebben.

2022. júl. 4. 23:25
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a haverodnak ideje lenne visszaadnia a diplonyt, mert megrekedt a szocializmusban.

Ilyen hülyeségeket összehordani.

2022. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

"Szerintem a haverodnak ideje lenne visszaadnia a diplonyt, mert megrekedt a szocializmusban."

A szocializmus Magyarország jövője, úgyhogy jobb ha hozzászoksz, a haveromnak meg előnye is lesz abból, hogy érti miről fog szólni a jövő és papírja is van róla. Én mérnök vagyok, de nagy részét még én is értem, az ok-okozati összefüggéseket.

A Fidesz meg nem elbír még egy pálfordulást a politikában? Voltak már ők kommunisták is, bizony voltak. Majd most megint lesznek. Nyugat imádó ballibek is voltak, most mégis azokat ellen megy a mantra. Ha valaki, hát a beton biztos kormánypártunk játéki könnyűséggel elbírja a durva váltásokat, a többszínűséget.

2022. júl. 5. 00:09
 18/31 anonim ***** válasza:
10%
9! Azoknak az érdekei miben is sérülnének? Már akik csak laknak valahol?
2022. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%
Jól van elég lesz mára a erőltetett hülyeségből. Kaptál válaszokat is a kérdésedre (napi öröm megvan) de most már sipirc aludni.
2022. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%
13! A megtakarításaid kamata után most is adózol, mehetsz ütni valami fejest!
2022. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!