Ha elvileg nekünk semmi közünk a háborúhoz, miért minket áraz a legrosszabbul a piac?
Hivatalosan a kormány 10%-os inflációt ismer be, a valóságban ez már 40-50%. A forint a leginstabilabb valuták egyike az egész világon, még az ukrán hrivnyához képest is folyamatosan gyengül.
Ha valóban csak a háború okozza az inflációt, ahogy a kormány állítja, miért áraz le minket ilyen durván a világpiac, amikor nekünk elvileg nincs közünk hozzá, még fegyvereket sem küldtünk?
"...a valóságban ez már 40-50%." Forrás??? (A kis agyacskádon kívül...)
"Az infláció egyébként nem magyar jelenség, áprilisban írtuk meg, hogy a fejlett országokat tömörítő OECD tagállamaiban 31 éve nem volt akkora az infláció, mint idén. Meg akartuk nézni, hogy ez a hétköznapokban mit jelent, ezért elmentünk egy osztrák Lidlbe is, kipróbálni, hogy nem lett-e olcsóbb a magyarnál, és kiderült: kint 31 százalékkal drágább ugyanaz a vásárlói kosár."
Forrás: Telex. (Még mielőtt valaki kormányszócsövet akarna emlegetni.)
Mert a jelenlegi piaci helyzet a globális instabilitás eredménye, amelynek az egyik oka a háború.
A legtöbb nyugati ország, amely fegyvereket küld, stabil, és lehet tudni, melyik táborba tartoznak. Ezzel szemben Orbán azt hiszi, hogy majd ő, a Kárpátok Géniusza, a Pusztai Bismarck, a Magyar Kekkonen majd megmutatja, hogyan játszák a geopolitikát, a két oldalt kijátszva kedvezőbb helyzetbe juttatja Magyarországot. Na, ezt a politikai manővert egy tankerhajó kecsességével és egy dühös csimpánz modorával sikerült összehozni, aminek az az eredménye, hogy senki nem bízik jelenleg a magyar kormányban és az ország gazdaságában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!