Meddig éri meg az EU-nak súlyos összegeket pumpálni Ukrajna védelmének érdekében ahelyett, hogy a gazdasági válság kezelésére költene, hogy a brutális áremelkedés megálljon, csillapodjon, és visszakapjuk a "háború előtti" gazdaságot?
#7
Ezt el is hiszed? Ha igen, akkor kezeltesd magad.
Tényleg felelősen gondolkodnak az európai vezetők.
Az USA szétbarmolja Afganisztánt, Irakot, Szíriát. Menekültáradat indul Európába, mindenkit befogadnak, amivel a biztonság lezuhan a béka valaga alá. Korábban teljesen biztonságos településekre kell betontömböket, plusz rendőröket, géppisztolyos katonákat vezényelni, mert rendszeresek a támadások.
Az USA folyamatosan bővíti a NATO-t annak ellenére, hogy az oroszok világosan megmondták, hogy nem tűrnek meg NATO-tagot az orosz érdekszférában. Bidenék "nem figyelnek", provokálnak. A saját fia beül egy ukrán energiacég vezetésébe és kirúgatnak egy főügyészt, aki vizsgálódni kezd az adott cég ügyei után.
Az oroszok figyelmeztetésképp elfoglalják a Krímet. Az EU újabb gázvezetéket építtet, az Északi Áramlat 2-t. A német atomerőműveket elkezdik leállítani, növelve az oroszfüggőséget. 2019-ben az ukránok megváltoztatják az alkotmányukat, hogy elindítsák a NATO-csatlakozást és még ugyanakkor a NATO felveszi őket a jelöltlistára. 2020-ban elindul a tagjelölti akcióterv, amivel a jelölteket elméleti és gyakorlati hadászati ismeretekkel ruházzák fel. Csakhogy a bürokrácia lebecsüli az oroszok figyelmeztetését és elhúzzák a dolgot, így az oroszok elkezdenek mozgósítani a határon. Mikor rájönnek a tévedésükre, még egy utolsó, idén januári intézkedésként elfogadják a NATO+ -t, amivel az amerikai fegyverek ukrajnai átengedését engedélyezik.
Kitör a háború, a központi EU vezetés annak ellenére erőlteti az energiaszektor szankcióit, hogy gyakorlati terve nincs annak megoldására. A renitens országokat nyomás alá helyezik, betarthatatlan határidőket szabnak, de a hiányzó források ötödét sem tudják még elméletben sem megszerezni. A hírre a piaci árak elszállnak.
Az amerikai befolyású OPEC nem reagál a hiányra, helyette kihasználja a magas árakat és rekordbevételeket ér el. Könnyen leszoríthatná az olajárakat töblettermeléssel, a kapacitása megvan hozzá, mégsem teszi meg. Helyette Amerikából érkezik a "mentőöv" amerikai energiahordozók képében, csak épp sokkal-sokkal drágábban.
Közben az oroszok el-elzárogatják a csapokat, mintegy megmutatva, hogy lehet szórakozni a fegyverszállításokkal Ukrajnába, de legkésőbb télen azért kellemetlen lesz majd a dolog.
Kína és India kivár, az oroszok és az EU egyaránt gyengülnek, ők pedig sokat nyernek a hirtelen felszabadult orosz energiahordozókkal, amit a piaci ár alatt tudnak megvenni, mert az oroszok rákényszerülnek.
Az amerikai terv viszont visszaüt, mert az euró közben rengeteget gyengül a dollárhoz képest, az export nagyon visszaesik és még a FED beavatkozás után sem biztos, hogy elkerülik a recessziót a 2022-2023-as évre.
Az oroszok tartós háborúra készülnek, nem mozgósítanak, centiről-centire véreztetik ki az ukrán hadsereget, amit szinte csak a nyugatról kapott ellátmány tart életben.
Az EU közben folyamatosan készíti a szankciós csomagokat, de arról nem beszélnek, hogyan tervezik megoldani az energiaválságot. Csak a szokásos rigmusokat zengik: megújulók, oroszfüggetlenség. Csakhogy ez politikai duma, nincs realitása a közeljövőben. Viszont már elkezdték adagolni a feketelevest, azaz fejadagrendszer lesz a tagállamok között szolidaritási alapon. Hogy ez mit jelent a gyakorlatban, azt már tudjuk: még brutálisabb áremelkedést és hiánygazdálkodást.
Na ilyenek a felelős európai vezetők.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!