Miért van az hogyha egy ellenzékinek valamiben nincs igaza inkább kifogásokkal akarja azt alátámasztani, mintsem hogy beismerje, hogy oké igazad van?
Ez dicsérendő, ha kormánypártiként tényleg így állsz a dologhoz. Sajnos eddig én csak az ellenkezőjét tapasztaltam. A szektás gondolkodás azért elég erősen megvan a Fidesz szavazók körében, ebben talán egyetérthetünk. Az ellenzéknél leginkább a DK-s szimpatizánsok körében figyelhető meg hasonló, viszont az ellenzék nagyobbik része szerintem jobban hajlik a kritikus gondolkodásra. Én nem hallottam még olyan kormánypártit, aki kritikát fogalmazott volna meg a kormánnyal szemben. Olyan ellenzékit viszont annál többet, akik kritikát fogalmaznak meg az ellenzék hibáiról.
A kérdésedre válaszolva, hogy miért van ez...tömegpszichológia. G.Le. Bon és S.Freud ezzel kapcsolatos írásait ajánlom ebben a témakörben. Ez az 'mi és ti' mentalitás, törzsi gondolkodás.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ezzel a kritikus gondolkodásoddal más kormánypártival milyen lenne egy beszélgetésed, ahol kritikát fogalmaznál meg a kormánnyal szemben. Szerintem érdekes tapasztalás lenne a számodra.
Kérdező, egy példát vagy akár többet tudnál hozni erre. Csak mert úgy könnyebb lenne megválaszolni meg rálátni, hogy miért lehet ez.
Én egyébként nagyjából a #5-ös válaszolóval tudok azonosulni, persze tisztelet a kivételnek. De minden esetre ha hoznál egy konkrét példát könnyebb lenne.
Szerintem ne várjál semmilyen érdemi választ ennek pedig egy nagyon egyszerű oka van: Aki olyan mint akire a kérdés vonatkozik valszeg nem fogja ezt beismerni és idejönni megmagyarázni neked, hiszen mindenki hős a saját történetében, tehát nem látja úgy magát ahogy te őt. Mindenki más az ellenézki oldalról aki pedig olyan mint amilyennek magadat is vallod velük ők is csak találgatni fognak arról hogy mi lehet másnak a motivációja ,de az is csak egy külső meglátás lehet.
Összefoglalva csak a kérdésre vonatkozóktól kaphatnál igazi választ, de ők pedig a fent említett okból nem lesznek itt.
Egyetértek #13-al, egyrészt konkrét példát írhatnál, másrészt attól hogy valakivel nem vagytok egy véleményen, még nem biztos hogy bármelyikőtök is tévedne, vagy igaza lenne. Eleve ki az, aki eldönti hogy kinek van igaza? Ilyet max a tényekről lehetne megállapítani, de sokszor az is nézőpont kérdése.
A vitakultúra egyébként minden oldalon kihívásokkal küzd, néha még nálam is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!