Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban a konténer házak...

Valóban a konténer házak lesznek a jövő? A panelt simán ütik, és fillérekbe kerülnek.

Figyelt kérdés

Ki mennyi esélyt ad erre?

Én láttam már a saját szememmel (külföldön) ilyen konténer házakat, aki nem ért hozzá meg se mondaná, hogy az nem tégla építésű még kívülről sem. Belülről meg full luxus. Összességében nagyságrendet ver életszínvonalban az ilyen régi Kádári panel lakásokra. Laktam már nem is egyszer panelben életemben, szörnyű volt, azt is lehetett hallani amikor a szomszéd mosogat, papírból voltak a falak, nyáron forróság volt, jött be a cigifüst ha szellőztettél, állítólag még a falak is mérgezőek mert azbesztet tartalmaz a legtöbbjük. Mindezt már igen szignifikáns pénzekért.

Egy konténerházat meg fillérekből is össze lehet hozni, és még akkor is több magánéleted lehet ha mondjuk egy ilyen őrzött lakóparkban vagy effélében van.

Tudom volt előbb egy hasonló kérdés, az ihletett meg, nem ugyanaz vagyok nyugi aki előbb is kiírta, hanem más user.

Szerintetek elképzelhető, hogy ez nálunk is meghonosul? Sokan ácsingóznak manapság olcsóbb lakhatásért. És mondom, ha mást nem is, de a paneleket simán veri, és baromi olcsó, családoknak is élhető hát még egyedülállóknak, diákoknak, pároknak, időseknek.



2022. jún. 28. 00:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
A szeméttelepre is ki lehet költözni.
2022. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért van még bőven hely az országban a szeméttelepeken kívül is. Akárhol. Budapesten belül is tudok neked rengeteg fölös, felhasználatlan területet, igaz nem feltétlenül az 5. ker-ben, de bőven van még ott is hely.
2022. jún. 28. 00:44
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ahogy az emberek kiszorulnak a hagyományos ingatlanpiacról alternativ megoldások felé fordulnak. Bár előbb utóbb ezt a piacot is biztos eltorzítja szétcseszi a fidesz szóval utána sátrak, jurták jönnek majd aztán meg ki tudja.
2022. jún. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Csak nem lesz konténer CSOK :)

Bár én már külföldön élek, itt a bérekhez képest megfizethető a lakhatás, a fizetésem 21%-a megy el lakásbérlésre és rezsire. A legtöbb magyar már sokkal szomorúbb arányokkal szomorkodhat. Szerintem viharos kereslet lenne ilyen filléres lakhatási megoldásokra úgy, hogy mondom, nem kellene lejjebb adnod az igényeidet mint egy hagyományos társasházi lakó.

2022. jún. 28. 01:10
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Biztos majd rátelepszik az állam és megnehezíti
2022. jún. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

4

Jéééé, nekem kevesebb megy erre, pedig nem élek külföldön!

2022. jún. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem, mert a konténerházak egyáltalán nem olcsók vagy hatékonyak.


Kezdjük ott, hogy egy szigetelt, vízzel-árammal-fűtéssel ellátott konténer már olyannyira pici, hogy egy személynél több nem igazán lakhat benne. Több konténert effektíve nem tudsz összekötni, mert akkor ki kellene vágni a konténer falából részeket, ami totálisan tönkrevágja a konténer struktúráját és stabilitását, így biztonsági okokból nem használható lakásként. Ezen problémák megoldására egy csomó pénzt kell költeni, és cserébe kapsz egy icipici, lakhatásra épphogy alkalmas, 3-4 négyzetméteres odut.


Ajánlott videó: [link]

2022. jún. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet fillérekből összehozni, kb annyiba kerül, mint bármi másból. A falakon kívül, minden ugyanaz, mint egy tégla, fa, vagy beton ház esetén.
2022. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
A 6-ost lepontozók, miből gondolják, hogy szegény lennék?🤔
2022. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Japán Gulyás ***** válasza:
100%

A baromi olcsót akarod esetleg számosítani is?

Egy 40 lábas konténer újkori ára kb. 3.000.000 forint, s ezért kb. 20 négyzetméter hasznos alapterületet kapsz, azaz 150.000 forint/négyzetméter a váz ára - ahhoz, hogy ez a kocka az aktuális építésügyi követelményeknek mint lakóingatlan megfeleljen (szigetelés, nyílászárók, stb.) még legalább ugyanennyit rá kell locsolni, vagyis a szerkezetkész állapot olyan 300.000 forint/négyzetméter körül lehet.

A hagyományos építési technológiákkal a szerkezetkész állapot megvalósítható 200-300.000 forint/négyzetméter környékén is, de könnyűszerkezettel talán még ma is lehet 150-200.000 forint táján építeni - házgyáras cégek gyakran közölnek részletes árösszehasonlításokat a brossúráikban, biztos találsz aktuálisat. Vagyis Instagramos influencer majomkodásnak jó, de pont a szegény réteg nem engedheti meg magának, hogy ilyen drága házakban lakjon.

2022. jún. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!